evden eve nakliyat, araç kiralama

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

“TÜRKİYE YANIYOR  SARAYDAKİLER  UYUYOR”

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN  “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER  TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

YÜKSEKOKULUMUZ KAPANIYOR MU?
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 6 Eylül 2019 - 10:54:42
YÜKSEKOKULUMUZ KAPANIYOR MU?

Anadolu’da bir çok üniversite Uzunköprü’deki bölümleri kapatmasına rağmen öğrenci gelmiyor. 5 yıllık uygulamalı bilimler yüksekokulu bünyesindeki bölümler öğrenciler tarafından tercih edilmiyor. AK parti ilçe başkanı Kadir Bilgin ve İl genel meclis üyesi Nedret Akbulut Trakya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile görüştü. Rektör Tabakoğlu, bu branşları Anadolu Üniversiteleri kapattığı için Uzunköprü şanslı durumda diyerek”Uygulamalı […]

Anadolu’da bir çok üniversite Uzunköprü’deki bölümleri kapatmasına rağmen öğrenci gelmiyor.

5 yıllık uygulamalı bilimler yüksekokulu bünyesindeki bölümler öğrenciler tarafından tercih edilmiyor.

AK parti ilçe başkanı Kadir Bilgin ve İl genel meclis üyesi Nedret Akbulut Trakya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile görüştü. Rektör Tabakoğlu, bu branşları Anadolu Üniversiteleri kapattığı için Uzunköprü şanslı
durumda diyerek”Uygulamalı Bilimler yüksekokulunuz kurulurken İktisadi Ticari Bilimler Fakülteleri kapsamında kurulmuş ve şuandaki branşları değiştirmekte söz konusu değil.”dedi.

OKULUMUZ KAPANMAYACAK

Kadir Bilgin “Yüksekokulumuzun kapanmayacak olması yüreğimize su serpti. Üniversitemizin cazip hale gelmesi için yeni bölümlerin açılmasını talep ettik. Önümüzdeki aylarda Uzunköprü’ye yeni bölümler açılması için görüşmelerimiz olacak”

2008 yılında zamanın Kaymakamı Mehmet Aydın önderliğinde Ticaret Odası Başkanı İbrahim Akalın, Borsa Başkanı Rahmi Eren’in ve Uzunköprü halkının yoğun katkılarıyla ilçemize 2 yıllık meslek yüksekokulundan sonra 4 yıllık yeni bir Yüksek okulu kazandırmak için yapılan girişimler sonuç vermişti.
2010 yılında zamanın kaymakamı Uğur Kolsuz’un büyük katkıları, Ak Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak’ın gayretleriyle 5 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzun temeli atıldı. Yüksekokulumuzun kaba inşaatı Uzunköprü’lü hayırseverler tarafından yaptırıldıktan sonra zamanın Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun da girişimleriyle Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz 2013 yılında eğitim ve öğretime başladı. Yüksekokulumuza yapılan anlaşma gereği 7 branş açılması planlanmıştı. Bugüne kadar yüksekokulumuzda 3 branşta öğrencilerimiz eğitim görürken geçtiğimiz yıl sonu 1 branşın kapanmasıyla yüksekokulumuzda öğrenciler
2 branşta yeni dönemde eğitim görecekler.

Üniversiteye giriş sonuçlarının açıklanmasıyla öğrenciler ilçemizde yüksekokul bölümlerine tercihte yetersiz kalmaları sonucu yüksekokulumuz kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.Bunun sebeplerini araştırdığımızda 2013 yılından bu yana ilçemizde öğrencilerin ve öğretim üyelerinin yaşamlarını kolaylaştıracak sosyal hayatın yetersiz olduğunu üniversite öğrencilere yapılan bazı istenmeyen olayların sosyal medyada abartılı bir şekilde anlatılması ve ilçemizdeki STK temsilcilerinin, belediyemizin koordineli bir şekilde çalışmaması sonucu ilçemizin hali ortada.
Yüksekokulumuzda kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Bilgin, yönetim kurulu üyeleri ve İl Genel Meclis üyesi Nedret Akbulut geçtiğimiz gün Trakya Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret ederek Yüksekokulumuzun kapanmaması ile ilgili öncelikli neler yapılar konusunda görüş alışverişinde bulundular.
YÜKSEKOKULUMUZ KAPANMAYACAK
AK parti ilçe başkanı Kadir Bilgin Rektör Tabakoğlu ile görüşmelerini şöyle aktardı “
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuza üniversite sınavları sonrası öğrenci tercihlerinin giderek azalmasıyla yüksekokulumuzun kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı ile gündeme geldi. Yüksekokulumuza üniversiteye girecek olan öğrencilerin tercih etmemelerinin sebebi çeşitli faktörlere bağlı. Bunlardan biri de yüksekokulumuzdaki branşların öğrenciler tarafından pek tercih edilmemesi olduğunu gözlemledik Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Erhan Tabakoğlu ile paylaştığımızda Erhan Hoca “Siz yine şanslısınız bu branşlar artık Türkiye genelinde okullarda tercih edilmiyor. Sizin Yüksekokulunuza kayıt olan öğrenciler Anadolu’daki öğrencilerin kayıtlarından çok fazla. Anadolu’da birçok yüksekokul sizin okulunuzdaki aynı branşlarda olduğu ve talep görmediği için kapanıyor. Sizin yüksekokulunuz asla kapanmayacak. Uygulamalı Bilimler yüksekokulunuz kurulurken İktisadi Ticari Bilimler Fakülteleri kapsamında kurulmuş ve şuandaki branşları değiştirmekte söz konusu değil. Ama ileriki zamanlarda yüksekokulumuza öğrenci hiç gelmezse okul şematik olarak kapanır yeni bir tüzük ve anlayışla bölgeye uygun branşlarla yeniden açılabilir. Uzunköprü’deki yüksekokul asla kapanmaz” dedi.
Sayın Prof. Dr .Erhan Tabakoğlu’nun bu sözleri yüreğimize su serpti.
KURUMLAR
ZİYARET EDİLDİ
Başkan Kadir Bilgin daha sonra DSİ 11.Bölge Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Bilgin yaptığı açıklamada “DSİ 11.Bölge Müdürü Nesip Özden ile yaptığımız görüşmede ilçemizin en hayati projelerinden başında gelen Çakmak Barajında şuanda ne aşamadayız, Meriç Ergene İletim Kanalında ne aşamadayız ve önümüzdeki Mayıs ayında Çakmak Barajından Ergene Nehrine su salınacak mı? diye sorduğumuzda Uzunköprü’lü hemşerilerimiz bu soruların cevaplarını merakla bekliyor dedik. DSİ 11.Bölge Müdürü Nesip Özden “Ülkemizde geçtiğimiz yıl yaşanan ve geçici olduğuna inandığımız ekonomik kriz dolayısıyla ülke genelinde birçok devlet yatırımları durma aşamasına geldi. Cumhurbaşkanlığınca yapılan incelemede projelendirilmiş yatırımların %40’nın tamamlananlara ödenek çıkarıp bitirilmesi için hız verileceği açıklanmasından sonra Çakmak Barajı projemizin yapımı %40’ını geçtiği için bölge müdürlüğümüz olarak ivedilikle yapılacak harcamalar için hazırladığımız raporu Orman ve Su İşleri Bakanlığına yolladık ödenek bekliyoruz. Ödenek gelince Çakmak Barajı projemizde çalışmaları hızlandıracağız” dedi.
Başkan Kadir Bilgin daha sonra İl Tarım Müdürü İl Müdür V. Atilla BAYAZIT ile yaptığımız görüşmede “Türkiye’nin sayılı Tarım havzalarından olan Ergene Havzamızda önümüzdeki yıllarda yaşanacak gelişmelerin ışığında Ergene Havzasında yapılacak tarımda yeni bir yapılanma olacağını yapılacak projelerle hangi bölgede hangi ürünün yetişeceği ve bu ürünlere ne kadar teşvik verileceği ilçemizde yapılacak toplantılarla üreticilerimize anlatılarak bilinçlendirilecek” dedi.
Başkan Kadir Bilgin Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne yaptığımız ziyarette ilçemizde yapılacak Ergene Huzurevi projesindeki gelişmeleri önümüzdeki günlerde kamuoyuna aktaracağız dedi.
Gazetemiz olarak yaptığımız gözlemde Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Bilgin ilçemizdeki sorunları öncelikle iyice Etüt edip Edirne İl Müdürlüklerinde çözülecek olanları Edirne’de çözüyor. Ankara’dan çözülecek olanlar içinde önümüzdeki günlerde Uzunköprü heyetinin Ankara’ya topluca ziyarette bulunup uzun yıllardır Ankara’dan alamadıklarımızı da almak için koşar adımlarla hareket ettiğini gözlemliyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz