evden eve nakliyat, araç kiralama

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

50 YILLIK  BEKLEYİŞ BİTİYOR

50 YILLIK BEKLEYİŞ BİTİYOR

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT,  GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT, GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

2020 bütçesinden  yeni huzurevine  para aktarılacak

2020 bütçesinden yeni huzurevine para aktarılacak

Deprem Bölgesi Yardım Tırı Elazığ’da
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 29 Ocak 2020 - 10:51:26
Deprem Bölgesi Yardım Tırı Elazığ’da

BECAN “DEPREMZEDELERE KATKIDA BULUNAN UZUNKÖPRÜLÜLERE MÜTEŞEKKİRİM” Geçtiğimiz Perşembe günü Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem olayında 41 vatandaşımız hayatını kaybederken 1600 civarında vatandaşımızda yaralandı. Deprem sonrası tüm Türkiye tek yürek olarak bölgede evleri yıkılan, yaralanan ve ölen vatandaşların ailelerine yardımcı olmak üzere maddi ve manevi kampanyalar düzenledi.. Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan da Cumartesi günü öğle […]

BECAN “DEPREMZEDELERE KATKIDA BULUNAN UZUNKÖPRÜLÜLERE MÜTEŞEKKİRİM”

Geçtiğimiz Perşembe günü Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem olayında 41 vatandaşımız hayatını kaybederken 1600 civarında vatandaşımızda yaralandı.
Deprem sonrası tüm Türkiye tek yürek olarak bölgede evleri yıkılan, yaralanan ve ölen vatandaşların ailelerine yardımcı olmak üzere maddi ve manevi kampanyalar düzenledi..

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan da Cumartesi günü öğle saatlerinde başlattığı yardım kampanyasını Pazar akşamı bitirip Pazartesi günü Uzunköprü Taşıyıcılar Kooperatifinin hiçbir ücret talep etmeden organize ettiği tırla başında Uzunköprü Belediyesinden bulunan görevliler ile afet bölgesine yolladı. Kolilerin yüklenmesi sırasında Uzunköprü basın mensuplarına bilgi veren Özlem Becan ” Deprem felaketinde zarar gören Elazığ ve Malatyalı vatandaşlarımıza iletilmek üzere düzenlediğimiz bağış kampanyasına katılan hayırseverliği ile her zaman kendini ispat eden saygıdeğer Uzunköprü halkına müteşekkirim” dedi.
Yardım Tırımızın içeriği:
Giyim eşyası 488 koli (Kadın erkek çocuk mont, çorap, atkı, bere, kazak ..vb.)
Battaniye, yastık ve yorgan 87 Koli
Ayakkabı 55 koli (Çocuk , Erkek ve Kadın Bot ve kışlık ayakkabı )
Gıda yardımı 45 koli
Çocuk bezi 36 koli
Elektrikli Isıtıcı 30 koli
Belediye Başkanı Özlem Becan’ın açıklaması
‘Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Malatya başta olmak üzere ve çevre il ve ilçeleri de etkiledi. Öncelikle yaşanan depremin ardından mağdur olan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Biz Uzunköprü halkı olarak elimizden gelen derecede onların yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalıştık. AFAD’dan aldığımız bilgiler doğrultusunda en acil ihtiyaç ürünlerini belirleyerek kampanyamızı başlattık. Duyurumuzu yaptığımız andan itibaren büyük bir duyarlılıkla deprem mağduru vatandaşlarımızın yardımınız koşan halkımıza sonsuz teşekkürler. Uzunköprü insanının, yardımseverliği, merhameti ve dayanışması karşısında duygulanmamak mümkün değil. Tırımız bugün yola çıktıktan sonra yine yetkililerin koordinasyonu ile toplanan yardımlar gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacaktır. Türk milletininin böyle zor zamanlarda nasıl birbirine kenetlendiğini görmek çok gurur verici. Bu bize gelecek adına da güç ve umut veriyor. Yaklaşık iki günde Uzunköprü halkı eşine az rastlanır bir duyarlılık örneği sergiledi. Gelen eşyaları, dağıtımının kolay olması açısından personelimiz ile birlikte gece gündüz demeden ayrıştırarak koliledik. Bugün aracımız yola çıkıyor. Bu saatten sonra gelecek yardımları da Kaymakamlığımızdan ve diğer sivil toplum kuruluşlarımızdan deprem bölgesine gidecek yardımlara dahil edeceğiz. Son olarak Lojistik konusunda, tüm maliyeti karşılayarak bizlere destek olan Taşıyıcılar kooperatifimizin Erdinç beye de teşekkür etmek istiyoruz. Tırın Elazığ’a nakli konusunda Ama en büyük teşekkür yüreği güzel Uzunköprü halkına. Teşekkürler Uzunköprüm.’

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz