evden eve nakliyat, araç kiralama

Uzunköprü’de vatandaşın  gündeminde terminal yok!

Uzunköprü’de vatandaşın gündeminde terminal yok!

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İCMALLER  ASKILARDAN İNDİ

İCMALLER ASKILARDAN İNDİ

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

Ekim nöbetinde kritik yıl

Ekim nöbetinde kritik yıl

‘Çiftçi kahır biçmesin’
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 9 Ağustos 2019 - 10:00:36
‘Çiftçi kahır biçmesin’

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Trakya’da ayçiçeği hasadının başlamasına günler kala üreticinin zor günler geçirdiğini söyledi. Ayçiçeği ve ham yağ ithalatını “Türkiye’nin bitmeyen ve AK Parti ile bitmeyecek sorunu” olarak niteleyen Gaytancıoğlu, üreticinin rahat bir nefes alması için alım fiyatının ton başına en az 2 bin 500 lira olarak belirlenmesi ve yılba-şına kadar ithalatın engellen-mesi […]

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Trakya’da ayçiçeği hasadının başlamasına günler kala üreticinin zor günler geçirdiğini söyledi.

Ayçiçeği ve ham yağ ithalatını “Türkiye’nin bitmeyen ve AK Parti ile bitmeyecek sorunu” olarak niteleyen Gaytancıoğlu, üreticinin rahat bir nefes alması için alım fiyatının ton başına en az 2 bin 500 lira olarak belirlenmesi ve yılba-şına kadar ithalatın engellen-mesi gerektiğini ifade etti.
“Destek 80 liraya çıkarılmalı”
Ayçiçeğinde üretim artışı sağ-layabilmek ve üretimi teşvik etmek için yıllardır uygulanan ‘fark ödeme sistemi’ üreticiyi memnun etmemektedir. Ayçiçeğinde halen uygulanan ton başına 40 liralık destek ayçiçeği üretimini cazip kılmamaktadır.

Bu desteğin en az 80 liraya çıkartılması ve zamanında ödenmesi gerekir. Desteğin artması ayçiçeğinde üretim artışı sağlayabilir. Ayrıca fark ödeme destekleri hasadın üzerinden 1 yıl geçtikten sonra ödenmektedir. Bu duruma son verilmeli, desteklemeler zamanında ödenmelidir. En iyi zamanlama ürün satışının 1-2 ay sonrasıdır.”

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz