evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real  zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar  tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARININ OLMADIĞI, GAZETECİLERİN ALINMADIĞI UZUNKÖPRÜ ÇALIŞTAYI YAPILDI
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Mayıs 2019 - 10:56:13
SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARININ   OLMADIĞI, GAZETECİLERİN ALINMADIĞI UZUNKÖPRÜ ÇALIŞTAYI YAPILDI

Edirne Valiliği tarafından ilçelerde başlatılan vizyon geliştirme çalıştaylarının Uzunköprü etabı Vali Ekrem Canalp’in başkanlığında yapıldı. Toplantıya Siyasi partilerin ilçe başkanları çağrılmadığı gibi Basın mensupları salonun dışına çıkarıldı. Günden güne kan kaybeden Uzunköprü için yapılan bu çalıştay da siyasi partilerimizin ilçe başkanları olmadan, ilçe gündemini kamuoyuna duyurmakla görevli olan gazeteciler de olmadan nasıl yürütülecek anlamış değiliz.Uzunköprü […]

Edirne Valiliği tarafından ilçelerde başlatılan vizyon geliştirme çalıştaylarının Uzunköprü etabı Vali Ekrem Canalp’in başkanlığında yapıldı.
Toplantıya Siyasi partilerin ilçe başkanları çağrılmadığı gibi Basın mensupları salonun dışına çıkarıldı. Günden güne kan kaybeden Uzunköprü için yapılan bu çalıştay da siyasi partilerimizin ilçe başkanları olmadan, ilçe gündemini kamuoyuna duyurmakla görevli olan gazeteciler de olmadan nasıl yürütülecek anlamış değiliz.Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odasının geçtiğimiz Perşembe günü saat 17:15’de Çakıcı Hotelde yapılan Çalıştay Toplantısına Ticaret Odasının resmi davetlisi olarak katılmamız istendi. Şirketimizin sesi Yeni Adalet gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Bülent Adnan Karakaya’nın şehir dışında olması nedeniyle temsilen Ahmet Tahsin Öztaş katıldı. Çalıştay’da 52 yıllık birikimi olan ve Uzunköprü’de her zaman gündemi ön plana çıkaran yeni Adalet gazetemizin sesi olarak Uzunköprü’nün dününü, bugününü analiz ederek geleceğe ışık tutacak projeler hakkında görüşlerimizi bildirecektik. Önerilerimizi hem sözlü hem de yazılı olarak hazırladık. Bunun en somut örneklerinden birisi olarak da toplantının yapılacağı gün gazetemizin 23 Mayıs 2019 Perşembe sayısında “Bölge Tarımına Reform Şart” başlıklı yorumumuzla saygıdeğer Uzunköprü kamuoyuna sunduk. Perşembe günü sabahtan itibaren Uzunköprü’de dalga dalga yayılan Çalıştay’a gazeteciler alınmayacak sözüne inanmak istemedik. Biz şirket olarak Ticaret ve Sanayi Odası’nın en eski üyelerinden birisi olarak Çalıştay’a davetliydik ve böyle bir ihmal olabilir mi? diye salona girmeden evvel UTSO Başkanı Ercan İhtiyar’a sorduğumuzda “Yok öyle bir şey ” dedi.
Uzunköprü Çalıştayı’na Edirne Valisi Ekrem Canalp, daire amirleriyle birlikte ve beraberinde Belediye Başkanımız Özlem Becan ile salona geldi. Vali Bey toplantıyı açar açmaz Ticaret Odası tarafından kayıt altına alınmak istenen kamerayı kapattırdı. Daha sonra sıra gazetecilerin dışarıya çıkarılmasına geldi.
Uzunköprü’nün sorunları tartışılırken basının olmaması büyük bir eksikliktir. Sizlerin görüş ve önerilerinizi, değerli çalışmalarınızı, projelerinizi kamuoyuna bizler aktarmakta yükümlüyüz. Bize göre Çalıştay zaten başlangıcında ölü doğmuştur. Böyle bir Çalıştay olmaz. Çalıştay’a davetliler gündem belirlenip en az bir hafta evvel haberdar edilir. Katılımcılar da Uzunköprü’nün sorunlarını içeren ve çözüm önerilerini kapsayan düşüncelerini bilgi ve belgelerini bir rapor haline getirip sunarlar ve belgelerini görevli personele de takdim ederler. Biz yıllardır Uzunköprü’nün ciddi sorunlarının tartışıldığı görüş ve önerilerin derlendiği ve bunların Ankara’ya iletildiği Çalıştay’ları geçmiş zamanda Sayın Başkan İbrahim Akalan ve Sayın Başkan Rahmi Eren zamanında böyle gördük. İçimizden bazılarına tekrar sesleniyoruz “sizler sadece koltuklarınızı seviyorsunuz, bizler ise Uzunköprü’yü seviyoruz. Bizim suçumuz Uzunköprü’yü sevmekse verilecek bütün cezaları çekmeye razıyız.”
PARTİ İLÇE BAŞKANLARINDA ÇALIŞTAYA ÇAĞRILMADI
Birde Çalıştay’a davet edilen siyasi parti ilçe başkanlarına bir süre sonra “Vali Bey sizi Çalıştay’a istemiyor” diye katılmaları engellenmiş. İktidar partisi AK parti ilçe başnıda buna dahil. Bölgenin sorunlarının tartışıldığı çözüm önerilerinin görüşüldüğü bir toplantıda siyasi parti ilçe başkanlarının olmaması öncelikle siyasete saygısızlık ve bu toplantının ölü doğmasına neden olmuştur. Hükümet hangi siyasi partiden olursa olsun ilçe menfaatine yapacağımız tüm projelerde siyasetçilere ihtiyacımız vardır.
Uzunköprü Ticaret ve Sanayi odasının önderliğinde yapılan bu çalıştay toplantısının ilçeye ne kadar yarar getirip getirmeyeceğine sizin karar vermenizi bekliyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz