evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti  ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ  BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

Çiftçilik karın doyurmayınca TYP’li olmaya karar verdi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Şubat 2019 - 10:55:40
Çiftçilik karın doyurmayınca  TYP’li olmaya karar verdi

Toplum Yararına Programların (TYP) başvuruları Edirne’de başlarken, Kırcasalih beldesinde çiftçilik yapan Cemil Özger, 6 ay geçici de olsa İŞ KUR İl Müdürlüğü önünde kuyruğa girerek köylünün içinde bulunduğu durumu adeta ortaya koydu. Özger, “Çiftçilik yapıyorum. İş yok. Çocuklarım okuyor. En son çare İŞ KUR. Emeklilikte ben de, eşim de yaşa takıldık. İş bulmamız, çalışmamız şart” […]

Toplum Yararına Programların (TYP) başvuruları Edirne’de başlarken, Kırcasalih beldesinde çiftçilik
yapan Cemil Özger, 6 ay geçici de olsa İŞ KUR İl Müdürlüğü önünde kuyruğa girerek köylünün içinde
bulunduğu durumu adeta ortaya koydu.

Özger, “Çiftçilik yapıyorum. İş yok. Çocuklarım okuyor. En son çare İŞ KUR. Emeklilikte ben de, eşim de yaşa takıldık. İş bulmamız, çalışmamız şart” diye konuştu
“Bir işim olsun” diyen çok sayıda vatandaş dün sabah erkenden soluğu İŞ KUR’da aldı. Alınan önlemlerle vatandaşın rahat başvuru yapabilmesi sağlanırken, Merkez, ilçe ve beldelerde kaymakamlıklar, belediye ve kamu kurumlarında 6 ay süreyle bin 10 kişi istihdam edilecek.
İstihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan Toplum Yararına Programlar (TYP) devam ediyor.
Edirne Merkez, ilçe ve beldelerinde kaymakamlıklar, belediyeler ve kamu kurumlarında toplam bin 10 kişi istihdam edilecek. Dün başlayan başvurular 8 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek. ‘İşim olsun’ diyen çok sayıda vatandaş dün sabah erken saatte İŞ KUR’da soluğu aldı. Müracaatların 8 Şubat’a kadar devam edeceğinin izah edilmesine rağmen çoğu hemen başvurmak için adeta birbirleriyle yarıştı.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz