evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real  zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar  tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ 100.YILINI TÖRENLE KUTLADIK
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 23 Mayıs 2019 - 11:14:43
19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR  BAYRAMININ 100.YILINI  TÖRENLE KUTLADIK

Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunun başlangıcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak için Türk milletini ayağa kaldırmak ve harekete geçirmek amacıyla İstanbul’dan Samsun’a gitmek üzere Bandırma Vapuruyla 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basması, ülkemi-zin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de 100. yıla yakışır törenlerle kutlandı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının […]

Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunun başlangıcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak için Türk milletini ayağa kaldırmak ve harekete geçirmek amacıyla İstanbul’dan Samsun’a gitmek üzere Bandırma Vapuruyla 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basması, ülkemi-zin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de 100. yıla yakışır törenlerle kutlandı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 100.yıl törenleri saat 10:30’da Atatürk Anıtına Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün öğrenciler nezaretinde çelenk koyup saygı duruşu ve İstiklal Marşını okumasından sonra Atatürk Anıtı önünde saat 11:00’de bayram dolayısıyla mesaj gönderenlerin isimleri okundu. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Volkan Çift’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra bu yıl törenleri düzenleyen Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yaren Dinçer Kuvay-i Milliye şiiri okudu. Gençlik adına Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi öğrencilerinden öğrenci meclis başkanı Muhammed Embiya Memişoğlu’nun konuşmasına müteakiben Lise öğrencisi Sıla Sarıbaş Bayrak şiirini okudu. Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi Halk oyunları ekibinin oyunlarını sergilemesinden sonra geleneksel 19 Mayıs oratoryosu sergilendi. Oratoryoda ülkemizin 1919 yılındaki görüntüsünden sahneler canlandırılarak Kurtuluş Savaşı tekrar yaşatıldı. Program 19 Mayıs Gençlik ve Spor haftası nedeniyle düzenlenen sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz