evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

UZUNKÖPRÜ KATİL AMERİKA DİYEREK YÜRÜDÜ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 14 Aralık 2017 - 11:03:00
UZUNKÖPRÜ KATİL AMERİKA DİYEREK YÜRÜDÜ

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump geçtiğimiz hafta keyfi bir kararla Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi öncelikle islam aleminde ve bütün dünyada tepkiyle karşılandı. Bu gelişmeler üzerine geçtiğimiz Cuma günü Cuma namazından sonra cemaatle birlikte Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Ayhan Yeni, Ak Parti İl Genel Mecil Üyesi Nedret Akbulut, […]

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump geçtiğimiz hafta keyfi bir kararla Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi öncelikle islam aleminde ve bütün dünyada tepkiyle karşılandı.
Bu gelişmeler üzerine geçtiğimiz Cuma günü Cuma namazından sonra cemaatle birlikte Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Ayhan Yeni, Ak Parti İl Genel Mecil Üyesi Nedret Akbulut, UTSO Başkanı Ercan İhtiyar başta olmak üzere yaklaşık 500 kişilik bir grup Muradiye Camiinden hareket ederek Adalet Meydanına kadar yürüdüler.Yürüyüşte sık sık “Katil Amerika, Kahrolsun Amerika, Kudüs islamındır ve öyle kalacaktır” diye sloganlar attılar.Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz ve MHP İlçe Başkanı Ayhan Yeni’nin açıklamalarını dinledi. Başkan Çağatay Yılmaz yaptığı konuşmada ;” Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği ‘’dünya 5’ten büyüktür’’ itirazının haklılığını teyit etmiştir.İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz, Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.” dedi.
MHP İlçe Başkanı Ayhan Yeni yaptığı konuşmada ; Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ülkesinde yaptığı icraatlar nedeniyle büyük eleştirilerden bunalarak gündem değiştirmek için geçtiğimiz hafta Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etti. Donald Trump’ın birilerine yaranmak amacıyla yaptığı bu hareket İslam dünyasında üzdüğü kadar tüm dünyayı üzmüş ve tepkiyle karşılanmıştır. Donald Trump’ın İslam dünyasının sinirleriyle oynamaya ve Müslümanları kızdırmak için yaptığı bu hareketi şiddetle kınıyoruz.Türk halkı olarak her zaman Filistin’in yanındayız.Kudüs Filistin’in başkenti olarak kalacaktır” dedi.
Konuşmalardan sonra Muradiye Camii imamının yaptığı dua ile birlikte katılımcılar ellerini göğe açarak yaptıkları duada Kudüs’ün tekrar Filistin’in başkenti olarak kalmasını istediler.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz