evden eve nakliyat, araç kiralama

Biz ne zaman temiz olmayı becereceğiz

Biz ne zaman temiz olmayı becereceğiz

BUĞDAYDA SON 5 YILIN EN KALİTELİ  VE YÜKSEK VERİMİNİ ALIYORUZ

BUĞDAYDA SON 5 YILIN EN KALİTELİ VE YÜKSEK VERİMİNİ ALIYORUZ

DOĞALGAZ PROJEMİZ 2019 AĞUSTOS AYINDA BAŞLIYOR

DOĞALGAZ PROJEMİZ 2019 AĞUSTOS AYINDA BAŞLIYOR

Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı  yapılacak..

Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı yapılacak..

Lisanslı Depoculuk  Havsa’da başladı

Lisanslı Depoculuk Havsa’da başladı

Hastalara özel sülük
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 5 Temmuz 2019 - 10:12:13
Hastalara özel sülük

Edirne Merkez’de 20 yıldır sülük satışı gerçekleştiren Semerci Av Market’in sahibi Mustafa Semerci, doktor tavsiyesi ile gelen hastalara sülük yetiştiremiyor. Çarşıdaki marketinde 5’li pet şişelerde sülük satışı yapan Semerci, sülüğün özellikle el ve ayak yaralarına iyi geldiğini, doktorlar tarafından hastalarına önerildiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Doktorlar bazı hastaların tedavisinde illa sülük istiyor, bu nedenle hastalarını bana […]

Edirne Merkez’de 20 yıldır sülük satışı gerçekleştiren Semerci Av Market’in sahibi Mustafa Semerci, doktor tavsiyesi ile gelen hastalara sülük yetiştiremiyor.
Çarşıdaki marketinde 5’li pet şişelerde sülük satışı yapan Semerci, sülüğün özellikle el ve ayak yaralarına iyi geldiğini, doktorlar tarafından hastalarına önerildiğini söyleyerek şöyle konuştu:
“Doktorlar bazı hastaların tedavisinde illa sülük istiyor, bu nedenle hastalarını bana yönlendiriyorlar. Mesela, el parmakları kopan bir hastanın parmakları dikildikten sonra sülükle tedavi yöntemi uyguladı doktor. Hasta sülükleri benden aldı. Şifa bulduklarını söylüyorlar. El ve ayak yaralarına iyi geldiğini söylüyorlar. Son zamanlarda sülüğe çok talep var.”
Toplayan kişi azaldıkça fiyatı arttı
Bir süredir sülük toplayan kişi sayısında azalma olmasıyla, satış fiyatının arttığını ifade eden Semerci, “İki tip sülük satışımız var. Genelde yaz aylarında şifa arayanlar için sülük satışı yapıyoruz. Bir de avlanmak için sülük alanlar var. Bir süredir sülük bulmamız zorlaştı. Benim hatırım için tutan kişiler var ancak sülük tutanlar azaldıkça, satış fiyatı yükseldi. Bugün sülüğün tanesi 4 lira. Kış aylarında hepten bulmak zorlaşıyor. Birkaç yıl önce sülüğün tane fiyatı bir liraydı. Kışın tane fiyatı 10 liraya kadar çıkıyor” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz