evden eve nakliyat, araç kiralama

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

50 YILLIK  BEKLEYİŞ BİTİYOR

50 YILLIK BEKLEYİŞ BİTİYOR

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT,  GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT, GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

2020 bütçesinden  yeni huzurevine  para aktarılacak

2020 bütçesinden yeni huzurevine para aktarılacak

S.S.Çakmak Barajı Sulama Kooperatifi Kuruldu.
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 5 Şubat 2020 - 13:54:52
S.S.Çakmak Barajı Sulama Kooperatifi Kuruldu.

BÖLGENİN KADERİ BU KOOPERATİFTE İlçemizin en büyük hayati projesi olan ve 2008 yılında temeli atılan tamamen bittiğinde 550 bin dekar tarım alanını sulayacak Çakmak Barajı sulaması Sulama Kooperatifi resmen kuruldu. Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan geçtiğimiz aylarda Uzunköprü çeltik üreticileri birliği ve DSİ 11.Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler sonunda Meriç Nehrinden Ergene Nehrine temiz […]

BÖLGENİN KADERİ BU KOOPERATİFTE

İlçemizin en büyük hayati projesi olan ve 2008 yılında temeli atılan tamamen bittiğinde 550 bin dekar tarım alanını sulayacak Çakmak Barajı sulaması Sulama Kooperatifi resmen kuruldu. Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan geçtiğimiz aylarda Uzunköprü çeltik üreticileri birliği ve DSİ 11.Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler sonunda Meriç Nehrinden Ergene Nehrine temiz su iletimini sağlamak ve Çakmak Barajının sularını ciddi bir şekilde kontrol altına almak amacıyla Uzunköprü Çeltik Üreticileri Birliğini uygun görerek Sulama Kooperatifi kurulmasını talep etmişti.
Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan’ın talebi doğrultusunda Uzunköprü Çeltik Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Ünal Çelebi ve 14 kurucu üye bürokratik işlemlerini tamamlayarak 30 Ocak 2020 saat 14:00’de Uzunköprü Çeltik Üreticileri Birliğinde yaptıkları genel kurulda S.S. Çakmak Barajı Sulaması Sulama Kooperatifini resmen hayata geçirdiler. Kooperatifin yönetim kurulu başkanlığını Ünal Çelebi, Başkan Yardımcılığını İsmail Akgün, Muhasipliği de Bedri Gürsoy üstlendi.
Kooperatifin kuruluş amacı olarak Başkan Ünal Çelebi gazetemize yaptığı açıklamada “Çakmak Barajının tamamen bittiğinde 550 bin dekar alanda sulu tarım yapabilmek amacıyla sulayacağı arazilere su iletimi sağlamak olacaktır. Kurduğumuz kooperatifimiz bu yıl ilk etapta Edirne DSİ.11.Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile yapacağımız görüşme sonunda Meriç Nehri kıyısındaki sulama pompalarını, enerji hatlarını teslim almak Meriç-Ergene İletim Kanalını faal bir şekilde teslim alarak bu yaz Ergene Nehrinin sularının Çorlu’daki arıtmalar vasıtasıyla “Derin Deşarj” sistemiyle Marmara Denizine akıtılması sonrası bölge üreticisinin su ihtiyacını temin etmek üzere Meriç Nehrinden Ergene Nehrine su iletimini sağlamak olacaktır. Meriç Nehrinden Ergene Nehrine su iletimini sağlayarak bölgedeki çeltik üreticilerimizin su sorunlarını çözmek istiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz S.S.Çakmak Barajı Sulama Kooperatifi üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz