evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

BELEDİYECELİK HAKKINDA -10-
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 7 Şubat 2019 - 11:13:50

Geçmiş yıllarda tabiki bir takım hizmetler oldu.Bu hizmetlerin Belediye gelirlerinden mi yoksa İller Bankasınca verilen İKRAZ borç paralarından mı yapıldığını bilemiyoruz. Bizde eski bir Belediyeci olarak şu kategorilerde borç yapıldığını tasavvur etmekteyiz.
1-Kültür Sarayı 18 Milyon Eski Para ile Trilyon Tabi ki Belediye bütçesinden olacak değil,
2-Yeni yapılan su şebekesi,terfi ve isale hattı.Tamamen tamamlanıp kesin kabulü yapıldıktan sonra hesabı yapılıp her ay belediyeye gönderilen hisselerden kesilecek. (Kültür Sarayı da aynı statüye tabi)
3-Onunda Kat’i kabulü yapıldıktan sonra (ARITMA TESİSİ) hesaplanarak aynı şekilde hisselerden kesilecek.
4-İkraz taksitleri (İller Bankasından alınan borç) Alınan borç meclis kararı ile olur. Para belediye kasasına geçtikten sonra yine her ay gönderilen hisselerden kesilir.
Bunlar belediyenin devasa borçlarıdır. Su şebekesinin ve arıtma tesislerinin borçları uzun vadelidir. Onun için diyoruz ki göreve gelecek olan Belediye Başkanın işi zordur.
Sevgili okurlar
Bir gerçeği daha bilgilerine sunmak istiyorum : Oda şu;
Kasım ayı sonunda çıkan bir yazılı basında okudum. Şöyle yazıyordu; Kamuda çalışan memurlar, Subaylar,Hakim ve Savcılar eğer Aday adayı olacaklarsa 1 Aralık akşamına kadar görevlerinden istifa etmelerinin gerekli olduğu yazıyordu. Yüksek Seçim kurulu karar vermiş ve kararı resmi gazetede yayınlanmış.
Hepimiz biliyoruz ya Türkiye’de DEMOKRASİ var çünkü Belediye Başkan adaylarını Ankara’dan Genel Başkan seçiyor.
Dikkat etti iseniz Genel Başkanlar 1 Aralık dolmadan bazı Başkan adaylarını tayin ve tespit etti.Şöyle ifade edeyim ki anlaşılsın.
Ben genel başkan tarafından atama yapılan il,ilçe ve beldenin birisine aday olmak istersem aday olamayacağım. Kimsenin bu işe aklı ermiyor. Sonra bu memlekette demokrasi var diyorlar.1 Aralık’tan önce neden atama yapıyorsun istifa edeceklerin elini kolunu bağlamış oluyorsun. Sonra karşımıza başka bir konu geldiğinde “Bu memlekette demokrasi var diyeceksin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
Bizim Türkiye’de verilen sözler gerçekleşmiş olsa Türkiye’de Avrupa’da en çok sözü edilen ülke olur.
SONUÇ
Ben gözlemlediğim kadarı ile bu beldeye yapılması muküdder olan hizmetleri yazarken dikkat etti iseniz her kesimin anlayacağı tarzda yazmaya gayret ettim. Hiçbir detaya girmedim.Şatafatlı kelimeler sarf etmedim. Hatta ve hatta anlaşılsın diye bölümler halinde ve haftada bir yazmaya özen gösterdim. Bizim toplum uzun yazıları okumaktan imtina ettiği için bölüklere ayırmayı uygun gördüm.
Bu konularda daha fazla teferruata girmek istemiyorum. Onun için diyorum ki bütün adaylar Uzunköprü için ellerinden geleni yapmak için var gücüyle çalışacaklardır.
Ne kadar güzel bir şey. Bizde onlara yeni görevlerinde başarılar dilemekten başka yapacak birşey yok. Kazananı tebrik eder gözlerinden öperiz.
Uzunköprü için hayırlara vesile olur inşallah.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz