evden eve nakliyat, araç kiralama

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

“TÜRKİYE YANIYOR  SARAYDAKİLER  UYUYOR”

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN  “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER  TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

ÇELTİKÇİLERİN UMUDU BULGARİSTAN BARAJLARINDA
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 12 Şubat 2020 - 11:04:50
ÇELTİKÇİLERİN UMUDU BULGARİSTAN BARAJLARINDA

Bu yıl bölgemizde yaşanan küresel ısınmanın getirdiği kuraklık dolayısıyla barajlarımızda sulu tarım yapacak seviyede su olmadığı görülmektedir. Bölgedeki çeltik üreticilerinin su ihtiyacını temin etmek için Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan’ın resmi girişimleri sonucu Uzunköprü Çeltik Üreticileri bünyesinde Çakmak Barajı Su Birliğini kuruldu. Çakmak Barajı Su Birliğinin bu yılki amacı Ergene Nehri Eylem Planı projesi içinde […]

Bu yıl bölgemizde yaşanan küresel ısınmanın getirdiği kuraklık dolayısıyla barajlarımızda sulu tarım yapacak seviyede su olmadığı görülmektedir. Bölgedeki çeltik üreticilerinin su ihtiyacını temin etmek için Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan’ın resmi girişimleri sonucu Uzunköprü Çeltik Üreticileri bünyesinde Çakmak Barajı Su Birliğini kuruldu.
Çakmak Barajı Su Birliğinin bu yılki amacı Ergene Nehri Eylem Planı projesi içinde çalışmaların devam ettiği arıtmalardan çıkacak suyun derin deşarj sistemi ile Marmara Denizine akıtılmasına müteakip Meriç Nehrinden İletim Kanalı vasıtasıyla Ergene Nehrine su iletimini sağlamak istiyorlar.
Fakat son aylarda küresel ısınmadan dolayı yaşanan kuraklık Meriç Nehrinin debisini de istenen seviyenin altına indirmiş vaziyettedir.

Geçtiğimiz hafta Bulgaristan ve Balkanlarda yaşanan kar yağışı ilçemizde görünmemesine rağmen karların erimesiyle oluşacak suların Bulgaristan’daki barajları dolduracağı iddiası gündeme geldi.
Bölgemizdeki çeltik üreticileri bu kuraklık böyle sürdüğü müddetçe Meriç Nehrinde yeterli su olmadığı zaman Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile Bulgaristan hükümeti arasında yapılacak resmi protokolle Bulgaristan’daki barajlardan ücret karşılığında Meriç Nehrine su salınmasını istediklerini ifade ediyorlar. Böyle bir girişime ihtiyaç duyulduğu takdirde Uzunköprü Çeltik Üreticileri, Çakmak Barajı Su Birliği ve Uzunköprü Kaymakamlığının ihtiyaç halinde önümüzdeki günlerde bu düşünceyle girişimlere başlayacakları söyleniyor.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz