evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

ADALET
 • AdnanKARAKAYA
  • Adnan KARAKAYA
  • adnan@yeniadaletgazetesi.com
  • 19 Nisan 2019 - 18:00:24

Sevgili okurlarımız. Basın sektörüne 30 Mayıs 1968 yılında girdik. Ülkemizin geçirdiği bu kötü yıllar bizi günlük olarak çıkarttığımız ADALET gazetesinden mahrum etti. Yerine renkli pırıl pırıl bir gazete “yeni ADALET” olarak sizlerle beraber olduk. 20 Nisan 2017 yılında Uzunköprü hem büyük boy, hem renkli hemde kuşe kağıda basılan bir gazete ile tanıştı.
ADALET inanınki Uzunköprü’nün noter gazetesi. Hangi haber yayınlansa okurlarımız bize güvenir, inanır ve bu haber doğru der. Seçim zamanında ilçe merkezi ve köylerimizi gezerken kahvelerdeki televizyonlara baktım FOX tv hep açıktı. Neden bu kanalı izliyorsunuz dediğimde ise “en azından bu kanal bize haberleri doğru veriyor. Her partiden haber alıyoruz. İyi ve kötü olanı karşı karşıya getirip bize seçme şansı veriyor” yanıtını aldım. Daha sonra ADALET’i onlara sordum. Aynı cevapları aldım. Bu beni çok gururlandırdı.
Biz aile olarak 1968 yılından bu yana sizlere hiç yanıltıcı, yanlış bilgiler vermedik. Seçilmiş insanlar olsun, atanmış insanlar olsun sahip çıktık. Sahip çıktık çünkü Uzunköprü için bir şeyler yapmak için görevlendirilmişler. Onlarla uyum içerisinde çalıştık ve bugünlere kadar geldik.
Uzunköprü’nün kanayan yaralarına parmak bastık. Ergene kirliliğini, tarihi köprümüzü gündemden düşürmedik ve başarılı olduk. Biz bunları yazarken sözde gazeteci olan bazı arkadaşlar! “ergene ve köprü olmasa ne yazarlardı” diye alay bile ettiler. Ben onların cahilliğine verdim, kızmadım. Çok güzel anlattığımız ama başarılı olamadığımız tek bir konu var. Oda ilçe ekonomisi. Gümrük birliği anlaşması yapıldıktan sonra iyice okudum ve TÜRK tarımının ipotek altında olduğunu gördüm. Kısacası yıllar geçtikçe tarım yapamaz hale geleceğini açık açık gördüm. Bunu yüzlerce kez dile getirdim. Belediye başkan adayı oldum anlattım. Milletvekili adayı oldum yine anlattım. Gazeteci olarak köşe yazılarımda, gazetenin manşetlerimde anlattım yine olmadı. Bir arkadaşımın tarlasında 24 sene önce 600 bin adet atom marulu ekerek üreticinin halde nasıl soyulduğunu, hal kanunun değişmesi gerektiğini anlattım yine olmadı. 10 yıl boyunca Bursa Yenişehir’de bir yılda 3 mahsul nasıl alınır diye yılda en az 5 kez ziyaret edip yerinde incelemelerde bulundum. Buranın havası ve toprak yapısı bizimle aynı olması beni bu araştırmaya itti. Neden bizde yılda üç mahsul almayalım diye defalarca anlattım. Ama nafile. Çünkü bu işleri köylerde yapacak genç kalmadı. Gençler civar il ve ilçelerde çalışmak zorunda kaldılar. Son kez yine uyarıyorum. Gelin köyünüze geri dönün. Bir çok ülkeden büyük İstanbul burnumuzun dibinde. Uzunköprü olarak Ziraat odasında bir şansımız var. Vizyonu geniş olan başkan Yıldız Kılıç bu konulara çok açık. Sizlere anlaşmalı, sözleşmeli mahsul ektirir. Kazancınız başından belli olur. Karı koca iki kişinin kazandığı paradan 10 misli 20 dekar gibi topraktan kazanabilirsiniz. Bakın soğan ve patates fiyatlarına. Yakında İstanbul’dan insanlar gelip buralarda sebze, meyve tarımı yapacaklar. Biz onlara ya bakacağız, yada onlara amele olarak çalışacağız.
Neyse bu yazılar aldı başını gidiyor. Bugün gazetemizin 3. yaş gününü kutluyoruz. Bize verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Yine omuz omuza verip ilçe ekonomisini kalkındırmak için çok çalışmamız gerekiyor. Kadın belediye başkanımız oldu. Bundan da yararlanmalıyız. İlçemiz ilk kez bir kadın belediye başkanı tarafından idare edilecek. Kendisine başarılar dilerken, hangi siyasi görüşten olursanız olun sizlerin de başkana sahip çıkmanızı istiyorum. Birlikten kuvvet doğar bunu sakın unutmayın.
Tebessüm yüzünüzde, sevgi yüreğinizde, sevdikleriniz hep yanınızda olsun. Her ne işiniz varsa olumlu şekilde sonuçlanması dileğimle…..

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz