evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

YA TUZ KOKARSA
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 14 Şubat 2019 - 10:00:34

Bu ülke hiçbir seçim öncesinde bu kadar gerilmemiş,bu kadar düşmanca söylemlere tanık olmamıştı. Politikacıların zehirli dilleri,taşlaşmış kalpleri, çürümüş vicdanlarından sızan kin ve nefret dolu bu söylemler bir virüs gibi toplum katmanlarına yayılmakta, birlik ve beraberliğimizi tehdit etmektedir.
Yani bu iş imam-cemaat meselesi.İmamlar kaideyi bozarsa, cemaatin, yani milletin omuz omuza olması mümkün mü? Etrafımız ateş çemberiyle çevrilmiş, emperyalist yarasa ve vampirlerle sarılmışken içerideki bu yarılma ve kamplaşmanın başımıza hangi belaları musallat edeceğini düşünmüyor mu bizi yönetenler?
Dünyanın demokrasi ile idare edilen bir çok ülkesinde erken veya zamanında seçimler yapılıyor. TV’lerden veya sosyal medyadan dakika dakika bunları takip edebiliyoruz. Hiç bizdeki gibi hakaretler, rakibi aşağılamalar, kavgalar, milletin yarısını hain ilan etme durumları yaşanıyor mu? Ben biraz daha sükunet, ne olur biraz daha hoşgörü diye çırpınırken, özellikle Cumhur ittifakı mensupları ateşe benzin dökmeye devam ederek gerilim stratejisinden vazgeçmiyorlar. Eh Millet ittifakı mensupları da kendilerine taş atana hep gül atacak değiller elbette. Tamam da kim kazanırsa kazansın seçimden sonra biz birbirimizle yan yana gelmeyecek, birbirimizden alış veriş yapmayacak, aynı musalla taşında birbirimizden helallık istemeyecek miyiz?
Eğer öyleyse bizim başka düşmana ihtiyacımız yok demektir.
”Kandil’deki terör örgütüyle iş tutanlarla CHP, İYİ Parti, SAADET iş tutuyor. Bunlar kıyamet alametleri. Nereden nereye geldik.” diyor sayın R.T.Erdoğan. Cumhurun başı söylüyor bunu. Siz inanıyor musunuz, AKP’ye oy veren seçmenler gerçekten inanıyor mu bu iddialara? Devlet Bahçeli;
“ ya beka, ya bela” diye nitelendiriyor seçimin akıbetini.
O zaman vatandaş soruyor; Diyarbakır meydanında Nevruz’da bölücü başı Apo’nun mektubu kimin izniyle okundu, posterleri alanın her tarafına kimin izniyle asıldı? Barzani kimin davetiyle Ankara’ya geldi, Milli Meclisimizde kırmızı halılardan geçip kürsüden kimin izniyle hitap etti ve kimler alkışladı? Kürt Bölgesel Yönetiminin paçavrası Türk bayrağının yanında kimin izniyle göndere çekilebildi? Sahi Şivan Perver’in Megri megri’sine kimler gözyaşları ile eşlik etti? Ypg mi,Pyd midir her neyse, o peşmergelerin, silahları ve araçlarıyla ülkemizden geçerek Kobani’ye gitmelerine kim izin verdi? Ha siz yaptığınızda her şey mübah, devlet politikası oluyor ve kıyamet kopmuyor, CHP; İYİ PARTİ bir araya gelince kıyamet alameti oluyor, beka tehlikesi doğuyor. Yapmayın, Allah aşkına yapmayın. İttifakları zorunlu kılan bu sistemi siz getirmediniz mi?
AKP milletvekili Miroğlu, HDP’nin iki milyon oyuna da talibiz derken mesele yok, pkk’ya desteğinden hiç şüphe etmediğim bu partinin seçmenleri İstanbul, İzmir ve Adana’da Millet ittifakına oy verirse (o da belli değil) o zaman kıyamet alameti! Kılıçdaroğlu da, Meral Akşener de defalarca sadece iki partinin ittifak yaptığını söyleseler de karşı taraf gene aynı nakaratı dillendirmekten vazgeçmiyor! Yani aynı seçmen AKP’ye oy verirse, (nitekim Hüda-par öyle yapıyor) sayın Bahçeli’ye göre beka sorunu ortadan kalkıyor mu? AKP’li Mahir Ünal önceleri; ”Akşener, yerli ve milli olduğu için MHP’den dışlandı.” diyordu. Akşener şimdi CHP ile ittifak yapınca illet, zillet oluyor, Bahçeli baş köşe itibarı görüyor.
Siyaset hiç bu kadar seviye kaybetmemişti.
Bir de fesli Kadir var. Bildiniz siz onu. Hani Cumhurbaşkanımız, eski Genel Kurmay Başkanımız, (şimdinin Milli Savunma Bakanı), Diyanet İşleri Başkanımız hastayken ziyaretine gitmişti. Ben hastalığı kalıcı hasarlar yapmış herhalde diye düşünüyorum. Çünkü Cumhur ittifakına destek isterken ; “Şeriat gelsin de isterse Türkiye batsın, razıyım.”diyor. Nihat Zeybekçi’yi destekleyen İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı; “AKP’ye oy vermeyeni Allah çarpar.” diye sesleniyor kalabalığa. Zeybekçi bile ; millet yanlış anlar diye uyarıyor kendisini. O, kim nasıl anlarsa anlasın diye efeleniyor. Milletin nasıl anladığını sandıklar açılınca hep beraber göreceğiz. Herhalde İYİ Parti milletvekili Tamer Akkal da Allah çarpmasın diye, ya da mahşer günü berat belgesi garanti olsun diye AKP’ye transfer olmuştur.! Yüz bin Manisa’lı İYİ insanın kul haklarını unutarak üstelik. Et kokarsa tuz konur. Bugün tuzun da koktuğu noktadayız. El insaf.
Aslında kıyamete alamet olabilecek, bekamızı sarsacak o kadar çok örnek var ama, siz sayın Erdoğan ile sayın Bahçeli’nin, sadece son genel seçimlerden önce birbirlerine neler söylediklerini hatırlayın yeter. Kıyamet o zaman kopmadığına göre bugün endişelenmeye hiç gerek yok.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz