evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZİRAAT ODASI 5 YENİ ZİRAAT MÜHENDİSİ ALACAK
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 14 Şubat 2019 - 10:00:59
ZİRAAT ODASI 5 YENİ ZİRAAT MÜHENDİSİ ALACAK

BAŞKAN YILDIZ KILIÇ “TARIMSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ ALANINI 180 BİN DEKARDAN 780 BİN DEKARA ÇIKARACAĞIZ”DEDİ. Uzunköprü Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız Kılıç gazetemiz muhabiri Ahmet Tahsin Öztaş yaptığı görüşmede baharın başlangıcı öncesi üreticilerimizi uygun mevsim şartlarından dolayı sevinçli olduklarını gözlemledik. Kılıç, ziraat odasında 3 Tarımsal danışmanlık hizmeti veren Ziraat Mühendisliği görevini sürdüren personellerinin olduğunu söyleyerek […]

BAŞKAN YILDIZ KILIÇ “TARIMSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ ALANINI 180 BİN DEKARDAN 780 BİN DEKARA ÇIKARACAĞIZ”DEDİ.

Uzunköprü Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız Kılıç gazetemiz muhabiri Ahmet Tahsin Öztaş yaptığı görüşmede baharın başlangıcı öncesi üreticilerimizi uygun mevsim şartlarından dolayı sevinçli olduklarını gözlemledik.
Kılıç, ziraat odasında 3 Tarımsal danışmanlık hizmeti veren Ziraat Mühendisliği görevini sürdüren personellerinin olduğunu söyleyerek “uygun mevsim şartlarıyla beraber köylerimize giderek odamızın bölge yönetim kurulu üyesi ve Ziraat Odamız temsilcisi ile beraber hububat kontrolleri yapılmaktadır.
Kurumumuzca ilk etapta ot ilaçlaması, kök ve kökvaz ilaçlarını tedarik etmiş olup üreticilerimizin taleplerini karşılamaya hazırız. Uzunköprü Ziraat Odası olarak şuan 3 tarımsal danışmanlık Ziraat Mühendisimiz İşkur tarafından karşılanmakta olup, Ziraat Odamız bünyesinden de 5 adet Tarımsal Danışmanlık Sertifikası olan yeni Ziraat Mühendisi personeli almayı hedefliyoruz. 8 Ziraat mühendisimizle şuan 180 üreticimize ücretsiz devlet destekli yaklaşık 180 bin dekar arazide tarımsal danışmanlık hizmetlerini sürdürmekteyiz.

TÜM ARAZİLERİ KONTROL ALTINDA TUTACAĞIZ
Yeni Ziraat Mühendisi kadromuzun tamamıyla ilçemiz ve köylerinde tüm tarım arazilerimizin kontrolünü yaparak üreticilerimize ücretsiz tarımsal danışmanlık hizmeti vermek istiyoruz. Bu projemizle birim alandan maksimum seviyede kaliteli ve yüksek ürün elde edilerek üreticilerimiz ve ülkemiz lehine katma değer yaratmak istiyoruz. Şuan Uzunköprü merkez ve köylerinde yaklaşık 320 bin dekar alanda buğday ve arpa ile 30 bin dekar alanda da kanola ekimi yapılmıştır. Üreticilerimiz 350 bin dekar sahada üre gübreleme işlemlerini tam zamanında yapmışlardır. Sırada kök ve kökvaz yabancı ot ilaçlaması ile ilgili hastalıkları takip etmelerini ihtiyaç halinde üreticilerimize bizimle temasa geçmelerini tavsiye ediyoruz.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz