evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

YENİ SİYASİ PARTİ
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 5 Ekim 2017 - 11:34:02

Türkiye’de 1983 yılında rahmetli TURGUT ÖZAL önderliğinde bir parti kuruldu.Adı da ANAVATAN PARTİSİ idi.Şimdi yine Milliyetçi Hareket Partisinden ayrılarak MERAL AKŞENER’in önderliğinde KORAY AYDIN , ve Prof.Dr.Ümit ÖZDAĞ önderliğinde tıpkı Turgut Özal gibi bütün Türkiye’yi kucaklayacak herkesin yaşam tarzını güvence altına alacak , Cumhuriyeti koruyacak Adaletin bağımsızlığını pekiştirecek ve Milli merkez olarak bir çatı altında ztoplanmak amacı ile bir partinin kurulacağını duyduk.
Meral Akşener , Koray Aydın ve Prof.Dr.Ümit Özdağ’ın önderliğindeki (Milli Merkez ) olarak nitelenen bu partinin Sağcısıyla , solcusuyla , Genciyle İhtiyarı ile , Kadını ve erkeği ile Hukuk devletini siyasetten arındırmak Kuvvetler ayrılığını tesis etmek , Ekonomiyi yerinden şekillendirmek , herkesin eşit haklara sahip olması gerektiği yönünde Demokratik , Laik Sosyal Adalet ilkelerini ön planda tutan ve tamamen Bütünleşme ve Kucaklaşma Partisi olacaklarını ve bu partinin Ekim / 2017 yılında plan ve programını hazırlayarak kamuoyunun ıtlaına sunacaklarını belirtmişlerdir.
Siyasetten uzun müddet uzak kaldım. Hep dikte ederim ya hiç sevemedim bu siyaseti. Ancak karınca kararınca hasbel kader dostlarımızın Siyasi Kültürlerine kulak veriyoruz. Dolayısı ile eteğimizdeki taşları da dökmüş oluyoruz.
Hadi söylemeden dur bakalım.
Türkiye’de bir milletvekili olman izin epey zengin olman gerekli .
Nüfuslu bir aileye mensup olman lazım.
Yüksek öğrenimden gelmiş olman lazım.
Eskiden böyle mi idi.
Köyden kentten birisi çıkar “Ben milletvekili adayıyım” der ve o cesareti gösterirdi, Şimdi ise tam tersi ,
Şimdi ise milletvekillerini Ankara’da Genel Başkan seçiyor. Tam anlamı ile ön seçim uygulayan bir parti yok. Ön seçim olsa daha ekonomik olmaz mı ?
Demokrasi lafı bizim ağızımızda var . İşin tatbikatına gelince yok.
Demokrasi diyerek hep demogoji yapıyoruz.
Biz gene gelelim yeni kuracak partiye . Bana göre Türkiye bir arayış içinde . Eski bir siyasetçi olarak kanaatimi ifade ediyorum . Bu partide 1983 yılında kurulan ANAVATAN Partisi gibi bir patlama yapacak. Olursa ANAVATAN gibi başarılı olmasını dileriz.
Toplumla iç içe olduğum için bu parti kurulursa Grup kurarak Parlementoya girecektir. Bizim gibi ortalıkta gezinenler , Genç Kuşaklar ve kadınlarımız bu partinin kurulmasına destek vereceklerini tahmin ediyorum. Birçok partinin kararsız ve çekimser kalanların oylarını da alacaktır. Eğer bu parti kurulur ve hayata geçerse bakın görün en çok zararı C.H.P.ye ve M.H.P.sine olacaktır. Bu günkü iktidar partisinin yanlış yol haritası bu partinin kurulmasına neden oldu. Tekrar parlementer sisteme dönmek için atılan bir adım bu. İktidar partisinden de tabi ki kopmalar olacak siyasi kültürümüzün gereği bu . Türk halkı parlementer sistemi benimsemiş bir toplum. Parlementonun bugün için Kıymet-i Harbiyesi yok. Mesela (Meclis kanun çıkarabiliyor mu? ) Biliyorsunuz 550 Milletvekilimiz varken birden 600’e çıkarıldı. Bu 50 milletvekilinin bütçeye getirdiği yıllık yük ne kadardır biliyor musunuz ? Eski parayla söylüyorum. 1 Katrilyon 170 milyar lira bu paralara yazık günah değil mi?
Haaaa. Aklıma bir serüven daha geldi. Parti kuruldu. Tüzük hazırlandı.
Onay için ilgili birime gitti.
Bir baktınız gördünüz . Bu işle ilgili yetkililer der mi?
Bu tüzükte yazılı bulunan maddeler Demokratik Laik devlet ilkelerine aykırıdır. Derlerse ne olacak. Olmaz olmaz deme .
Yine tekrarlıyorum.
Meral Akşener , Koray Aydın ve Prof. Dr.Ümit Özdağ Türkiye’nin umudu olacaklardır. Kurulan diğer partiler gibi yanıp sönmeyecektir. İnşallah hayırlı olur. Bekleyip hep birlikte görelim.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz