evden eve nakliyat, araç kiralama

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

UZUNKÖPRÜ’NÜN BİR ÖZLEMİ VAR
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 21 Şubat 2020 - 16:24:04

Bugün bir soru ile başlamak istiyorum. Yukarıdaki başlık size neyi hatırlatıyor? Aynı çağrışımlar mı yankılandı hafızanızda acaba? 2019 Mart’ında yapılan yerel seçim sloganlarından biriydi bu. CHP’nin Belediye Başkanı adayı sayın Özlem Becan’dı. Eskiler; ”ismiyle müsemma“ derlerdi. Aynen öyle olmuş, hem anlamıyla, hem de kelime dizgesiyle çarpıcı bir slogan. Her tekrarlanışında hem adayın ismini bir defa daha anmış oluyor, hem de sanki bu aday, Uzunköprülü’lerin kazanmasını istediği tek adaymış gibi bir algıya farkında olmadan destek oluyorsunuz. Yani sonuç alıcı bir slogandı. Kim bulduysa tebrik etmek lazım.
Özlem Becan Trakya’da tek bayan Belediye Başkanı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı da bayan ve onun adı da Özlem Çerçioğlu. İkisi de CHP’li üstelik ve ikisi de garp cephesinden. Çerçioğlu ikinci defa seçiliyor aynı makama. Demek ki başarılı bu topuklu efe. Aynı övgüyü bizim Başkanımız için de söyleyebilir miyiz? Aslında bu yazının asıl konusu bu olmalı. Ama görevde henüz bir yılını bile tamamlamamış hangi Başkan için sübjektif bir değerlendirme yapılabilir ki?
Dikkatimi çeken bir şey var; Özlem Becan’ı rakip adaylar veya muhalif köşe yazarlarından daha çok CHP’nin içindeki muhalifler eleştiriyor. Başkanlık makamı hizmet makamıdır. Elbette icraatın başında kim varsa o eleştirilecektir. Çünkü her yiğidin yoğurt yiyişi aynı olmadığı gibi, her başkanın hizmet anlayışı ve siyaset tarzı da bir diğerinden farklıdır. İktidarların teftiş salvolarından ve mali ambargolarından neredeyse eli kolu bağlı muhalefet partilerine mensup Belediye başkanlarına bir de kendi partilileri zehirli oklarını savurursa insafsızlık olmaz mı bu?
Bence Başkanlar da böyle polemiklere meydan vermemelidir.
Belediye Başkanlarını öncelikle bağlayan seçimde dağıttıkları vaatler kitapçığıdır. Seçimler beş yılda bir yapılmaktadır. Bunların her birinin bitirilmesi de belli takvimlere bağlıdır. Somut verilerle ve daha modern bir kent arzusuyla yapılacak eleştirilere kim kulağını tıkayabilir ki?
Kent Konseylerinin sonuç raporları eleştiri ve istemlerle doludur. Bu tavsiyeler aynı zamanda Başkanların yol haritası olmalıdır. Ama biz bunları bırakıp kör inatlar, nefsani hırslar, çıkar odaklı kaprisler ve politik hesaplarla birbirimizi yemeye kalkarsak kente yazık olmaz mı? Kötülemeyelim birbirimizi. Hiçbir Başkan şehre ihanet etmek için oturmaz o koltuğa.
Hizmeti yeterli görülmeyebilir..
O nedenle, yeni seçilen de; ben daha güzel eserler bırakacağım bu kente diyerek ve öncekilere teşekkür ederek oturmalıdır o koltuğa.
Sazı elimize alınca yaptığımız ilk iş Keşan’ı örnek göstermek, saza bir Keşan akordu çekmek oluyor değil mi? Keşan’ın menfaati söz konusu olunca gayrısı teferruat sayılıyor, particilik de bitiyor, kayıkçı kavgaları da sona eriyor, hepsi birlik oluyor. Oysa biz, oy verdiğimiz partinin içinde bile klikler yaratmanın dayanılmaz hazzını yaşıyoruz.
Hasetlik fesatlık ile yok ediyoruz birbirimizi.
Sayın Başkan, sevgili Özlem kızım, biliyorum düşmanın attığı taş değil de dostun attığı gül incitir bizi. Ama öfkene sahip ol. Aynı tonda karşılık verme seni eleştirenlere. Onları anlamaya çalış.
Belki canı yanmış, belki senin de farkında olamadığın bir haksızlığa uğramıştır bazıları. Sakın o makamda adaletten ve hak duygusundan ayrılma. Makamlar gelip geçicidir. Ömürler de öyle. Arkamızdan hayırla anılmak ailemize bırakabileceğimiz en güzel mirastır. Hırs ve tamah insanın erdemlerini yok eder, sabır ve şükür hayatımızı anlamlı kılar. Şeyh Edebalı’nın Osman Gazi’ye vasiyeti ölümsüz bir metindir, baş ucunda bulunsun hep.
Önceki Belediye Başkanları Ercan Çobanoğlu ve Enis İşbilen TÜRK OCAĞI’nın davetini kabul edip ilk bir yıllık icraatlarını anlatmak için halkın ve basın mensuplarının karşısına çıkmıştı. Böyle bir toplantıyla halkın karşısında olursan bence bu senin için de faydalı olur. Bu sözlerimi bir türlü fırsat bulamadığım ama çok istediğim bir sohbet gibi kabul etmeni diliyorum. Sen seçilene kadar Uzunköprü’nün bir Özlem’i vardı. Artık Başkansın. Şimdi Uzunköprülü’lerin o kadar çok özlemi, Uzunköprü’nün acil o kadar çok beklentisi var ki! İnşallah onları başka bir yazıda anlatmaya çalışırım. Şimdilik hoşça kal.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz