evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

“Uzunköprü’den kurbağa toplamak yasak”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 26 Ekim 2017 - 12:04:09
“Uzunköprü’den kurbağa toplamak yasak”

Edirne il ve ilçelerinde Kurbağa toplayan firmalar Ergene nehrinin geçtiği alanlardan Kurbağa toplamıyor. Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, “Uzunköprü’den kurbağa toplamak yasak” dedi.Kurbağa toplayanların Ergene nehri kenarındaki bölgelerde toplama yapmadığını ve firmaların bunları almadığını belirten Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, “Bu bölgede Kurbağa toplanmıyor, çünkü suda bulunan zehirli maddeler […]

Edirne il ve ilçelerinde Kurbağa toplayan firmalar Ergene nehrinin geçtiği alanlardan Kurbağa toplamıyor. Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, “Uzunköprü’den kurbağa toplamak yasak” dedi.Kurbağa toplayanların Ergene nehri kenarındaki bölgelerde toplama yapmadığını ve firmaların bunları almadığını belirten Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, “Bu bölgede Kurbağa toplanmıyor, çünkü suda bulunan zehirli maddeler Kurbağa’lara geçtiği için buradan toplanan Kurbağa’lar ihraç edilemiyor. Analizlerde zehir çıkıyor” dedi.
Bu arada Edirne’de 3 alanda Kurbağa toplama izni olduğunu belirten Traım İl Müdürlüğü yetkilileri, “Firmalar bize Kurbağa toplama alanları ile ilgili müracaat ediyor. Şu ana kadar Edirne Merkez, İpsala ve Meriç için izin verildi. İzin verilmeden önce buradaki Kurbağa’lardan numune alıyoruz ve gelen raporlara göre izin veriyoruz. 30 Gramdan küçük Kurbağa’ların toplanması yasak. Ayrıca üreme dönemi olan Nisan ve Mayıs aylarında da Kurbağa toplanmıyor. Kurbağa toplayıcılarının da özel bir belge alması gerekiyor. Uzunköprü için bu güne kadar izin başvurusu yapılmadı” dediler.
Sayın yetkililer: Uzunköprü’den geçen Ergene nehrinde zaten zehirli sudan dolayı kurbağa yetişmiyor ki izin alıp toplayalım..

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz