evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti  ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ  BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

4 YILDIZLI ZİRAAT ODASI
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Şubat 2019 - 11:11:56
4 YILDIZLI ZİRAAT ODASI

4 YILLIĞINA TEKRAR ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN YILDIZ KILIÇ 4 YILLIK PROGRAMINI AÇIKLADI KILIÇ “ZİRAAT ODAMIZ HER SİYASİ PARTİYLE AYNI YAKINLIKTADIR” • 4 yıllık yeni hizmet dönemimizi kavgasız, gürültüsüz icra edeceğiz. • Yeni hizmet dönemimiz Uzunköprü için stratejik bir zamanlamaya rast geldi. • Çakmak Barajının takipçisiyiz. • Su birliğinin kurulması için gerekli desteği vereceğiz. • […]

4 YILLIĞINA TEKRAR ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN YILDIZ KILIÇ 4 YILLIK PROGRAMINI AÇIKLADI

KILIÇ “ZİRAAT ODAMIZ HER SİYASİ PARTİYLE AYNI YAKINLIKTADIR”

• 4 yıllık yeni hizmet dönemimizi kavgasız, gürültüsüz icra edeceğiz.
• Yeni hizmet dönemimiz Uzunköprü için stratejik bir zamanlamaya
rast geldi.
• Çakmak Barajının takipçisiyiz.
• Su birliğinin kurulması için gerekli desteği vereceğiz.
• Tarım, ülkemiz ve Dünya için çok önemlidir, topraklarımıza sahip çıkmak zorundayız.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Uzunköprü Ziraat Odası yönetim kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Yıldız Kılıç’ı gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Adnan Karakaya ve muhabirimiz Ahmet Tahsin Öztaş makamında ziyaret ederek yeni dönemi için Başkan Yıldız Kılıç, yönetim kurulu ve meclisine yeni görevlerinde başarılar diledik.
Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız Kılıç yaptığı açıklamada ; “Ziraat Odamızın kongre sürecinde çok değerli delegelerimiz örnek bir davranış göstererek kırgınlık ve küskünlük yaratmadan bir kongre süreci yaşadık. Kongrede de saygıdeğer delegelerimizin takdirlerine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 4 yıllık görev süremiz Uzunköprü Ziraat Odamız için stratejik bir öneme sahiptir. Ziraat Odamız olarak bütün siyasi partilere eşit mesafede yakınız. Uzunköprü’nün kayıtlı 850 bin dekar arazisinden 780 bin dekarında tarım yapılmaktadır. Tarım ilçemiz için, ülkemiz için ve tüm dünya için çok önemlidir.8 buçuk milyar dünya nüfusunun yaklaşık 1 milyarı açlık tehlikesiyle karşı karşıyadır. Aynı şekilde ülke ve bölge tarımı için Uzunköprü toprakları da çok büyük öneme sahiptir. İlçemiz topraklarında yüksek verimli ve kaliteli ürün yetiştirmek için Çakmak Barajının bir an evvel hayata geçmesini istiyoruz.

Bu amaçla çok yakın zamanda Uzunköprü Kaymakamımız yeni seçilecek Belediye Başkanımız, STK Temsilcilerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, il genel meclis üyelerimiz ile birlikte Ankara’ya Cumhurbaşkanlığı’na yapacağımız ziyaret ile Çakmak Barajında toplulaştırma projelerinin ivedilikle tamamlanıp bir an evvel sulama kanal projelerinin de başlatılmasını ve görev süremiz sonuna kadar “4 yıllık” çalışmaları sonuçlandırmak istiyoruz. İlçemiz ekonomisi tarıma dayalıdır. Çakmak Barajından gelecek suyla yapılacak sulu tarımla topraklarımızdan elde edeceğimiz 2 ürün yüksek kalitede ve yüksek verimde daha fazla gelir elde ederek ilçemiz ekonomisini ve nüfusunu arzuladığımız seviyeye getirmek istiyoruz.Ayrıca çok yakın zamanda Çakmak Barajından sulanacak tarım arazilerindeki çalışmaları yürütecek Su Birliğinin kurulması için Ziraat Odamız olarak gereken desteği vermeye hazırız.Bu çalışmaları saygıdeğer halkımıza ve sevgili üreticilerimize Ziraat Odamız olarak gerçekleştirmek üzere göreve başlamanın mutluluğu ile saygılarımızı sunuyoruz.”
ZİRAAT ODASINDA YILDIZ KILIÇ VE EKİBİYLE YENİ DÖNEM BAŞLADI
Uzunköprü Ziraat Odası meclisinin seçimli olağan genel kurulu 2 şubat 2019 Cumartesi günü oda toplantı salonunda yapıldı.4 yıllık yeni bir icraat dönemi için yapılan genel kurulda divan başkanlığını Ali Güngör yaptı. Ziraat Odası meclisi 4 yıl evvel Yıldız Kılıç, Kayahan Çolak beraberliğiyle iş başına gelmişti. İlk 2 yıl Yıldız Kılıç yönetim kurulu başkanlığını, son 2 yılda Kayahan Çolak yönetim kurulu başkanlığını icra ettiler.Bu ikilinin 4 yıllık icraatında Uzunköprü Ziraat Odası yaklaşık 2 Milyon TL’ye mal olan sıfırdan yeni bir hizmet binasına kavuştu.Ayrıca oda gelirleri %100 arttı.4 yeni Ziraat Mühendisi ile üreticilere sahada daha fazla hizmet verilmeye başlandı ve yeni alınan araçlarla da üreticilerin tohum ve zirai ilaçları ayaklarına kadar iletildi.Kongrede 2015-2016-2017-2018 yıllarına ait faaliyetler gelir-gider hesapları okunarak ibra edildi.
Ayrıca 2019-2020-2021-2022 yıllarına ait tahmini bütçeler okunarak 72 seçilmiş delegenin çoğunluğunun katılımı ile oy birliği ile ibra edildiler.Gündem sonunda Uzunköprü Ziraat Odasının 4 yıllığına yeni meclisi için seçim yapıldı. 72 delegeden 65’nin oy birliği ile 4 yıllığına Uzunköprü Ziraat Odasının yeni seçilen meclisi Yıldız Kılıç, Özcan Kayalı, Cemal Durmaz, Nedim Şansal, Mustafa Tezcan, Mümin Taş, Hasan Toygar, Cavit Koşar, Rıdvan Dönmez, Gülhan Çileli, Muzaffer Vardar, Hasan Kurucu, Mustafa Alaş, Gökhan Aslan, Onur Erkan, Birol İnce, Deniz Özbalkan, Kamil Özgür Özkan, Sedat Pekel, Cem Avcu ve Hüseyin Pulluklar’dan oluşmaktadır. Uzunköprü Ziraat Odası Meclisi seçimden sonra ivedilikle toplanarak görev dağılımını yaptı. Ziraat Odasının yeni yönetim kurulu başkanı Yıldız Kılıç, Başkan Vekilliğine Özcan Kayalı, Meclis Başkanlığına Cavit Koşar, Başkan Yardımcılığına Rıdvan Dönmez, Muhasip Üyeliğe Cemal Durmaz, Mustafa Tezcan, Mümin Taş, Hasan Toygar, Nedim Şansal da yönetim kurulu üyeliğine seçildiler.
Gazetemiz olarak Uzunköprü Ziraat Odasının 4 yıllığına yeni seçilen meclisine başta yönetim kurulu Başkanı Yıldız Kılıç ve yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz