evden eve nakliyat, araç kiralama

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

BAKANLIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJEMİZİ ONAYLADI
 • Ana Sayfa » Gündem
 • 12 Şubat 2020 - 10:55:59
BAKANLIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJEMİZİ ONAYLADI

İlçemize bağlı Kavacık Köyünde yapılması istenen Uzunköprü Karma Organize Sanayi Bölgesi Projesi imar planı geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında askıya çıkarılmış olup yasal süreç sonunda askıdan inerek onaylandı. Organize Sanayi Bölgesi projesinin onaylanmasından sonra kamuoyuna bilgilendirme yapan UTSO Başkanı Ercan İhtiyar ” İlçemizin ekonomik durumu, işsizlik seviyesi ve göç durumu hepimizin malumu, tarım ve […]

İlçemize bağlı Kavacık Köyünde yapılması istenen Uzunköprü Karma Organize Sanayi Bölgesi Projesi imar planı geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında askıya çıkarılmış olup yasal süreç sonunda askıdan inerek onaylandı.

Organize Sanayi Bölgesi projesinin onaylanmasından sonra kamuoyuna bilgilendirme yapan UTSO Başkanı Ercan İhtiyar ” İlçemizin ekonomik durumu, işsizlik seviyesi ve göç durumu hepimizin malumu, tarım ve hayvancılığı önemseyeceğiz; aynı zamanda bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için sanayileşeceğiz. Sanayi olmadan kalkınma ve bölge zenginliğinden söz edilemez.
2018 yılı sonlarında köy halkının çekincelerini gidermek üzere çalışmalara başlanmıştır. Yaklaşık 1 yıldır, bu çekinceleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Bu çerçevede öncelikle köy mezarlığına yakın bölümde yer alan kısma fabrika için planlama yapılmamıştır. Ayrıca mevcutta köy içi yollardan geçen OSB girişi için yoğunluk olması durumunda alternatif yol güzergahı belirlenmiştir. İlgili bakanlıklarla iletişime geçilmiş, projeler çizdirilmiş ve gerekli protokoller yapılmıştır.
Süreç yoğun çalışmalar gerektirmiş, imar planı hazırlıkları tamamlanmış ve 2019 yılı içerisinde alternatif yol için Karayolları Genel Müdürlüğü’nden onay alınmıştır. Alternatif yol ile ağır tonajlı araçlar köye girmeden OSB ye ulaşma imkanına sahip olacaktır.
OSB parselleri ve sınırları nettir. Ne mezarlığı ne de ağaçlandırılan kısmı içine alması söz konusu değildir. “Evlerin çatısına bitişik fabrika olması” diye de bir şey ise asla söz konusu olamaz. Hazırlanan imar paftaları ve bu paftalara ve tasarımlara mesnet teşkil eden tüm kurum görüşleri dikkate alınarak işlemler yapılmıştır. Sağlık koruma bandı ve imar çekme mesafeleri nedeniyle kendi parsel sınırlarımıza bile fabrika inşası söz konusu değildir. Ayrıca OSB kurulacak parsellerin OSB tüzel kişiliğine devri için gerekli işlemler yapılmıştır. Devir işlemi sonunda imar planları hazırlanarak bakanlığa sunulmuştur. 2019 yılının Ekim ayında Bakanlık yetkililerince planlar incelenmiş bazı küçük değişiklikler ile Bakanlık Oluru’na sunulmuştur. Bildiğiniz üzere 03.02.2020 tarihi itibariyle Bakanlık oluru verilerek Uzunköprü OSB İmar Planı 1 hafta süre ile askıya çıkarılmıştır.”

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz