evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

YENİ SU ŞEBEKEMİZİN 170 KİLOMETRELİK BORU DÖŞEMESİ BİTTİ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 14 Aralık 2017 - 11:31:33
YENİ SU ŞEBEKEMİZİN 170 KİLOMETRELİK BORU DÖŞEMESİ BİTTİ

Uzunköprü Belediye Başkanı Av.Enis İşbilen’in göreve geldiği anda ilçemizin su şebekesinin problemini çözmek için söz vermişti. Başkan İşbilen tarafından İller Bankasına hazırlatılan projede ilçemizin 34 yıl evvel su şebekemizin yetersiz kaldığı birçok abonenin su kullanamadığı ve yaz günlerinde de büyük sıkıntı yaşanması üzerine hazırlatılan proje ilçemizin 100 yıllık ilçe problemini çözdü ve Uzunköprü’ye verdiği sözü […]

Uzunköprü Belediye Başkanı Av.Enis İşbilen’in göreve geldiği anda ilçemizin su şebekesinin problemini çözmek için söz vermişti. Başkan İşbilen tarafından İller Bankasına hazırlatılan projede ilçemizin 34 yıl evvel su şebekemizin yetersiz kaldığı birçok abonenin su kullanamadığı ve yaz günlerinde de büyük sıkıntı yaşanması üzerine hazırlatılan proje ilçemizin 100 yıllık ilçe problemini çözdü ve Uzunköprü’ye verdiği sözü tutmuş oldu.
İller Bankası tarafından hazırlanan projenin ihalesi Uzunköprü belediyesi tarafından yapılmış ve geçtiğimiz yıl şebekenin döşenmesini başlanmıştı. 170 km. olan yeni içme suyu şebekesinin yanı sıra Demirtaş Mahallesinde de 3 kilometrelik su şebekesi de yenilendi. Su şebekesine 710 milim, 355 milim, 200 milim, 180 milim, 140 milim ve 90 milim ebadında borular döşendi.
Boruların en son döşemesi 9 Aralık 2017
Cumartesi günü bitti.
Yeni su şebekesinin bir kısmına su bağlantısı yapıldı. İlçemizin 16 bin su abonesinden 3 bin abonenin yeni şebekeden suyunu kullanıyor.Bu hafta içinde döşenen yeni su şebekesinin tamamına su verileceğini abone bağlantılarının yapılmasına devam ettiğini bildiren yetkililer abone bağlantılarını Nisan ayı ortalarına kadar bitirmeyi hedefliyoruz dediler. Yeni içme suyu ihalesini alan Firma yetkilileri ise yeni su şebekemizin döşenme sürecinde ilçemizin yollarının kazıldığını, zaman zaman kullanılan su şebekesine zarar verildiğini söyleyerek “ yer altı, telekom ve elektrik hatları zaman zaman darbe gördü ve bu arızaları teknik ekipler en kısa sürede yerine getirerek halkımızın mağduriyetini önledik. İstemeden de olsa Uzunköprü halkına geçici olarak rahatsızlık verdiğimiz için özür dileriz. Sonuçta bizde görevimizi yapıyoruz. Saygıdeğer Uzunköprü halkının bizi anlayışla karşılayacağına inanıyoruz. Yeni su şebekemizde Uzunköprü’nün bütün aboneleri 7/24 su kullanacaktır hayırlı uğurlu olsun” dediler.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz