evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAM SÜT ÜRETİCİLERİNİ TATMİN ETMEDİ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Ocak 2019 - 11:40:16
ZAM SÜT ÜRETİCİLERİNİ  TATMİN ETMEDİ

UZUNKÖPRÜ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI TAMER AKKUŞ “SÜT DESTEKLEMELERİ 15 KURUŞA ÇIKARILDI AMA YETERLİ BULMUYORUZ ÜRETİCİ 25 KURUŞ BEKLİYOR”DEDİ. Tarım Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli artan girdi maliyetleri karşısında süt üretiminin giderek azalması üzerine süt üretimini destekle mek amacıyla soğutulmuş süt fiyatlarına litre başına 12 kuruştan 15 kuruşa desteklemelerin çıkarıldığını açıkladı ve süt fiyatlarının 15 kuruş desteklemeleriyle […]

UZUNKÖPRÜ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI TAMER AKKUŞ “SÜT DESTEKLEMELERİ 15 KURUŞA ÇIKARILDI AMA YETERLİ BULMUYORUZ ÜRETİCİ 25 KURUŞ BEKLİYOR”DEDİ.

Tarım Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli artan girdi maliyetleri karşısında süt üretiminin giderek azalması üzerine süt üretimini destekle

mek amacıyla soğutulmuş süt fiyatlarına litre başına 12 kuruştan 15 kuruşa desteklemelerin çıkarıldığını açıkladı ve süt fiyatlarının 15 kuruş desteklemeleriyle bugünlerde ödendiğini açıkladı.
İlçemizde de süt üreticilerine 1794 üreticiye litre başına 15 kuruş olmak üzere 851 bin TL ödeniyor. Süt desteklemelerinin artması dolayısıyla Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Tamer Akkuş’a üreticilerin görüşlerini sorduğumuzda Başkan Akkuş “Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli üreticilerimizi hatırlayarak süt desteklemelerini litre başına 12 kuruştan 15 kuruşa çıkardı. Bizlere verdikleri değer ve destekler için kendilerine teşekkür ediyoruz. Girdi maliyetleri o kadar yüksek ki ve üreticilerimiz o kadar zor durumda ki litre başına verilen 15 kuruş desteklemenin bile yetersiz olduğunu görüyoruz. Desteğin 25 kuruşa çıkarılmasını Sayın Bakanımızdan arzuluyoruz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz