evden eve nakliyat, araç kiralama

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”
 • Ana Sayfa » Gündem
 • 21 Şubat 2020 - 11:28:50
“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

TARİHİ KÖPRÜNÜN ÜZERİNDEN İKTİDARA SESLENEN AKŞENER “ERGENEDEKİ KİRLİLİK İÇİN HALE NİYE BEKLENİYOR? TARİHİ KÖPRÜ NE ZAMAN RESTORE EDİLECEK?”DİYEREK ÇAĞRIDA BULUNDU… Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne’ye gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Keşan’dan Uzunköprü ilçesine geçip, Gazi Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti. Meral Akşener’i İyi Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Prof.Dr.Mehmet Akalın, Uzunköprü Belediye Başkanı Başkanı […]

TARİHİ KÖPRÜNÜN ÜZERİNDEN İKTİDARA SESLENEN AKŞENER “ERGENEDEKİ KİRLİLİK İÇİN HALE
NİYE BEKLENİYOR? TARİHİ KÖPRÜ NE ZAMAN RESTORE EDİLECEK?”DİYEREK ÇAĞRIDA BULUNDU…

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne’ye gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Keşan’dan Uzunköprü ilçesine geçip, Gazi Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti.
Meral Akşener’i İyi Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Prof.Dr.Mehmet Akalın, Uzunköprü Belediye Başkanı Başkanı Özlem Becan, partililer ve Uzunköprülüler karşıladı.
Akşener, sandalye üzerine çıkıp, halka seslenen Akşener, seçmenin siyasetçinin veli nimeti olduğunu fakat son dönemdeki gündemle ötelendiğini söyleyip, şöyle konuştu:
“Seçim yok, herhangi bir şey yok, niye bu kadın buralarda geziyor?’ diye soruyorsanız, sizin derdinizi, taleplerinizi, isteklerini meclis kürsüsünden her hafta Salı günü anlatacağım, kimin ayağı kokuyor, kimin ki kokmuyor asla tek kelime etmeyeceğim. Birbiriyle dövüşmeye devam etsin ağalar ama Allah şahittir, inatla söylüyorum, bu gezileri devam ettireceğim, ilçe ilçe. Mecbur kalacak ağalar buraya gelmeye. İlk rahatsızlık muhteremden oldu. Bugün çok rahatsız olmuş, diyor ki ‘İYİ Parti 2023’e kadar zor kalır.’ Ona seçmen karar verir. Rahmetli anacım derdi, ‘Kul kırar kader gülermiş’, dolayısıyla ona seçmen karar verir. Bu dördüncü ilim. Gezdiğim 4 ilde de benim yaş grubumun çoğunun ağzında dişi yok çünkü çektirmiş yaptıramamış, çektirmiş yaptıramamış çünkü öncelikleri farklı.”
ESNAFIN DURUMU İÇ ACICI DEĞİL
Bu benim 4.ilim. Ülkeyi yönetenler komşularımızla savaşmaya niyet ederken Türkiye’de mutfak yanıyor, gençler işsiz geziyor, emekli geçinemiyor. Son aylarda yüksek elektrik faturaları, doğalgaz faturalarını ödemek zorunda kalan vatandaş çaresizce kıvranıyor. Esnaf siftah yapmakta zorlanıyor, vergilerini veremiyor, çalıştırdığı elemanlarının sigortalarını ödeyemiyor. Türkiye yanıyor, saraydakiler ülkenin durumunun farkında değil. Gezdiğim yörelerdeki vatandaşın talebini önümüzdeki Salı günü meclisteki grup konuşmamda gündeme getireceğim. Şuanda ülkenin gündeminde seçim yok ülkeyi yönetenler suni gündemle ayak kokusu muhabbetleriyle günü geçiştiriyor. Ben şimdi il il, ilçe ilçe, geziyorum sizlerin sorunlarını gündeme getireceğim sonra onlarda sizin ayağınıza gelecek. Kararı siz vereceksiniz. Ülkenin bu kötü durumundan şuandaki idare sorumludur. Damat maliye bakanı ülkenin bu durumunu bilmiyor, Tarım Bakanı hayvanların kulaklarına cep telefonu bağlamakla meşgul, hayvancılık öldü tarım bitti. Canım Ergene Ovası yıllardır temizlenecek diye bugüne kadar kaldı şu gördüğümüz Ergene Ovasının durumu içler acısı halen ne bekleniyor. Sultan II.Murat’ın yaptırdığı ve dünyanın en büyük taş köprüsü tarihi Uzunköprü ne zaman tadilat olacak? Bunları da mecliste gündeme getireceğim” dedi.
‘AYRILMA NEDENLERİ ÇOK İNCİTİCİ’
Caddedeki konuşmasının ardından İYİ Parti Uzunköprü İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Akşener, burada gazetecilerin sorularını da yanıtladı. İYİ Parti’den 5 milletvekili istifa edeceği yönündeki söylemlere cevap veren Akşener, “Tek taraflı bir iade beyanıdır istifa. Buna ben hep saygı duydum ama bu defa arkadaşlarımızın giderken ortaya koyduğu gerekçeler çok incitici oldu. Dün de onu söyledim, bugün de onu söylüyorum, yarın da onu söyleyeceğim. Niye ayrıldınız, vay gibi bir tavrım olamaz. İnsanlar fikir değiştirebilir, beğenmeyebilir belli bir süre sonra. Onlara saygı duyarsınız, duymalısınız. Ama çok incitici bir gerekçeyle ayrılınmasını İYİ Parti camiasına çok büyük bir haksızlık, hatta iftira olarak gördüğümü tekrarlayayım” diye konuştu.
Akşener, parti ziyaretinde balkondan halkı da selamladı. Uzunköprü temaslarının ardından kırcasalih beldesine gidildi.
Kırcasalih beldesi girişinde kendisini bekleyen partililerle sohbet eden Akşener, Havsa ilçesinde de esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
Meral Akşener, Edirne’de kalacağı otelin girişinde ise halk oyunları ekibi tarafından karşılandı.
Ekibin gösterisini izleyen Akşener’e, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ile partililer eşlik etti.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz