evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti  ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ  BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

YAŞANACAK BİR ŞEHİR İÇİN VER ELİNİ UZUNKÖPRÜ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Mart 2019 - 12:05:14
YAŞANACAK BİR ŞEHİR İÇİN VER ELİNİ UZUNKÖPRÜ

AK parti adayı Azbiye Ataş “52 vaat değil 52 söz verdik. Projelerimizin bir çoğunu 5 yıl içinde tamamlayacağız” dedi. AK parti Belediye başkan adayı Azbiye Ataş, bu gece idrak edeceğimiz regaip kandilini, üç ayları ve 8 Mart dünya kadınlar gününü kutlayarak “1 Nisan günü Uzunköprü’lüler olarak hep birlikte büyüyeceğiz”dedi. Adalet ve Kalkınma Partisi Uzunköprü Belediye […]

AK parti adayı Azbiye Ataş “52 vaat değil 52 söz verdik. Projelerimizin bir çoğunu 5 yıl içinde tamamlayacağız” dedi.

AK parti Belediye başkan adayı Azbiye Ataş, bu gece idrak edeceğimiz regaip kandilini,
üç ayları ve 8 Mart dünya kadınlar gününü kutlayarak “1 Nisan günü Uzunköprü’lüler
olarak hep birlikte büyüyeceğiz”dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Azbiye Ataş, Belediye Meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri adayları ile birlikte geçtiğimiz Cumartesi günü Köprü Hotel’de
aday ve proje tanıtım toplantısı yaptılar.

Ak Parti’nin aday tanıtım toplantısına Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Uzunköprü İlçe Başkanı Kadir Bilgin, Belediye Meclis üyeleri adayları, İl Genel Meclis üyesi adayları, muhtarlar, partililer ve basın mensupları katıldı.
Aday ve program tanıtım toplantısında söz alan Uzunköprü İlçe Başkanı Kadir Bilgin, Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne Milletvekili Fatma Aksal Ak Parti’nin bu seçimde Uzunköprü’de Belediye Başkanlığı kazanması için çok iddialı şekilde hazırladıklarını belirterek 10 yıldır görev başında olan Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesinin icraatları ve sonucundan Uzunköprü halkı şuanda mutlu değildir diyerek “Yeter artık söz sırası Uzunköprülülerindir. Uzunköprü halkı CHP yönetiminden memnunsa ve particilik yaparak düşünüyorsa halinden şikayet etmiyorsa kararını kendileri verecektir. Fakat unutmasınlar tarih önünde sorumlu olacaklar bırakacakları bu kötü mirasların faturasını sonunda torunları dahi ödeyecektir” dediler.
Toplantı sonunda söz alan Adalet ve Kalkınma Partisi Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Azbiye Ataş Uzunköprü’ye önümüzdeki 5 yıl için hizmet etmek amacıyla çok ciddi 52 proje hazırladık diyerek “Esnaflarımız, STK’larımız, kadınlarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, iş adamlarımız, işsizlik yüzünden ilçemizi terk etse de kalbi burada kalmış hemşerilerimiz yani TÜM UZUNKKÖPRÜ HALKININ beklentileri ve talepleri doğrultusunda oluşturduğumuz seçim beyannamemizi tamamladık.
İşin içerisine vatandaşlarımızı dahil ettiğimiz için, salı günü kamuoyuna duyurduğumuz seçim beyannamemiz bir bakıma NASIL BİR UZUNKÖPRÜ İSTİYORUZ? Sorusunun cevabı niteliğinde olmuştur.
Tabi Uzunköprü’müzün muhalefet elinde heba olan yıllarının neticesinde mecburen listemizde bir hayli kabarık oldu.
İstihdamdan çalışan annelere destek projelerine, soysal destek programlarından yönetim anlayışı ve planlamaya, belediyemize gelir kalemi sağlayacak projelerden tasarruf ve hibe sağlayacak atılımlara, ufak maliyetlerle sahip dokunuşlardan dev bütçeler ile başarılabilecek projelere ve en önemlisi birlikte UZUNKÖPRÜ olarak başarabileceklerimize kadar her şey mevcut.
Siz sormadan ben söyleyeyim;
52 VAAT DEĞİL 52 SÖZDEN OLUŞAN beyannamemizde, büyük maliyetlere sahip olan ADALET MEYDANI VE MİLLET BAHÇESİ PROJELERİNDEN en az birini, geri kalanların ise tamamını 5 yıl içerisinde tamamlayacağım.
Yine siz bütçe diye sormadan ben söyleyeyim;
Tasarruf planları, kalkınma ajansı ve AB proje hibe destelerinin kazanımı, gelir kalemlerinin arttırılması, kardeş belediye desteği ve hükümetin gücüyle oluşturacağımız hizmet bütçesi bu projeler için bize yetecektir.
Bir başka konuda on yıldır yerel iktidarı elinde bulunduran Cumhuriyet halk partisi.
Biz yapacaklarımızı anlatıyoruz anlatmasına da, bu Cumhuriyet halk partisinin adayı on yıldır yapamadıklarının kanıtı olan seçim beyannamesini ne zaman açıklayacak diye günlerdir bekliyoruz. Ama nafile
Sen 2017 yılının Kasım ayında “ben belediye başkan adayı olacağım diyerek” ilçe başkanı ol, üç ay önce adaylığın kesinleşsin hala Uzunköprü’ye dair projelerinin yer alacağı seçim beyannamen ortalarda yok. İnsanları aday ve proje tanıtım toplantısı yapacağım diye davet ediyorsun ORTADA PROJE YOK.
İşte tercihinin değişmemesi halinde Uzunköprü’yü bekleyen en büyük tehlike bu; NASIL OLSA KAZANIRIM RAHATLIĞI
Neyse ki biz seçim beyannamemizi önce açıkladık da; duyduğuma göre oda mahcup olmamak adına beyannamesinde değişlikler yapıp eklemelerde bulunuyormuş.
Ben buradan cumhuriyet halk partisi belediye başkan adayı arkadaşıma açık davette bulunuyorum. HİÇ BOŞUNA KENDİNİ YORMA. BİR YILDA PLANLAYAMADIĞINI İKİ GÜNDE HAZIRLAYAMAZSIN. UZUNKÖPRÜ’YE DAİR SÖYLEYECEK BİR SÖZÜN YOKSA SAKIN ÜZÜLME. BİZİM SEÇİM BEYANNAMEMİZDEN İSTEDİĞİN PROJEYİ ALABİLİRSİN.
Sonuçta kimin neyi yapıp yapamayacağının kararını Uzunköprü Halkı verecek ve bu kez inanıyorum ki yanılmayacaktır.
PROJELERİMİZ :
İçme Suyunda %50 indirim,1000 kişilik istihdam, Pazaryeri Çilesi Son Bulacak, Çok Sesli Yönetim Anlayışı, Mahalle Meclisi ve Halk Toplantıları, Birahaneler Şehir Dışına Taşınacak, Modern Şehir Tuvaletleri, Kadınlar İşe Çocuklar Kreşe, Öğrenci Etüt Merkezi, Terminal Sözünü Biz Tutacağız, Kırkavak Deresi Islah ve Çevre Düzenlemesi Çalışmaları, Aşevi, Başkanlık Maaşım Öğrencilere Burs Desteği Olacak, Profesyonel Şehir Planlaması, Pişmanlık Yaşatmayacak Projeler, Şehir Giriş düzenlemeleri, Atatürk ve Kavak Mahallesi İmar Düzenlemesi, Sahipsiz Hayvan Yaşam Alanı ve Sosyal Aktivite Merkezi, Mesire Alan Düzenlemeleri, Güneş Tarlaları ile üreten bir Belediye, Proje Araştırma ve Geliştirme Ekipi (AR-GE), Adalet Meydanı ve Gazi Caddesi Projesi, Gazi, Atalar ve Hayrabolu Caddelerinin Düzenlenmesi, Mazhar Müfit Kansu Parkı Düzenlemesi, Tarihi Köprümüze Yakışan Düzenleme, Millet Bahçesiyle Şehir Merkezi Nfes Alacak, Yer altı Çöp Konteynerleri, Sınır Kapısı Dosyası Yeniden Açılacak, Öğrenci Şehri Uzunköprü, Cumhuriyet Vadisi Projesi, Eski Terminal Binası Alan Düzenlemesi, Ana, Ara Yol ve Sokak Düzenlemeleri, Işıl Işıl Bir Uzunköprü, Her Mahalleye Sağlık Ocağı, Madde bağımlılığı ile ortak mücadele, Aile kadın destekleme ve engelliler merkezi, festivalde sadece eğlence değil tanıtımda olacak, Markalaşma ve Kırsal kalkınma, Cenaze hizmetleri artacak, Mezarlık düzenlemeleri, Eğitim desteği, Düğün desteği, Hoş geldin bebek paketi, asker paketi, amatör spor kulüplerine destek, şehir stadyum düzenlemesi, Tarihi çeşmelere tarihi dokunuş, engelsiz şehir yaşamı, Kentsel dönüşüm, 7/24 sorunlar ile etkin mücadele, şeffaf belediyecilik, E-Belediyecilik başlıkları altında açıkladı. Uzunköprü halkı bu seçimde ya hizmete devam doyacak ya da siyasete doyacak” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz