evden eve nakliyat, araç kiralama

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

50 YILLIK  BEKLEYİŞ BİTİYOR

50 YILLIK BEKLEYİŞ BİTİYOR

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT,  GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT, GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

2020 bütçesinden  yeni huzurevine  para aktarılacak

2020 bütçesinden yeni huzurevine para aktarılacak

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 23 Ocak 2020 - 11:32:03
İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

Uzunköprü belediyesinin köylerde yaptırdığı duraklardan sadece belediye başkanı Enis İşbilen’in isminin silinmesi vatandaşlarımızı rahatsız etmişti. Bunun üzerine açıklama yapan Uzunköprü belediye başkanlığı “hepsini silecektik ancak soğuk hava müsaade etmedi” açıklamasında bulundu! Konu ile ilgili Uzunköprü belediyesinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi : Son günlerde gerek yerel basında, gerekse sosyal medya üzerinde belediyemizin 01.11.2016 tarih ve […]

Uzunköprü belediyesinin köylerde yaptırdığı duraklardan sadece belediye başkanı Enis İşbilen’in isminin silinmesi vatandaşlarımızı rahatsız etmişti.
Bunun üzerine açıklama yapan Uzunköprü belediye başkanlığı “hepsini silecektik ancak soğuk hava müsaade etmedi” açıklamasında bulundu!

Konu ile ilgili Uzunköprü belediyesinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi : Son günlerde gerek yerel basında, gerekse sosyal medya üzerinde belediyemizin 01.11.2016 tarih ve 101 sayılı meclis kararına istinaden ilçemize bağlı bazı köylerimize yapılan durakların üzerinde bulunan, geçmiş dönem belediye başkanımızın adının kasıtlı olarak silindiği yönünde yapılan haberlerin ardından kamuoyunun ve halkımızın doğru bilgilendirilmesi adına tarafımızdan bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Bahsi geçen konudaki çalışma, geride bıraktığımız yıllarda yapılan durakların yenilenmesi kapsamında uygulanmış bir çalışmadır. Çalışmanın amacı her ne kadar durakların boyanıp, tamamen yenilenmesi olarak planlanmış olsa dahi başlatılan işlemler; görevli birimlerimize bağlı ekiplerimizin iş yoğunluğu ve hava muhalefeti gerekçesiyle tamamlanamamıştır.
Yaşanan bu aksaklığın altında herhangi bir kasıt yatması kesinlikle söz konusu dahi değildir. Uzunköprü Belediyesi olarak, tüm enerjimizi ve zamanımızı Uzunköprü’ye ve Uzunköprülülere en iyi şekilde hizmet etmeye ayırmış durumdayken, bahsi geçen konuyu gündemde tutmaya çalışanların çabalarının da boş ve anlamsız olduğu inancındayız.
Son olarak, hepimizin bildiği üzere Uzunköprü’de kurum olarak hayata geçirdiğimiz her hizmet ve yapılan her bir çalışmanın bedeli yine halkımızdan alınan vergiler ile sağlanmaktadır. Şu da su götürmez bir gerçektir ki; kişiler gelip geçicidir, sürekli olan Uzunköprü Belediyesi’nin kurumsal varlığıdır. Bu bilinçle yapılan hizmetlerin kurum üstü görülerek kişiselleştirilmesini doğru bulmadığımızı belirtir,
SÖZÜN ÖZÜ :
Bu açıklamayı okuduktan sonra özürün kabahatten daha büyük olduğunu gördük. Geçmiş dönem belediye başkanının ismini siliyorsunuz, hava birden bozdu hepsini silemedik cevabı veriyorsunuz. Sadece isim silmeyle hava bozulmuş. Maazallah hepsini silseydiniz kıyamet kopardı!
(Tabiki geçmiş dönem başkanların ismi bir gün gelip silinecek. Ama böyle olmamalıydı. Kaldıki bu belediye başkanı 10 CHP bayrağını namusuyla korudu.)

Uzunköprü kamuoyu şimdi merak içinde. Daha önceki belediye başkanlarımızın vermiş olduğu ruhsatlardan isimleri silinip yeni belediye başkanının adı mı yazılacak?
1960 yılından bu yana belediye başkanlığı yapmış Ahmet İnceoğlu, İbrahim Üzrek, Ömer Kuldaşlı, Ercan Çobanoğlu ve Enis İşbilen halen sağ. Allah hepsine uzun ömür versin. Hiçbir belediye başkanından böyle bir uygulama görmedik. İnşallah sizlerde bu yanlışlardan döner, sadece yapacağınız işlere kafa yorarsınız…

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz