evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

YERELİ YÖNETMEK
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 28 Şubat 2019 - 10:41:46

Günler ne çabuk geçiyor 1984’de Belediye Başkanı seçildim. Aradan tam 35 yıl geçmiş,geçen zamandan birşey anladık mı? Yıllar geçip geliyor ama o insanlarda fiziki bir değişiklik oluyor. 35 sene önceki fiziki yapımla şimdiki fiziki yapım arasında gözle görülür bir fark var insan tabi ki bunu hissediyor. Kafa aynı kafa ama vücut direnci hissedilir derecede işlevini kaybetmiş. 35 yıl gibi uzun bir zaman ama biz onun farkında mıyız? Tabi ki değiliz. Ölmeden Belediyecilikten kopamayız. Çünkü o ruh hala bu bedende duruyor. Ne zaman bir mahalli seçim olsa o aday olan kişiler kadar heyecanlı oluyorum. Seçim demokrasinin olmazsa olmazlarındandır. Seçime girip de kazanmakta var kaybetmekte. Kazanan sevinçli kaybeden bir burukluk yaşıyor.
Kazandınız. O gece parti binası düğün dernek havasında o geceki görülmeye değer bir ortam. İlçe Seçim kurulundan mazbatayı aldınız. Aldıktan sonra da kutlamalar bu defa Belediyede başlar. Mazbatayı aldıktan sonra artık Belediye Başkanlığı uhdesini kazanmış oluyorsunuz. Tabi ki bunlar seçimi kazananlar için bir gurur tablosudur.
Belediye Başkanı olduktan sonra arkadaşlarınız çoğalacak, eskiden çok görüşmediğiniz kişileri tanıyacak kısacası hayatınızda bir değişiklik olacak. Belediye Başkanının en özenle üzerinde duracağı nesne (eski arkadaşlarını tanıdığı için) yaşam tarzına dahil olacak yeni dostlara ve arkadaşlara çok dikkat etmesi lazımdır.
Mahalli seçimler yaklaşırken bütün tartışmalar aday adaylarının arasından hangisinin aday olarak halkın karşısına çıkacağı varsayımı idi.
Alın işte Belediye hizmet için çıkan adaylar karşınızda yapabilecekleri hizmetleri sizlere projeleri ile anlatacaklar. Halkımızda yapılacağına kani oldukları hizmetleri yapacak olan adaya 31 Mart günü oyunu kullanıp güven verecek.
Başkan adayları da belde halkına nasıl bir ailenin tamamlayıcı bir bireyi olduğunu örnek vererek anlatacaktır.
En üzerinde durduğum konu ve önerim şudur.Mahalli seçimler yereli de içine alan bir seçimdir. Beldeye kim hangi adayın daha iyi hizmet edeceğine inanırsanız oyunuzu o adaya veriniz.
İşi düşünün çünkü bu fırsat 5 sene sonra ele geçecek son pişmanlık para etmez.
Belediye Başkanı Başkan oldum diye kendisini halktan soyutlamaması gerekir. Her zaman halkınla beraber olmalıdır. Mutlaka gelecekte o kazanacaktır. Çünkü siyasi felsefe onu öyle istemektedir.
Bakın bana göre yereli yönetmek geneli yönetmekten daha zordur.
Neden zordur hemen hemen her vatandaşı bir haşır neşirdir. Yani diyalog halindedir.
Genelde ise her branşın kendine has bakanları var.
Bu vesile ile hizmetlerin yürütülmesine gayret sarf edilir.
Bizler hiçbir zaman taraf olmadık. Bizim ancak yapabileceğim iş kazananı tebrik etmektir. Ben ve bu görevde bulunan arkadaşlarım bir bilgiye ihtiyacı olduğu zamanlarda yardıma herzaman hazırdırlar. Bu böyle biline.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz