evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti  ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ  BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

Mimar Muslihiddin (MTAL) öğrencileri Almanya’da
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Şubat 2019 - 10:21:10
Mimar Muslihiddin (MTAL)  öğrencileri Almanya’da

Uzunköprü Mimar Muslihiddin MTAL öğrencileri okul idaresinin geçmiş yıllarda Avrupa Birliği projelerine katılarak gösterdikleri performansla Edirne İl Genelinde ülke çapında ve yurtdışında takdirle adından bahsettirdiler. Uzunköprü Mimar Muslihiddin MTAL öğrencileri okul idaresinin geçmiş yıllarda Avrupa Birliği projelerine katılarak gösterdikleri performansla Edirne İl Genelinde ülke çapında ve yurtdışında takdirle adından bahsettirdiler. Bu yılda Endüstri Meslek Lisesi […]

Uzunköprü Mimar Muslihiddin MTAL öğrencileri okul idaresinin geçmiş yıllarda Avrupa Birliği projelerine
katılarak gösterdikleri performansla Edirne İl Genelinde ülke çapında ve yurtdışında takdirle adından bahsettirdiler.

Uzunköprü Mimar Muslihiddin MTAL öğrencileri okul idaresinin geçmiş yıllarda Avrupa Birliği projelerine katılarak gösterdikleri performansla Edirne İl Genelinde ülke çapında ve yurtdışında takdirle adından bahsettirdiler. Bu yılda Endüstri Meslek Lisesi Avrupa Birliği projesine katılmak üzere Elektrik ve elektronik bölümünden 3 öğrenciyi Almanya’ya staja yolmadan önce geçtiğimiz gün okulda İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, Okul Müdürü Mesut Kaya, Bölüm Şefi Tamer Çetinkaya’nın da katılımı ile basın toplantısı düzenlediler. Bölüm şefi Tamer Çetinkaya yaptığı açıklamada; Avrupa Birliği Erasmus+ Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programlarında kişilerin becerilerinin ve istihdam edilebilirliğinin arttırılması aynı zamanda eğitim-öğretim sistemlerinin modern bir yapıya kavuşturulması hedeflenmektedir. Bu amaçla Mimar Muslihiddin MTAL olarak her yıl farklı projeler gerçekleştirerek öğretmen ve öğrencilerimizi Avrupa’ya gönderiyoruz.
Bu yılda Havsa ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde “Elektrikli ve Hibrit Otomobil Teknolojileri Stajı ” isimli proje ortağı olarak öğrencilerimiz Almanya ve İsveç’te staj yapacaklar. Hem eğitim, hem mesleki hem de kültürel açıdan öğrencilerimizi geliştiren geleceğe hazırlayan projemizin ilk ayağı 17 Şubat-02 Mart 2019 tarihleri arasında Almanya Berlin’de gerçekleşecek. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alan Şefi Tamer Çetinkaya refakatinde Almanya’ya gidecek 3 öğrencimiz mesleki ve kültürel açıdan yeni deneyimler kazanarak geleceklerine yatırım yapacaklar. Öğrencilerimiz gelecek kariyerlerine etkisi olacak projenin bitiminde alacakları Europass sertifikası sayesinde yurt dışında çalışma imkanı ve yurt dışında okuma imkanına bir adım daha yaklaşmış olacaklar.”dedi.
Almanya’ya gidecem olan öğrencilerimiz ise “Yurt dışına çıkmayı çok merak ediyordum. Okulumu bitirip yurt dışında iş imkanlarını araştırmayı planlarken böyle bir projeye katılma ihtimali beni çok heyecanlandırdı. Üstelik Elektrikli ve Hibrit otomobillere karşı özel bir ilgimin olması bu proje katılma konusunda beni fazlasıyla güdüledi. Ortaokulda okurken Mimar Muslihiddin MTAL öğrencilerinin Avrupa’ya gittiğini duyduğumda hem istediğim mesleğin bu okulda olması hem de Avrupa hayaliyle okulumu buldum demiştim. Şimdi ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Almanya’da bir firmada staj yaparak tecrübe kazanmak ve stajın sonunda sertifika alarak Avrupa kapılarını aralamak rüya gibi bir şey. 17 şubatta gideceğimiz 15 günlük Proje tecrübesinde ülkemi ve okulumu en iyi şekilde temsil ederek kendimi‘mesleki ve kültürel açıdan geliştireceğime inanıyorum” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz