evden eve nakliyat, araç kiralama

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

50 YILLIK BEKLEYİŞ BİTİYOR

50 YILLIK BEKLEYİŞ BİTİYOR

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT, GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT, GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

2020 bütçesinden yeni huzurevine para aktarılacak

2020 bütçesinden yeni huzurevine para aktarılacak

DİLİN KOPSUN Emİ!
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 12 Şubat 2020 - 11:28:34

Çin Koronavirüs ile uğraşıyor bir süredir. Çin’den gelen turistlere ve Çin mallarına karantina uyguluyor tüm ülkeler. Zamanında ve gerekli şekilde tedbir alınmazsa tehlike büyük gerçekten. Çünkü çabuk yayılıyor meret ve henüz kesin tedavisi bulunabilmiş değil. Korona; taç demekmiş Çincede. Virüsün etrafında taca benzeyen çıkıntılar varmış. Taç ve taht söz konusu olunca virüs bile firavunlaşıyor insanlara karşı. Belki de o nedenle biraz pervasız, bir o kadar da şirret.
Çin bize göre şanslı sayılır yine de. Hiç olmazsa bir virüsle uğraşıyor. Oysa bizim başımızda bin bir çeşit bela, bin bir çeşit virüs var. Kimisi fesli püsküllü bela, kimisi sarıklı cübbeli cahil cühela. Kimisi birliğimize bütünlüğümüze kasteden bölücü eşkıya, kimisi dinimize imanımıza küstüren sahte evliya. Kimisi siyaset madrabazı olmuş fink atıyor televizyon kanallarında, kimisi yalanına yalan katıyor canlı yayın programlarında. Adam neredeyse dünyanın bütün devrimcilerini biliyor isim isim ama kendi tarihinden habersiz, Kuvva’cılara düşman, İttihatçılara yabancı, Atatürk’e duyarsız. Molla sözüm ona şeriatçı, kendini seyyit ilan edecek kadar Arap sevdalısı, ama Türk oldukları için ne Ahmet Yesevi’den, ne Ebu Hanefi’den, ne de İmam Maturidi’den haberi yok. Öte yandan adam hayatında bir defa da olsa Kur’an veya bir tefsir kitabı okumadığı halde dini konularda fetva veriyor kahve köşelerinde veya özel meclislerde. Bunların alıcısı da var toplumda. Dedim ya; virüs bulaşıcıdır ve tedavisi zordur.
Türk tarihinde kaydedilen en tehlikeli virüsler din ve siyaset menşeylidir. Damat Ferit’le Teali-i İslam Cemiyeti başkanı Şeyhülislam Sabri Efendi ve İskilipli Atıf’ı birleştiren İngiliz hayranlığı değil miydi? Kürt isyanlarını çıkaran Şeyh Sait’le , Milli Mücadele karşıtı Artin Kemal’i birleştiren Türk düşmanlığı ibretlik bir örnek değil midir? Tehlikelidir, çünkü din insanların en hassas alanıdır ve çok kolay ajite edilebilir. Siyaset ise; yöneticiler için karar alma ve toplumu bu kararlar için ikna etmede büyük bir güçtür. Eğer siyaset yapan insanları denetleme mekanizmaları adil ve demokratik bir şekilde kurulamaz, yani hukuk nizamı tesis edilemezse bir süre sonra bir diktatör, bir führer, bir tiran ile karşılaşmak kaçınılmazdır. Çünkü kontrolsüz güç tehlikeyi de beraberinde getirir.
Bakın Kıbrıs’ta da virüs gibi ortaya çıkan bir densiz var. Sıfatı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı. Adı Mustafa Akıncı. Diyor ki; “Hatay gibi yutulmak istemiyoruz.Rumlar ve İngilizler bize destek versin.Türkiye’ye bağlanma ihtimali korkunç.” Destur bre nankör! Yuh olsun sana be mel’un! O Kıbrıs ki; dağları denizleri, ovaları kıyıları yiğitlerimin kanları, feda ettikleri canlarıyla yeniden vatan olmuştur. Enosis ,yani Yunanistan ile birleşme hayalleriyle katliamlara başlayan papaz Makarios’ları unuttun da Türkiye ile birleşmekten korkuyor ve Ali Kemal’ler gibi ABD’den, İngiltere’den destek istiyorsun ha? Sen Rum tarafında doğmuş ,daha da önemlisi sen Rum olmuşsun. Sen Dr.Fazıl Küçük’ün, sen kod adı TOROS olan Rauf Denktaş’ın ve her biri bir bozkurt olan o mücahitlerin kahramanlık abidesi direnişlerinden,onların şehadetlerinden hiç mi utanmadın? Sen Girne’de Karaoğlanoğlu Şehitliği’ni bilir misin? Orada yatan Albay H.İ.Karaoğlanoğlu ve onunla birlikte ilk çıkarmada şehit olan askerlerimizin ruhları çarpsın seni.
Biliyor musun,ben o yıl üniversite mezuniyet sınavlarını bile gözden çıkarmış, Meriç’i geçip bir gecede Selanik’e ulaşmanın planlarını yapan sınırdaki subay, astsubay arkadaşlarla sohbetler yapıyor, zafer için dualar ediyorduk. Kıbrıs elden gitmesin, katliamlar dursun diye gençler askerlik şubesinin önünde gönüllü yazılmak için kuyruğa girmişlerdi. Beni duyuyor musun ruhsuz,cibilliyetsiz,aşağılık adam?! Bütün dünya karşımızdaydı o zaman. Rahmetli Ecevit,rahmetli Erbakan ve dünyanın en cesur ordusunun şanlı askerleri, seni kurtarmak için, dünyayı karşısına alarak çıktı adaya ve bir destan yazdı orada. Sen üstelik Akdeniz’e çıkışımızın engellenmeye çalışıldığı ve Suriye’de yalnızlığa itildiğimiz bir zamanda yapıyorsun bu ihaneti.
“Hırsız içerden olunca kapı kilit tutmazmış.” Sen ve senin gibiler varken başka düşmana gerek yok! Tarihi gerçekleri çarpıtanların, halkına ihanet edenlerin, milletine kuyu kazanların, düşmanla işbirliği yapanların akıbeti hiç iyi olmamıştır. Senin de sonun Damat Ferit’lerin, Artin Kemal’lerin, Papaz Makarios’ların sonu gibi olacaktır. Dilin kopsun emi!

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz