evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real  zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar  tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

ERGENE OVASINA TAZE SU
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 16 Mayıs 2019 - 10:53:46
ERGENE OVASINA TAZE SU

ANLAŞMA TAMAM Kırklareli barajından Ergene ovasına su verilmeye dün başlandı. Baraj suyu 15 Eylül günü kesilecek. Çeltik ekimi için son başvuru tarihi 25 Haziran olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 15 yıldır Ergene Nehrinin suyunun kalitesini çeltik ekimine uygun hale getirmek için Uzunköprü Çeltik Üreticileri Birliği ile Kırklareli Barajı yetkilileri bu yılda bir araya gelerek […]

ANLAŞMA TAMAM

Kırklareli barajından Ergene ovasına su verilmeye dün başlandı. Baraj suyu 15 Eylül günü kesilecek. Çeltik ekimi için son başvuru tarihi 25 Haziran olarak belirlendi.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 15 yıldır Ergene Nehrinin suyunun kalitesini çeltik ekimine uygun hale getirmek için Uzunköprü Çeltik Üreticileri Birliği ile Kırklareli Barajı yetkilileri bu yılda bir araya gelerek Kırklareli Barajından Ergene Nehrine su salarak bölgedeki çeltik ekimine Ergene Nehrinin suyunu uygun hale getirmek için su anlaşması yapıldı.Anlaşmayı Uzunköprü Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Ali Öner, Başkan Yardımcısı ve Çeltik Komisyonu üyesi Ünal Çelebi ile Kırklareli Barajı yetkilileri gerçekleştirdi. Anlaşma sözcüsü Ünal Çelebi yaptığı anlaşmada “Ergene Ovasında Uzunköprü sınırları içerisindeki yaklaşık 20 bin dekar çeltik ekimi yapılacak alanlara uygun su verebilmek için yaptığımız protokol 15 Mayıs 2019 tarihinde başlayacak ve suyun kesimi ise 15 Eylül 2019 tarihinde sona erecek”dedi.
Ünal Çelebi çeltik ekimi yapan üreticilerimizin müracaatlarını 25 Haziran 2019 tarihine kadar yapmaları gerektiğini belirterek Çeltik sezonu üreticilerimize bereketli olsun dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz