evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

Uzunköprü Belediyesinin çevre mücadelesi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Ocak 2019 - 11:43:03
Uzunköprü Belediyesinin  çevre mücadelesi

Uzunköprü Belediyesinde sıfır atık projesi eğitimleri devam ediyor. Uzunköprü Belediyesi tarafından yaklaşık sekiz yıl önce başlatılan geri dönüşüm faaliyetleri, projeleri ve eğitimleri aralıksız devam ediyor. Uzunköprü Belediyesi hizmet binalarında uygulanmaya başlayan sıfır atık sistemi hakkında Belediye personeline uygulama eğitimi verildi. İsrafın önlenmesi, atıkları geri kazanarak ekonomiye katkı sağlanması, atıkların kaynağında ayrıştırılması, atık miktarının azaltılması, doğal […]

Uzunköprü Belediyesinde sıfır atık projesi eğitimleri devam ediyor. Uzunköprü Belediyesi tarafından
yaklaşık sekiz yıl önce başlatılan geri dönüşüm faaliyetleri, projeleri ve eğitimleri aralıksız devam ediyor.

Uzunköprü Belediyesi hizmet binalarında uygulanmaya başlayan sıfır atık sistemi hakkında Belediye personeline uygulama eğitimi verildi. İsrafın önlenmesi, atıkları geri kazanarak ekonomiye katkı sağlanması, atıkların kaynağında ayrıştırılması, atık miktarının azaltılması, doğal kaynakların verimli kullanılması konu başlıkları ele alındı.
2018 yılında İlçemizde 520 ton ambalaj atığı, 448 ton cam atığı, 41.4 ton tıbbi atık, 17 bin 970 kg bitkisel atık yağ, 4 bin kg elektronik atık, 587 kg atık pil ayrıştırılmış olduğu bilgileri verildi. 2019 yılı için %10 verimli büyüme hedefleri doğrultusunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
Uzunköprü Belediyesi ,personelinin sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışabilmesini sağlamak amacıyla hizmet içi eğitim programı çerçevesinde, Belediye personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilmiştir.
Belediye personelinin iş kazalarına karşı bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen eğitim programı Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İş güvenliği uzmanı ve İş Yeri Hekimi tarafından verilen eğitimlerde belediye personeline, iş sağlığı ve güvenliği, işçi ve işverenin yasal hak ve sorumluları, acil durumlarda yapılması gerekenler, yangın güvenliği, iş güvenliği ekipmanlarının tanıtılması, iş kazaları ve meslek hastalıklarının sebepleri, kaza yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması gibi konularda bilgiler verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz