evden eve nakliyat, araç kiralama

Biz ne zaman temiz olmayı becereceğiz

Biz ne zaman temiz olmayı becereceğiz

BUĞDAYDA SON 5 YILIN EN KALİTELİ  VE YÜKSEK VERİMİNİ ALIYORUZ

BUĞDAYDA SON 5 YILIN EN KALİTELİ VE YÜKSEK VERİMİNİ ALIYORUZ

DOĞALGAZ PROJEMİZ 2019 AĞUSTOS AYINDA BAŞLIYOR

DOĞALGAZ PROJEMİZ 2019 AĞUSTOS AYINDA BAŞLIYOR

Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı  yapılacak..

Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı yapılacak..

Lisanslı Depoculuk  Havsa’da başladı

Lisanslı Depoculuk Havsa’da başladı

Terbiyesiz Çorbacı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 1 Haziran 2017 - 11:34:14
Terbiyesiz Çorbacı

Uzunköprü’yü  tanıtmaya devam ediyor… Tarihi köprüsü ile ünlenen, UNESCO’nun dünya tarihi kalıcı listesine girmeye çalışan Uzunköprü’müz şimdi Terbiyesiz Çorbacı ile ünleniyor.. “Abalı” lakabıyla anılan Burhan Fidan hazırlamış olduğu kelle, paça, işkembe ve tuzlama çorbalarında un, yoğurt ve yumurta kullanmıyor. Tamamen naturel olan çorba içenlere ayrı bir zevk veriyor. Geçtiğimiz aylarda ulusal medyada “Terbiyesiz Çorbacı” başlığıyla […]

Uzunköprü’yü  tanıtmaya devam ediyor…

Tarihi köprüsü ile ünlenen, UNESCO’nun dünya tarihi kalıcı listesine girmeye çalışan Uzunköprü’müz şimdi Terbiyesiz Çorbacı ile ünleniyor.. “Abalı” lakabıyla anılan Burhan Fidan hazırlamış olduğu kelle, paça, işkembe ve tuzlama çorbalarında un, yoğurt ve yumurta kullanmıyor. Tamamen naturel olan çorba içenlere ayrı bir zevk veriyor.
Geçtiğimiz aylarda ulusal medyada “Terbiyesiz Çorbacı” başlığıyla yer alan işletmeye ilimizin haricinden de müşteriler gelmeye başladı. Pazar hariç sabahın erken saatlerinde eşi ve kızı ile çorbacı dükkanının kapısını açan Burhan Fidan dondurulmuş işkembe kullanmadığını, her akşamüzeri kasaptan kelle, paça ve işkembe aldığını söyleyerek “İyi bir çorba terbiyesiz ve bol malzemeli olmalı. Çorbamız ile ilçemize tanıtım yapmaktan mutluluk duydum” dedi.
İYİ ÇORBA TERBİYESİZ OLMALI
1955 yılından bu yana çorba yaptığını belirten 77 yaşındaki Burhan Fidan, terbiye kullanmadan çorba yapmanın maliyetli ve zor bir iş olduğunu söyleyerek “mercimek, kelle paça, işkembe ve tuzlama. Çorba yapmak zor değil fakat satması çok zor. Benim mesaim sabaha karşı saat 3.30’da başlıyor. Çorbalarımız saat 6’da hazır oluyor. Kelle paça, işkembe ve tuzlama çorbalarımız terbiyesiz yapılıyor. Un, yoğurt ve yumurta bulunmuyor. Buralarda terbiyesiz çorba yapan yok. Trakya’da dahi yok. Bazı çorbacılar un, yoğurt kullanarak müşterilerini aldatıyorlar. Hanımım ve ben emekliyim, emekli maaşımızı burada harcıyoruz. Çokta para kazandığımız söylenemez. İyi çorba terbiyesiz olur. Malzemeyi çok kullanırsanız terbiye kullanmak zorunda kalmazsınız. Malzemeleri kaynatıp, pişmiş etle birleştirip çorbamızı sevenlere sunuyoruz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz