evden eve nakliyat, araç kiralama

Uzunköprü’de vatandaşın  gündeminde terminal yok!

Uzunköprü’de vatandaşın gündeminde terminal yok!

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İCMALLER  ASKILARDAN İNDİ

İCMALLER ASKILARDAN İNDİ

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

Ekim nöbetinde kritik yıl

Ekim nöbetinde kritik yıl

SANAYİCİLERİMİZ 2020 YILINDAN UMUTLU OLMAK İSTİYOR
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 9 Ocak 2020 - 10:21:05
SANAYİCİLERİMİZ 2020 YILINDAN UMUTLU OLMAK İSTİYOR

Yıllardır Tarım sektöründeki imalatlarıyla yarattıkları istihdam ve ürettikleri katma değerler ilçe ve ülke ekonomisine katkı yaratıp gelir rekortmenliği sıralamalarında Edirne listelerini paylaşan ilçemiz sanayicilerinle yaptığımız görüşmede 2020 yılından umutlu olmak istiyoruz dediler. ZOR BİR YIL GEÇİRDİK Uzunköprü’nün en büyük sanayi kuruluşu yönetim kuruluşu olan Birlik Çeltik yönetim kurulu başkanı Mehmet Arda görüşlerini şöyle değerlendirdi. “Çok […]

Yıllardır Tarım sektöründeki imalatlarıyla yarattıkları istihdam ve ürettikleri katma değerler ilçe ve ülke ekonomisine katkı yaratıp gelir rekortmenliği sıralamalarında Edirne listelerini paylaşan ilçemiz sanayicilerinle yaptığımız görüşmede 2020 yılından umutlu olmak istiyoruz dediler.
ZOR BİR YIL GEÇİRDİK
Uzunköprü’nün en büyük sanayi kuruluşu yönetim kuruluşu olan Birlik Çeltik yönetim kurulu başkanı Mehmet Arda görüşlerini şöyle değerlendirdi. “Çok zor bir 2019 yılı yaşadık. Vahşi kapitalizmin ve küresel ekonominin yarattığı canavar Amerika Orta Doğudaki çıkarlarına ülkemizin ters gelmesi sonucu uyguladığı ekonomik tedbirlerle ülkemiz çok sıkıntılı bir süreç yaşadı. Bu ekonomik süreci ülkemiz Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz şuanda krizi aşma noktasına geldi. Sanayi olarak 2020 yılını umutlarla yaşamak istiyoruz. Ekonomimizde istikrar ve üretimin olması en büyük dileğimiz. Yerelde de en büyük sıkıntımızın bu yıl susuzluk olacağını hissediyorum. Küresel ısınma sonucu bu yıl bölgemiz aşırı etkilenmiş olup 2020 yılına girdiğimiz bugünlerde barajlarımız bomboş durumda. Kuraklık böyle sürerse 2020 yılında sulu tarım yapmamız zor olacak. Biz ne kadar korkarsak korkalım Cenab-ı Allah umutlarımızı yine yeşertecek ve gerekli yağmurlara önümüzdeki aylarda kavuşacağımıza inanıyorum. ” dedi.
TARIMSAL FAİZLERİN İNMESİ İYİ OLDU
İlçemiz Yağ Sanayicilerinden Alemdar Sun Fabrikası yetkilisi Murat Erk yaptığı açıklamada “2020 yılında ekonomik koşulların daha iyiye gitmesini bekliyoruz. Piyasalarda istikrar, ekonomide güven, tarımsal ürünlere daha fazla destek verilmesini arzuluyoruz. Maliye Bakanımızın açıkladığı gibi tarımsal kredilerde faiz oranlarının %15’den %9’a inmesi hibe destekli tarım ekipmanları kredilerinin de %9’dan %5’e inmesi olumlu bir gelişmedir. Tarım sektörüne yapılacak bu olumlu gelişmeler üretimimize olumlu katkılar sağlayacaktır.
2020 yılında umutlarımız sürüyor” dedi.

PİYASA NORMALE DÖNMELİ
Emin Tarım yetkilileri 2020 yılından beklentileri olarak “İthalat baskısının azaltılması, üretim artması için gerekli destek ve tedbirlerin alınmasını ve piyasa şartlarının bir an evvel normale dönmesini arzu ediyoruz. Maliye Bakanımız Berat Albayrak tarafından açıklanan 2020 yılbaşında tarımsal kredilerin indirilmesi üreticilerimiz adına sevindiricidir. Tarıma olan desteklerin artarak devam etmesi ülke ekonomimize olumlu katkılar yapacağına inanıyor ve devamını diliyoruz” dediler.
2020 ÇOK SIKINTILI GEÇECEK
Tezcanlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Tezcan 2020 yılından beklentilerini dile getirirken gözlerindeki korkuyu anlattığı ifadelerden anlamamak mümkün değildi. Ziya Tezcan ” 2020 yılı sanayicilerimiz aşısından çok sıkıntılı ve riskli geçecek. Şimdiye kadar işletmelerimizde giderlerimizi birikmişlerimizden değerlendiriyorduk. Bugüne kadar zorda olsa idare ettik. Sanayicilerimiz olarak bıçak kemiğe dayandı. Almadığımız kredi kalmadı. İşletmelerimizle sirkülasyonu sağlayabilmek için çok ciddi tasarruflar yapmak zorundayız. Ülke ekonomisinin de sıkıntı olduğu bugünlerde milletçe tasarrufa gitmek zorundayız. Bu sıkıntılı sürecin de yıl sonuna kadar sürmeyeceğini, Kasım ayı sonunda rahatlayacağımıza inanıyorum” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz