evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real  zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar  tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

“ÖNCE ÇAKMAK BARAJI”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 16 Mayıs 2019 - 10:17:03
“ÖNCE ÇAKMAK BARAJI”

DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜNDE BAŞKAN KILIÇ HAYDIRDI : 14 Mayıs Çiftçiler Günü etkinlikleri ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilçemizde de törenle kutlandı. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri Uzunköprü’de Ziraat Odası önünde yönetim kurulu başkanı Yıldız Kılıç, meclis üyeleri, İlçe Tarım Müdürü Halil Karahan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çiftçilerden oluşan heyet Atatürk Anıtına geldiler. […]

DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜNDE BAŞKAN KILIÇ HAYDIRDI :

14 Mayıs Çiftçiler Günü etkinlikleri ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilçemizde de törenle kutlandı. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri Uzunköprü’de Ziraat Odası önünde yönetim kurulu başkanı Yıldız Kılıç, meclis üyeleri, İlçe Tarım Müdürü Halil Karahan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çiftçilerden oluşan heyet Atatürk Anıtına geldiler. Oda Başkanı Yıldız Kılıç’ın çelengini koymasından sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Uzunköprü Ziraat Odası Başkanı Yıldız Kılıç şu mesajları verdi “Her sene olduğu gibi bu yılda yeni umutlarla 2019 yılına başladık. Maalesef bizler en iyi tohumu kullansak ta ürünümüzün yetişmesinde titiz davransak ta maalesef doğa şartlarına bağlıyız. Oysa devletimiz, devletimize bağlı kurumların iyi çalışması onların desteği ile sulu ve planlı alternatif tarıma geçmeliyiz. Bölgemizin su kaynaklarını tasarruflu bir şekilde imkanlar elverdiğince kullanmalıyız. Bütün siyasiler, çakmak barajı için “duyun sesimizi” diyoruz. Suyun ve planlı üretimin bölgemizde katma değerin artacağını düşünüyorum. Son zamanlarda bizlerin rahatsız olduğu konu tarıma bağlı raflardaki fiyatları gören tüketici çiftçinin çok paralar kazandığının hesabını yapıyor. Oysa çiftçiden 1-2 liraya alınan ürün raftaki fiyatı 8-10 lira.devlet bunları araştırıp bulması lazım.
ÇİFTÇİ BANKA KREDİLERİ İLE İŞİNİ YÜRÜTÜYOR
Tarıma verilen desteğin siyasiler tarafından gereğinden fazla konuşulması ile raf fiyatları ile birleştiğinde çiftçiler çok para kazanıyor düşüncesi oluşuyor. Oysa çiftçi banka kredileri ile işi götürmeye çalışıyor. Sıkıntılar yaşamamıza rağmen buradan tüm çiftçi arkadaşlarımıza yılmadan bıkmadan üretmeye devam etmemizi vurgulamak isterim. Bu Vesile İle 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günümüz kutlu olsun.
Herkese saygılar sunarım”dedi.
Konuklar cumhuriyet meydanındaki konuşmalardan sonra hep beraber Ziraat Odasına gelerek oda tarafından verilen ikramlarla etkinlikler tamamlanmış oldu.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz