evden eve nakliyat, araç kiralama

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

“TÜRKİYE YANIYOR  SARAYDAKİLER  UYUYOR”

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN  “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER  TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Şubat 2020 - 11:30:57
UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

ERDOĞAN “TARIM LİSESİ 2020-2021 EĞİTİM YILINDA ÖĞRENİME BAŞLAYACAK” Uzunköprü kamuoyu geçtiğimiz aylarda TOBB tarafından Keşan’a yapılacak olan tarım lisesinin neden Uzunköprü’ye yapılmadığını tartışmıştı. Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, aylar önce projesini yaptığı tarım lilesini yıl sonunda hizmete açmak için hummalı çalışmalar yapıyor. Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ile gazetemiz muhabiri Ahmet Tahsin Öztaş son günlerde […]

ERDOĞAN “TARIM LİSESİ 2020-2021 EĞİTİM YILINDA ÖĞRENİME BAŞLAYACAK”

Uzunköprü kamuoyu geçtiğimiz aylarda TOBB tarafından Keşan’a yapılacak olan tarım lisesinin neden Uzunköprü’ye yapılmadığını tartışmıştı. Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, aylar önce projesini yaptığı tarım lilesini yıl sonunda hizmete açmak için hummalı çalışmalar yapıyor.
Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ile gazetemiz muhabiri Ahmet Tahsin Öztaş son günlerde ilçe gündeminde yer alan Tarım Lisesi ile ilgili yapılan planlama üzerine bir görüşme yaptı.
Kaymakam Erdoğan Trakya’da yüz ölçümü olarak en büyük topraklara sahip ilçelerden biriyiz diyerek yakın zamanda Uzunköprü’ye kazandırılacak olan Tarım lisesini şöyle anlattı “Tarımda daha fazla gelir sahibi olmak bilinçli tarım yapmak ve ülke ekonomisine katma değer yaratmak için tarım sektöründe bilinçli ve teknik eleman yetiştirmek üzere hazırlıklarını yaptığımız Tarım Lisesini 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına yetiştireceğiz.

YENİ OKUL 3 BÖLÜMDEN OLUŞACAK
Tarım Lisesine ilk etapta 100 öğrenci alacağız. Öğrenciler ilk yıl hazırlık okuyup 2.yıl Tarla bitkileri, bahçe bitkileri ve tarım makineleri olmak üzere 3 bölümden birini tercih edecekler ve 3 yılda burada eğitim alacaklar. Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde eğitim yapacak Tarım Lisesi Milli Eğitim Bakanlığının Yeniköy’deki atıl durumda olan okulunda eğitimlerini sürdürecek.

UYGULAMALI TARIM
Aynı okulun bahçesinde 30 dekar, Salarlı Köyünde 29 dekar ve Sipahi Köyünde de 90 dekar hazineye ait tarım arazilerinde öğrenciler uygulamalı olarak eğitimlerini sürdürecekler. Yaptığımız girişimlerle Doğuş Holding firması Tarım Lisesinde eğitim gören öğrencilerimizi Salarlı ve Sipahi Köyündeki arazilere ulaşımında kullanılmak üzere araç hibe edecek.
Denizbank öğrencilerin eğitiminde kullanılmak üzere traktör hediye edecek. Uzunköprü Ziraat Odamızda öğrencilere eğitimi cazip hale getirmek ve devamını sağlamak için burs verecek. Önümüzdeki yıllarda talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda tarım lisemize 2 branş daha açmayı hedefliyoruz “dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz