evden eve nakliyat, araç kiralama

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

50 YILLIK  BEKLEYİŞ BİTİYOR

50 YILLIK BEKLEYİŞ BİTİYOR

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT,  GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT, GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

2020 bütçesinden  yeni huzurevine  para aktarılacak

2020 bütçesinden yeni huzurevine para aktarılacak

UMYO EDİRNE’YE Mİ TAŞINACAK?
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 5 Şubat 2020 - 14:22:17
UMYO EDİRNE’YE Mİ TAŞINACAK?

MESLEK YÜKSEKOKULU VE UYGULAMALI BİLİMSEL YÜKSEKOKULU KAPANMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA İKİ OKULDA SADECE 100 ÖĞRENCİ KALMIŞ Uzunköprü eşrafının maddi yardımları ile yapılan ve uzun yıllardır eğitimini sürdüren 2 yıllık Uzunköprü Meslek Yüksek Okulu ile 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulumuzda bu yıl en düşük talepte öğrenci sayısı ile karşı karşıya kaldı.Okullarımızda önümüzdeki yıl için önlemler […]

MESLEK YÜKSEKOKULU VE UYGULAMALI BİLİMSEL YÜKSEKOKULU KAPANMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA İKİ OKULDA SADECE 100 ÖĞRENCİ KALMIŞ

Uzunköprü eşrafının maddi yardımları ile yapılan ve uzun yıllardır eğitimini sürdüren 2 yıllık Uzunköprü Meslek
Yüksek Okulu ile 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulumuzda bu yıl en düşük talepte öğrenci sayısı
ile karşı karşıya kaldı.Okullarımızda önümüzdeki yıl için önlemler alınmazsa iki okulumuzunda
kapanması an meselesi.

İlçemizde uzun yıllardır eğitimini sürdüren 2 yıllık Uzunköprü Meslek Yüksek Okulu ile 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulumuzda bu yıl en düşük talepte öğrenci sayısı ile karşı karşıya kaldık. Geçmiş yıllarda 2 yıllık Meslek Yüksek Okulumuzda 2000’e yakın öğrenci eğitimlerini tamamlamak için Uzunköprü’yü tercih etmişlerdi.
Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulumuzda da 1000’e yakın öğrenci ile ilçemizde 2 yüksek okulda 3000’e varan öğrenci eğitim görüyordu. Son 5 yılda ilçemizde malum sebeplerden dolayı öğrenciler sosyal hayatın yetersizliği, öğrencilerin arzuladıkları bölümlerin okullarımızda bulunmaması, erkek öğrencilere yurt olmaması gibi sebeplerden dolayı ilçemizdeki Yüksek Okul branşları tercih edilmemeye başlandı.
Şuanda ilçemizde öğrencilere barınma hizmeti veren kredi ve yurtlar kurumuna ait yurtlarda da kapasite %20 seviyelerine düştü. Uzunköprü olarak sanayi şehri olamadık, %100 bir tarım kenti de olamadık. Tarım Lisesi de Keşan’a açılıyor, turizm kenti hiç olamadık. Öğrencilerin ilçemizi tercih etmesi ile eğitim kenti olma şansımızı da maalesef kaybettik. Bu sonuçlardan siyasilerin, STK’ların ve resmi kurum ve kuruluşlardaki sorumlularında ilçemiz yararına bir şeyler yaptıklarını göremedik. Uzunköprü sadece yaşlıların barınacağı huzurlu ve sakin bir ilçe olarak kaldı.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz