evden eve nakliyat, araç kiralama

Uzunköprü’de vatandaşın  gündeminde terminal yok!

Uzunköprü’de vatandaşın gündeminde terminal yok!

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İCMALLER  ASKILARDAN İNDİ

İCMALLER ASKILARDAN İNDİ

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

Ekim nöbetinde kritik yıl

Ekim nöbetinde kritik yıl

KEŞAN TARIM LİSESİNİ KAPTI BİZİM BAŞKANLAR SADECE BAKTI
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 30 Aralık 2019 - 11:59:23
KEŞAN TARIM LİSESİNİ KAPTI BİZİM BAŞKANLAR SADECE BAKTI

Keşan’ın tarım arazisi 400 bin dekar. İpsala ve Enez ile birlikte tarım arazileri Uzunköprü’nün tarım arazilerinin toplamına yetmiyor. Resmi kayıtlarda Uzunköprü’nün 850 bin dekar arazisinden 780 bin dekarı tarıma ait. Komşu ilçemiz Meriç’le beraber 1 Milyon dekar tarım arazisine sahibiz.Keşan’a yapılmak istenilen Tarım Lisesi Uzunköprü’ye kazandırılsaydı fena mı olurdu?Demek ki bu işler fotoğraf çektirmek, yemekler […]

Keşan’ın tarım arazisi 400 bin dekar. İpsala ve Enez ile birlikte tarım arazileri Uzunköprü’nün tarım arazilerinin toplamına yetmiyor. Resmi kayıtlarda Uzunköprü’nün 850 bin dekar arazisinden 780 bin dekarı tarıma ait.
Komşu ilçemiz Meriç’le beraber 1 Milyon dekar tarım arazisine sahibiz.Keşan’a yapılmak istenilen Tarım Lisesi
Uzunköprü’ye kazandırılsaydı fena mı olurdu?Demek ki bu işler fotoğraf çektirmek, yemekler kahvaltılar vermekle olmuyormuş….

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu geçtiğimiz hafta İpsala’da sınır kapımızda Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş’nin genel kuruluna katıldıktan sonra Keşan’a gelerek Keşan Ticaret Odası Eski Başkanı ve şimdiki Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun deyip görevinde başarılar diledi.
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ” Sayın Başkan TOBB olarak illerimizde yaptırmış olduğumuz bir kampanya var. Bu kampanyada eğitime destek veriyorsunuz. Biz Keşan olarak ilçe statüsünü aştık il olmak üzereyiz. Sizlerin Gıda Organize Sanayi Bölgesi projesine verdiğiniz desteği biliyoruz. Trakya’da olmayan bir tarım organizasyonunda tarım alanında istihdam sağlamak için bir lise olması bizleri çok mutlu eder. Hem istihdam hem çocuklarımız Keşan’da kalması Hamzadere bölgesinin gelişmesi açışından buna ihtiyacımız var. Tarım Lisesi konusunda Milli Eğitim Müdürümüz ve Valimizle konuyu paylaştık. Şahsınızdan da bunu talep ediyoruz. Tasarruflarınız Keşanlılar olarak bizleri son derece mutlu edecektir” dedi.
ÖNCELİĞİMİZ KEŞAN OLACAK
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “81 İlde 81 Okul projesine sizlerle birlikte başladık. Söz verdiğimiz 17 okul kalmış ve Milli Eğitim Bakanlığı ile protokolü imzaladık. Bu sene 17 okulu bitirirsek Allah nasip ederde inşallah imkan verirse ilk yapacağımız işlerden bir tanesi Keşan’a Tarım Lisesi olacaktır”dedi.
BAŞKANLAR NİYE SESSİZ
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu’nun Keşan’a Tarım Lisesi sözü vermesine bizim TOBB’a bağlı başkanlarımız bugüne kadar bir yorum yapmadılar. Resmi kayıtlardan aldığımız bilgilere göre Keşan’ın tarım arazisi 400 bin dekar. İpsala ve Enez ile birlikte tarım arazileri Uzunköprü’nün tarım arazilerinin toplamına yetmiyor. Resmi kayıtlarda Uzunköprü’nün 850 bin dekar arazisinden 780 bin dekarı tarıma ait. Komşu ilçemiz Meriç’le beraber 1 Milyon dekar tarım arazisine sahibiz. Edirne Bölgesine Tarım Lisesi yapılacaksa bunun önceliği Keşan’a mı ait olmalı? yoksa Uzunköprü’ye mi ait olmalı? Bizim başkanlarımız Hisarcıklıoğlu’ndan böyle bir talepte bulunmuşlar mı? Bulunmuşlarsa da ne cevap almışlar? Keşan Ticaret Odası Başkanı ve Belediye Başkanı Keşan’ın gelişimi için gecesini gündüzüne katıp kan ter içinde koştururken bizimkiler koltuklarında oturup sadece bakıyorlar.
Bu konuya benzer geçmişte yaşanan bir olayı hatırlatmak istiyoruz. Zamanın UTSO Başkanı İbrahim Akalın ve Borsa Başkanı Rahmi Eren dönemin Kaymakamı İrfan Balkanlıoğlu ile birlikte eski Ak Parti Edirne Milletvekili Prof.Dr.Necdet Budak’a Uzunköprü’ye Toprak Tahlil Laboratuarı yapılması gerekiyor ve bunu istiyoruz diye talepte bulundular. Oluşan heyet zamanın Edirneli Maliye Bakanı rahmetli Kemal Unakıtan’ın makamında buluştular. Rahmetli Kemal ağabey Edirne’ye iki tane Toprak Tahlil Laboratuarı yapacağız. Biri Edirne’ye biri Keşan’a deyince UTBO Başkanı İbrahim Akalın aniden tepki vererek “Sayın Bakanım Keşan’ın 400 bin dekar tarım arazisi var. Uzunköprü’nün Meriç’le beraber 1 Milyon dekar tarım arazisi var. Toprak Tahlil Laboratuarı yapılacaksa Uzunköprü’ye yapılır. Turizmle ilgili bir yatırım yapılacaksa Keşan’a yapılır” diye söyleyince Keşan’a yapılacak tahlil laboratuarı Uzunköprü’ye olsun diye yatırımı imzalamıştı.
Uzunköprü’nün bir kapalı yüksakomulu var. Huzurevi olacak. Bizim başkanlarımız bir diyalog içerisinde olsalardı hazır olan bu okulumuzu tarım lisesi olarak ilçeye kazandıramazlarmıydı?

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz