evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

DOĞU TÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 17 Ocak 2019 - 10:56:35

Yeni yılı karşılarken hep iyilikler ve güzellikler, huzur ve esenlikler, sağlık ve mutluluklar dileriz Tanrı’dan.
Şeytan işi kötülükler, hasetlik, fesatlıklar, kan ve göz yaşından beslenen kavgalar, savaşlar, afetler ve diğer felaketler de bitsin isteriz.
Bir yıl daha yaşlandığımızı bile bile güle oynaya coşar, mutluluklara koşarız, gecenin yeni bir güne, yeni bir yıla evrildiği o dakikalarda. Puslu geceyi renk cümbüşüne çeviren havai fişeklerin aydınlığına mıhlanır gözlerimiz. Ve sonrasında bir garip rüzgarın kanadına asılmış meçhule giden dilek fenerleri ne takılıp kalır gözlerimiz.
Dilek fenerleri dedim ya. Onları kimlerin gönderdiğini, fitilini ateşlerken hangi dilekleri tuttuğunu bilmeme imkan yok tabiki. Biter mi insanın istekleri? Ben de ellerimi semaya açıp bir birine ekledim dileklerimi. Merak eder misiniz bilmem ama bir tanesini sizinle paylaşmak istiyorum. Dedim ki;”Allah’ım Doğu Türkistan’daki Çin zulmü sona ersin. Soydaşlarımın da yüzü gülsün.”
Eğer kelimelerin dizginlerini elimden kaçırırsam, eğer klavyenin tuşları birer kurşun, cümlelerim ucu alevli yakıcı oklara dönüşürse,eğer öfke kılıcını kınında zaptedemezsem, eğer derin uykularınıza bir y ıldırım gibi düşerse naralarım, bana hakkınızı helal edin .
Yavuz Bülent Bakiler’in mısraları düğümleniyor boğazımda. Ortak duygularımızın şairi ne diyor bakın dizelerinde.
Uzar gider bir sessizlik içinde
Bir uçtan bir uca Türkistan toprakları
Beyaz altın dediğimiz pamuk tarlalarına
Çöreklenir yedi başlı bir kızıl yılan
Baş kaldırsa esarete yeni bir Osman Batur Han
Bebekler bile vurulur beşiklerinde
Kana boyanır Türkistan.
Dostlarım, damarlarındaki asil kanın gururuyla yaşayan, kalbi Türklük için çarpan, Türk olmayı en büyük mutluluk sayan kan kardeşlerim,
din kardeşlerim Türkistan kan ağlıyor.
KKTC nin kuruluşunu ilan ederken ne diyordu unutulmaz mücahit Denktaş;”
Türkiyem diyorum, anlıyor musunuz?
Kıbrıs vatanımızdır diyorum,anlıyor musunuz? Özgürlük diyorum, anlıyor musunuz?
Ne mutlu TÜRKÜM diyorum,anlıyor musunuz. Allah sizlerden razı olsun. Devletimiz sonsuza kadar yaşasın. ”
Ben de;ruhumda şaha kalkan soylu atların öfkesiyle,rüyalarımın semalarındaki Ebabil kuşlarının çığlıklarını kuşanarak soruyorum; Doğu Türkistan kan ağlıyor, haberiniz var mı? Zalim Çin, hapishanelere tıktığı 1.000.000 (bir milyon) Müslüman Uygur Türkünü,akla hayale gelmedik işkenceler yaparak soykırıma tabi tutuyor,haberiniz var mı? Uygur kızlarının Çinli bir genç ile evlenmelerinin zorunlu hale getirildiğinden, buna karşı çıkanların hapse atıldığından veya intihar ettiğinden haberiniz var mı? Bırakınız Müslümanlığı, bunun insanlık dışı iğrenç bir uygulama olduğunu biliyor ve o masum kızlarımızın feryadını duyabiliyor musunuz? Yoksa sen de bazı din bezirganları gibi, müslüman da olsalar TÜRK oldukları için onları ümmetten saymıyor musun? Nerede Karun, nerede Firavun? Nerede ruh hastası Hitler, gaddar Stalin, acımasız Mao? Unutulmasın ki; zulme rıza göstermek de zulümdür. Filistinle yatıp kalkanlar, Arap olunca el pençe divan duranlar, söz konusu Türkler olunca kör sağır ve dilsiz oluyorlarsa bu vebal onlara yeter.
Ne yapalım yani,(1,5 milyarlık) Çin’e savaş mı açalım, diye mırıldandığını duyar gibiyim. Filistin’in haklı davasını savunurken ABD’ye, İsrail’e savaş mı açtınız? ABD daha iki gün önce, Suriye’de kürtleri vurursak ekonomimizi helak edeceklerini söyleyerek ,diplomasiye de uymayan bir dille bizi tehdit etti. Ne oldu, ABD’ye savaş mı açtık.? Ama ülkemizde yaşayan, dönerlerse hapislerde çürümeleri kesin olan Doğu Türkistanlıların Çin zulmünü duyurmak için yaptıkları yürüyüşler bile polis engeliyle karşılaşmaktadır. Bu mudur kardeşlik, bu mudur dayanışma?
Tek başına tüm ülkeyi ayağa kaldıran Uygur gencinin feryadını duy be kardeşim.“Nerede bu Müslümanlar, nerede bu Türk dünyası? Biz size, gelin bizimle savaşın demiyoruz. Maddi destek beklemiyoruz. Biz; bizimle birlikte bu zulme dur demenizi istiyoruz. Çünkü bizim sizden başka kardeşimiz yok!”
Türküm demek suç oldu. Bu ne garip bir zaman. Bir esaret zinciri sana yazılan her destan. Seninle sen olayım Doğu Türkistan. Allahım,sana inanıyor,senin adaletine güveniyorum. Kardeşlerimizi zalimin zulmünden kurtar ya Rab. Dualarımızı dileklerimizi kabul eyle, zalimleri kahreyle Allah’ım. Hz.Ali’nin bir sözüyle bitirmek istiyorum: “ Bir zulme engel olamıyorsanız,hiç olmazsa onu herkese duyurun. “ Gecenin sessizliğine, insanlığın sessizliğine, Türk Devletlerinin ve Türk Milletinin sessizliğine isyankar bir çığlık olsun bu yazı. Yaşasın Doğu Türkistan. Zalimler için yaşasın cehennem.AHMET ACAROĞLU

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz