evden eve nakliyat, araç kiralama

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

50 YILLIK  BEKLEYİŞ BİTİYOR

50 YILLIK BEKLEYİŞ BİTİYOR

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT,  GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT, GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

2020 bütçesinden  yeni huzurevine  para aktarılacak

2020 bütçesinden yeni huzurevine para aktarılacak

ÇELTİKÇİLERİN UMUDU BULGARİSTAN BARAJLARINDA
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 12 Şubat 2020 - 11:04:50
ÇELTİKÇİLERİN UMUDU BULGARİSTAN BARAJLARINDA

Bu yıl bölgemizde yaşanan küresel ısınmanın getirdiği kuraklık dolayısıyla barajlarımızda sulu tarım yapacak seviyede su olmadığı görülmektedir. Bölgedeki çeltik üreticilerinin su ihtiyacını temin etmek için Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan’ın resmi girişimleri sonucu Uzunköprü Çeltik Üreticileri bünyesinde Çakmak Barajı Su Birliğini kuruldu. Çakmak Barajı Su Birliğinin bu yılki amacı Ergene Nehri Eylem Planı projesi içinde […]

Bu yıl bölgemizde yaşanan küresel ısınmanın getirdiği kuraklık dolayısıyla barajlarımızda sulu tarım yapacak seviyede su olmadığı görülmektedir. Bölgedeki çeltik üreticilerinin su ihtiyacını temin etmek için Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan’ın resmi girişimleri sonucu Uzunköprü Çeltik Üreticileri bünyesinde Çakmak Barajı Su Birliğini kuruldu.
Çakmak Barajı Su Birliğinin bu yılki amacı Ergene Nehri Eylem Planı projesi içinde çalışmaların devam ettiği arıtmalardan çıkacak suyun derin deşarj sistemi ile Marmara Denizine akıtılmasına müteakip Meriç Nehrinden İletim Kanalı vasıtasıyla Ergene Nehrine su iletimini sağlamak istiyorlar.
Fakat son aylarda küresel ısınmadan dolayı yaşanan kuraklık Meriç Nehrinin debisini de istenen seviyenin altına indirmiş vaziyettedir.

Geçtiğimiz hafta Bulgaristan ve Balkanlarda yaşanan kar yağışı ilçemizde görünmemesine rağmen karların erimesiyle oluşacak suların Bulgaristan’daki barajları dolduracağı iddiası gündeme geldi.
Bölgemizdeki çeltik üreticileri bu kuraklık böyle sürdüğü müddetçe Meriç Nehrinde yeterli su olmadığı zaman Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile Bulgaristan hükümeti arasında yapılacak resmi protokolle Bulgaristan’daki barajlardan ücret karşılığında Meriç Nehrine su salınmasını istediklerini ifade ediyorlar. Böyle bir girişime ihtiyaç duyulduğu takdirde Uzunköprü Çeltik Üreticileri, Çakmak Barajı Su Birliği ve Uzunköprü Kaymakamlığının ihtiyaç halinde önümüzdeki günlerde bu düşünceyle girişimlere başlayacakları söyleniyor.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz