evden eve nakliyat, araç kiralama

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

“TÜRKİYE YANIYOR  SARAYDAKİLER  UYUYOR”

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN  “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER  TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Şubat 2020 - 11:25:11
ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

Ücretsiz araç park etmek varken neden ücretli tercih ediliyor? Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan tarafından ilçemizde çarşımızın bazı bölümlerinde park sorununa çözüm getirmek amacıyla işaretlenen alanlarda park eden araçlara saat başına 1 TL ücret alınması ile birlikte ilçemizin bazı caddelerinde trafik oldukça rahatladı. Ancak ücretsiz otoparkın karşısına yapılan ücretli otopark ise kafaları karıştırıyor. Uzunköprü belediyesi […]

Ücretsiz araç park etmek varken neden ücretli tercih ediliyor?

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan tarafından ilçemizde çarşımızın bazı bölümlerinde park sorununa çözüm getirmek amacıyla işaretlenen alanlarda park eden araçlara saat başına 1 TL ücret alınması ile birlikte ilçemizin bazı caddelerinde trafik oldukça rahatladı.
Ancak ücretsiz otoparkın karşısına yapılan ücretli otopark ise kafaları karıştırıyor.
Uzunköprü belediyesi ile Bulgaristan’ın Dimitrovgrad belediyesi ile ortak çalışması ile 260 bin Euroya mal olan içerisine 86 araba, 6 otobüs ve 9 kamyon alan kapalı katlı otopark 21.06.2015 yılından bu yana hizmet veriyor. Bugün ücretsiz olmasına rağmen %50 kapasite ile çalışan otoparka vatandaşlarımızın neden arabaları bırakmadığı ise merak konusu oldu.

Ücretsiz katlı otopark’ın karşısına ve yanına Uzunköprü belediyesi ücretli otopark yaptırınca mahalle sakinleri “5 yıldan beri araç sahipleri buraya araba bırakmıyorlar. Şimdi karşına otopark çizgileri çekildi bir liraya arabalarını bırakıyorlar. Ücretsiz ve kapalı otopark varken neden para ödüyorlar anlamış değiliz” dediler.
İŞYERLERİ OTOPARK PARASI VERMEYE RAZI
Gazetemiz olarak esnaflarla yaptığımız görüşmede Cumhuriyet Meydanında, Gazi Caddesinde, Atalar Caddesinde araçlardan park ücreti alınması konusunda esnaflar oldukça memnun. Hatta bazı esnaflar biz bunu kampanya olarak düzenleyelim işyerimize alışverişe gelen müşterilerimizin otopark ücretlerini biz ödemeye hazırız diyorlar.
Otopark olayında bu gelişmeler yaşanırken Anabacı Caddesinde mülkiyeti ve işletmesi Uzunköprü Belediyesine ait olan halkımıza ücretsiz olarak hizmet veren kapalı otoparkta araç sahiplerinin ilgisizliği ile %50 kapasite ile faaliyet gösteriyor. Bunu da anlamamız mümkün değildir.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz