evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti  ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ  BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

ZAM SÜT ÜRETİCİLERİNİ TATMİN ETMEDİ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Ocak 2019 - 11:40:16
ZAM SÜT ÜRETİCİLERİNİ  TATMİN ETMEDİ

UZUNKÖPRÜ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI TAMER AKKUŞ “SÜT DESTEKLEMELERİ 15 KURUŞA ÇIKARILDI AMA YETERLİ BULMUYORUZ ÜRETİCİ 25 KURUŞ BEKLİYOR”DEDİ. Tarım Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli artan girdi maliyetleri karşısında süt üretiminin giderek azalması üzerine süt üretimini destekle mek amacıyla soğutulmuş süt fiyatlarına litre başına 12 kuruştan 15 kuruşa desteklemelerin çıkarıldığını açıkladı ve süt fiyatlarının 15 kuruş desteklemeleriyle […]

UZUNKÖPRÜ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI TAMER AKKUŞ “SÜT DESTEKLEMELERİ 15 KURUŞA ÇIKARILDI AMA YETERLİ BULMUYORUZ ÜRETİCİ 25 KURUŞ BEKLİYOR”DEDİ.

Tarım Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli artan girdi maliyetleri karşısında süt üretiminin giderek azalması üzerine süt üretimini destekle

mek amacıyla soğutulmuş süt fiyatlarına litre başına 12 kuruştan 15 kuruşa desteklemelerin çıkarıldığını açıkladı ve süt fiyatlarının 15 kuruş desteklemeleriyle bugünlerde ödendiğini açıkladı.
İlçemizde de süt üreticilerine 1794 üreticiye litre başına 15 kuruş olmak üzere 851 bin TL ödeniyor. Süt desteklemelerinin artması dolayısıyla Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Tamer Akkuş’a üreticilerin görüşlerini sorduğumuzda Başkan Akkuş “Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli üreticilerimizi hatırlayarak süt desteklemelerini litre başına 12 kuruştan 15 kuruşa çıkardı. Bizlere verdikleri değer ve destekler için kendilerine teşekkür ediyoruz. Girdi maliyetleri o kadar yüksek ki ve üreticilerimiz o kadar zor durumda ki litre başına verilen 15 kuruş desteklemenin bile yetersiz olduğunu görüyoruz. Desteğin 25 kuruşa çıkarılmasını Sayın Bakanımızdan arzuluyoruz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz