evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real  zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar  tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

Çiftçi kanolaya yöneldi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 16 Mayıs 2019 - 10:01:47
Çiftçi kanolaya yöneldi

Trakya sapsarı Bölgemizde ayçiçeğinin alternatifi olarak kabul edilen kanola ekimi Uzunköprü’de geçen seneye göre 5 kat artış yaşandı. Türkiye’de üretilen ayçiçeğinin önemli bir bölümünü karşılayan Trakya’da, alternatif ürün olarak ekilen kanola bitkisi tarlaları süslüyor. Geçtiğimiz yıl Uzunköprü’de 6 bin dekar arazide kanola ekimi varken bu yıl 30 bin dekar alanda kanola ekimi gerçekleştiğini açıklayan Uzunköprü […]

Trakya sapsarı

Bölgemizde ayçiçeğinin alternatifi olarak kabul edilen kanola ekimi Uzunköprü’de geçen seneye göre 5 kat artış yaşandı.
Türkiye’de üretilen ayçiçeğinin önemli bir bölümünü karşılayan Trakya’da, alternatif ürün olarak ekilen kanola bitkisi tarlaları süslüyor.
Geçtiğimiz yıl Uzunköprü’de 6 bin dekar arazide kanola ekimi varken bu yıl 30 bin dekar alanda kanola ekimi gerçekleştiğini açıklayan Uzunköprü ziraat odası başkanlığı “
Geçtiğimiz yıl dönümden geçen yıl 300 kilogram kanola elde edildi. Bu yıl hava şartları nedeniyle bunun üzerinde bir hasat bekliyoruz. Desteklemelerinde iyi olması kanola ekimini cazip duruma getirdi.Bu yıl kanolalar çok güzel görünüyor fiyat da tatmin ederse kanola ekimi gelecek yıllarda daha da artacak. Kanola bu yıl geçen yıla göre 5 kat fazla ekildi. Sene sonundaki kar zarar hesabı sonrası çiftçinin kanolayla yola devam edip etmeyeceği görülecek.” diye konuştu.
“Kanola daha karlı”
Kanola eken bir çiftçimiz ise yaptığı konuşmada daha önce ayçiçeği ektiği 60 dönümlük tarlasına bu yıl kanola ektiğini, Kanalo bitkisinin ayçiçeğine göre daha karlı olduğunu söyleyerek “Bu yıl ayçiçeği yerine kanola ektim. Kanola daha karlı. Yağışlar da istediğimiz gibi oldu. Şu an kanolalar çok iyi durumda. Böyle giderse dönümüne 300 kilodan fazla ürün alabiliriz.” ifadesini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz