evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

TIP BAYRAMINDA DEĞERLİ MÜJDE : YENİ HASTANEMİZİN ÖN ÖDENEĞİ GELDİ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 20 Mart 2019 - 11:38:16
TIP BAYRAMINDA DEĞERLİ MÜJDE :  YENİ HASTANEMİZİN ÖN ÖDENEĞİ GELDİ

200 yataklı Uzunköprü Yeni Devlet Hastanesinin temelinin Haziran ayında atılacağını hastanenin tamamının 220 Milyon TL’ye mal olacağını ve hastanenin imalat tutarının ön ödeme bedeli olarak 43 Milyon TL’sinin Uzunköprü Devlet Hastanesi hesabına yatırıldığı söylendi. Adalet ve Kalkınma Partisi Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Azbiye Ataş 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Uzunköprü Devlet Hastanemizi ziyaret ederek hastane […]

200 yataklı Uzunköprü Yeni Devlet Hastanesinin temelinin Haziran ayında atılacağını hastanenin tamamının 220 Milyon TL’ye mal olacağını ve hastanenin imalat tutarının ön ödeme bedeli olarak 43 Milyon TL’sinin Uzunköprü Devlet Hastanesi hesabına yatırıldığı söylendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Azbiye Ataş 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Uzunköprü Devlet Hastanemizi ziyaret ederek hastane başhekimi Özgür Kavak’ı makamında ziyaret ederek hastanemiz hakkında bilgi aldı ve çalışanların tıp bayramını kutladı.
Görüşme sırasında Sağlık Bakanlığından Uzunköprü Devlet Hastanesi Başhekimliğine müjdeli bir haber geldi. Sağlık Bakanlığından verilen bilgiye göre uzun bir süredir ilçemize yapılması planlanan ve yeri tespit edilen yeni devlet hastanemizin projelendirme sürecinin de bitmiş olduğunu 200 yataklı Uzunköprü Yeni Devlet Hastanesinin temelinin Haziran ayında atılacağını hastanenin tamamının 220 Milyon TL’ye mal olacağını ve hastanenin imalat tutarının ön ödeme bedeli olarak 43 Milyon TL’sinin Uzunköprü Devlet Hastanesi hesabına yatırıldığı söylendi. Başhekim Özgür Kavak “yeni devlet hastanemiz 200 yataklı olacak içinde Kadın Doğum, Çocuk hastalıkları bölümü, yoğun bakım üniteleri, çocuk yoğun bakım üniteleri gibi Uzunköprü için öncelikli servislerden oluşan tam teşekküllü olarak hizmete girecektir. Hastanemizin yapımı yaklaşık 18 ay sürecek 2021 yılının ilk aylarında hizmete girmesi bekleniyor” dedi.
Ak Parti Belediye Başkan Adayı Azbiye Ataş ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikteyken gazetemize yaptığı açıklamada “ilçemizin modern bir şehir statüsünde ulaşması için uzun bir süredir yapılması arzu edilen yeni devlet hastanemizin temelinin atılacağını Sağlık Bakanımız Dr.Fahrettin Koca’dan gelen müjdeyle Uzunköprülülere iletiyorum. Sayın Bakanımız geçtiğimiz haftalarda Edirne’ye yaptığı ziyarette Uzunköprü yeni Devlet Hastanemizin yapımı ile ilgili istemlerimi iletmiştik sağ olsunlar uygun bir zamanda gerekli hassasiyeti gösterip yeni Uzunköprü Devlet Hastanemizin Haziran ayında yapım çalışmalarına başlanacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Adalet ve Kalkınma Partisi 2002 yılından bu yana eski Başbakanımız, Genel Başkanımız ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde birçok hizmetleri getirmiştir. Söz verdikleri gibi yeni Devlet Hastanemizin de Haziran ayında yapımı başlayacak Uzunköprü’ye hayırlı uğurlu olsun” dedi.
ŞEHİTLERE RAĞMET
Azbiye Ataş “Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.18 Mart 1915’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Çanakkale’de Türk askerinin istila güçlerine karşı verdikleri insan üstü müdafaa direnişi dünyaya emsal oldu. Çanakkale Savaşlarının 104.yıldönümünü gururla kutluyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
Geçtiğimiz Cuma günü Yeni Zellanda da cuma namazı kılarken camide 50 müslüman kardeşimizin bir meczup tarafından şehit edilmesini şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz