evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

YENİ İÇME SUYU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 28 Şubat 2019 - 09:56:58
YENİ İÇME SUYU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Kırcasalih’teki içme suyu terfi merkezi isale hattına bağlandı. Şehir içinde yeni hatta bağlanma çalışmalarına hız verildi. Uzunköprü’nün 100 yıllık içme suyu sorunu çok yakında ortadan kalkacak. Uzunköprü belediye başkanı Av. Enis İşbilen’in geçtiğimiz yıl başlattığı yeni içme su ihale hattı projesinin son ayağı olan Kırcasalih’te bulunan su kuyularının ve içme suyu terfi merkezi isale hattına […]

Kırcasalih’teki içme suyu terfi merkezi isale hattına bağlandı. Şehir içinde yeni hatta bağlanma çalışmalarına hız verildi.

Uzunköprü’nün 100 yıllık içme suyu sorunu çok yakında ortadan kalkacak. Uzunköprü belediye başkanı Av. Enis İşbilen’in geçtiğimiz yıl başlattığı yeni içme su ihale hattı projesinin son ayağı olan Kırcasalih’te bulunan su kuyularının ve içme suyu terfi merkezi isale hattına bağlandı. 2 ekip 2 gün boyunca 3 farklı yerdeki kaynakları ivedilikle gerçekleştirdiler.
Uzunköprü belediyesi su işleri müdürlüğü yaptığı açıklamada “İlçemizde devam etmekte olan içme suyu şebeke çalışmaları kapsamında Kırcasalih’ te bulunan terfi merkezi ve su toplama depoları yenilenmiş olup devreye girmiştir.Bugünden sonra Scada sistemi debimetre odaları ve klor bakiye odaları da aktif olarak kullanılmaya başlanacaktır. Proje kapsamında hdpe boru ile yenilenen 4500 metre su isale hattında yapılacak olan bağlantılar için önümüzdeki günlerde planlı olarak tekrar su kesintisi yapılacak ve içme suyu inşaatı sona ermiş olacaktır.”
YENİ BAĞLANTILAR DEVAM EDİYOR
Uzunköprü belediyesi bünyesindeki ekipler yeni içme suyu bağlantı hatlarını gerçekleştiriyor. Ancak sık sık arıza yapan eski şebeke yüzünden bu işi ihale yolu ile bir firmaya veren belediye firmanın ekonomik zorluk çekmesinden dolayı ihaleyi iptal edecekti. Ancak yeni bir ihalenin zaman kaybı yaratacağını düşünen başkan İşbilen firma ile yeniden konuşup işin devamını gerçekleştirdi. Firmanın çalışmasına göre yaklaşık 60 gün içerisinde Uzunköprü eski hatlardan tamamen kurtulmuş olacak.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz