evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

Uzunköprü Belediyesinin çevre mücadelesi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Ocak 2019 - 11:43:03
Uzunköprü Belediyesinin  çevre mücadelesi

Uzunköprü Belediyesinde sıfır atık projesi eğitimleri devam ediyor. Uzunköprü Belediyesi tarafından yaklaşık sekiz yıl önce başlatılan geri dönüşüm faaliyetleri, projeleri ve eğitimleri aralıksız devam ediyor. Uzunköprü Belediyesi hizmet binalarında uygulanmaya başlayan sıfır atık sistemi hakkında Belediye personeline uygulama eğitimi verildi. İsrafın önlenmesi, atıkları geri kazanarak ekonomiye katkı sağlanması, atıkların kaynağında ayrıştırılması, atık miktarının azaltılması, doğal […]

Uzunköprü Belediyesinde sıfır atık projesi eğitimleri devam ediyor. Uzunköprü Belediyesi tarafından
yaklaşık sekiz yıl önce başlatılan geri dönüşüm faaliyetleri, projeleri ve eğitimleri aralıksız devam ediyor.

Uzunköprü Belediyesi hizmet binalarında uygulanmaya başlayan sıfır atık sistemi hakkında Belediye personeline uygulama eğitimi verildi. İsrafın önlenmesi, atıkları geri kazanarak ekonomiye katkı sağlanması, atıkların kaynağında ayrıştırılması, atık miktarının azaltılması, doğal kaynakların verimli kullanılması konu başlıkları ele alındı.
2018 yılında İlçemizde 520 ton ambalaj atığı, 448 ton cam atığı, 41.4 ton tıbbi atık, 17 bin 970 kg bitkisel atık yağ, 4 bin kg elektronik atık, 587 kg atık pil ayrıştırılmış olduğu bilgileri verildi. 2019 yılı için %10 verimli büyüme hedefleri doğrultusunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
Uzunköprü Belediyesi ,personelinin sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışabilmesini sağlamak amacıyla hizmet içi eğitim programı çerçevesinde, Belediye personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilmiştir.
Belediye personelinin iş kazalarına karşı bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen eğitim programı Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İş güvenliği uzmanı ve İş Yeri Hekimi tarafından verilen eğitimlerde belediye personeline, iş sağlığı ve güvenliği, işçi ve işverenin yasal hak ve sorumluları, acil durumlarda yapılması gerekenler, yangın güvenliği, iş güvenliği ekipmanlarının tanıtılması, iş kazaları ve meslek hastalıklarının sebepleri, kaza yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması gibi konularda bilgiler verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz