evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

TURİZMİ CANLANDIRMAK İÇİN 2 MİLYONU CEBİNDEN HARCADI
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 19 Ekim 2017 - 11:45:05
TURİZMİ CANLANDIRMAK İÇİN  2 MİLYONU CEBİNDEN HARCADI

Devletten bir kuruş bile almadan kendi parası ile tarihi hamamı onaran Ömer Nam’ın tek beklentisi ilçeye gelecek olan turist. Tarihi hamamın restorasyonunun tamamlanma sürecine girdiği belirten firma yetkilisi Ömer Nam “çalışmalarımız en geç 2 ay içerisinde bitecek ve hamamımızı insanlığa hizmet için açacağız.” Turizm; insanların özellikle uzun süreli tatilleri esnasında bilgi ve görgülerini artırmak, çeşitli li […]

Devletten bir kuruş bile almadan kendi parası ile tarihi hamamı onaran Ömer Nam’ın tek beklentisi ilçeye
gelecek olan turist.

Tarihi hamamın restorasyonunun tamamlanma sürecine girdiği belirten firma yetkilisi Ömer Nam “çalışmalarımız en geç 2 ay içerisinde bitecek ve hamamımızı insanlığa hizmet için açacağız.” Turizm; insanların özellikle uzun süreli tatilleri esnasında bilgi ve görgülerini artırmak, çeşitli li doğa ve tarihî eserlere karşı olan meraklarını gidermek, çeşitli ülke ve şehirlerdeki toplumların kültürel özelliklerini, geleneklerini incelemek, önemli tarihî-arkeoloji sahalarını öğrenmek ve dinlenmek amacı ile yaptıkları seyahatleri kapsamaktadır. Günümüzde bir sektör haline gelen turizm konusu ciddi bir şekilde ele alınması gereken konulardan biridir.
Osmanlının Avrupa topraklarında kurduğu ilk şehir Uzunköprü’ye yeterli turist çekemiyoruz, Belediye başkanımız Enis İşbilen kiliseyi onardıktan sonra Yunan’lı komşularımız azda olsa ilçemize geldiler.
Uzunköprü çifte hamamı yüzyıllar içerisinde defalarca restorasyona uğradı. Yaklaşık 5 yıl evvel hamamı işleten firmanın kapanması ile ilçede hamam kültürümüz bitmişti.Tarihi hamam, 3 yıldır Nam Yapı ve Restorasyon firması yetkilisi Ömer Nam tarafından Yap-işlet modeliyle aslına uygun şekilde mermerleri İstanbul Adalardan, dövme bakır kazanları Maraştan olmak üzere orjinal malzemelerle restorasyonu yapılmakta. Devletten bir kuruş bile alma-dan yap işlet modeli ile restorasyon çalışmalarını sürdüren Ömer Nam “hamamımızda bekarlığa veda partileri, kadınların zayıflaması için gerekli seanslar, eğlence geceleri gibi özel toplantılarda yapılarak turizm açışından da değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz” diyerek ilçe turizmi için önemli bir adım attı.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz