evden eve nakliyat, araç kiralama

Uzunköprü’de vatandaşın  gündeminde terminal yok!

Uzunköprü’de vatandaşın gündeminde terminal yok!

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İCMALLER  ASKILARDAN İNDİ

İCMALLER ASKILARDAN İNDİ

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

Ekim nöbetinde kritik yıl

Ekim nöbetinde kritik yıl

Petrol yok ama doğalgaz var…
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 30 Aralık 2019 - 11:40:44
Petrol yok ama  doğalgaz var…

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, soru önergesini yanıtlayan Enerji Bakanlığı Malkoç köyünde petrol olmadığını açıkladı… Gazetemiz olarak ilçemize bağlı Malkoç Köyünde 1970’li yıllarda petrol aramak amacıyla kuyu açıldığı 2500 metreye arayan şirket çalışmalarını yapıp numunelerini Amerika’ya yollayıp hükümetle pazarlık masasına anlaşamaması sonucu kuyuya beton döküp kapatmıştı. Gazetemiz olarak konuyu geçtiğimiz aylarda gündeme getirdik […]

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, soru önergesini yanıtlayan Enerji Bakanlığı Malkoç köyünde
petrol olmadığını açıkladı…

Gazetemiz olarak ilçemize bağlı Malkoç Köyünde 1970’li yıllarda petrol aramak amacıyla kuyu açıldığı 2500 metreye arayan şirket çalışmalarını yapıp numunelerini Amerika’ya yollayıp hükümetle pazarlık masasına anlaşamaması sonucu kuyuya beton döküp kapatmıştı.
Gazetemiz olarak konuyu geçtiğimiz aylarda gündeme getirdik haberi de Edirne CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’na iletmemiz sonucunda Edirne Milletvekilimiz Doç.Dr.Okan Gaytancıoğlu mecliste kuyunun akıbeti üzerine bilgi isteyince geçtiğimiz Cuma günü Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yanıtlandı. Enerji Bakanı Fatih Dönmez mecliste yaptığı açıklamada ” Malkoç Köyünde 1970’lerde 2500 metrelerde açılan petrol kuyusunda yüksek kaliteli petrole rastlandığı ve dönemin hükümetince çıkarılan numunelerin ABD’ye gönderildi, dönemin yerel gazetelerine dahi yansımıştır. O zaman açılan petrol kuyusu beton ile kapatılmış ve bu kuyuda bulunan petrol hattına herhangi bir açıklama dahi yapılmamıştır. Kendini sürekli ve milli olarak niteleyen AKP hükümetinin bu konudaki görüşleri son derece önemlidir. Uzunköprü Malkoç Köyünde 1970’lerde açılan petrol kuyusunun akıbeti ve yerli kaynakların kullanılarak petrolün değerlendirilmesi hakkında aşağıda soruların Enerji Bakanı Fatih Dönmez tarafından yanıtlanmasını talep ediyorum. Uzunköprü Malkoç Köyünde 1970’li yıllarda açılan petrol kuyusundan çıkan sonuçların raporu hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? diye sorunca Enerji Bakanı Fatih Dönmez Edirne Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu’nun sorusuna yaptığı yazılı açıklamada bahse konu bölgede Mart 1971’de sondaj çalışmalarına başlanan arama kuyusunun Nisan 1971’de 2335 metre derinlikte temel formasyon içerisinde sondaj işlemleri bitirilmiş olup söz konusu kuyuda herhangi bir hidrokarbon emaresine rastlanılmadığından kuru kuyu olarak tanımlanmıştır.
Gazetemiz olarak yaptığımız araştırmada Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’in Malkoç köyümüzdeki petrol kuyusu ile ilgili yaptığı açıklamayı saygıyla karşılıyoruz biz konuyu çok farklı olarak düşünüyoruz. Aynı konuyu 2023 yılında tekrar gündeme getireceğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz