evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

SİYASETTEKİ DEĞİŞİKLİK
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 21 Şubat 2019 - 10:40:04

Son yıllarda bilhassa yurdumuzda koşar adımla giden ancak nereye gittiği belli olmayan bir siyasi belirsizlik var.Bir bakıyorsunuz piyasada fiyatlar artıyor (yani zam geliyor) bir bakıyorsunuz ertesi gün Türkiye’de gündem değişikliği olmuş, ama yinede fiyatlar almış başını gidiyor. Dolar ve Euro alım gücü azalıyor gündem yine değişikliğe uğruyor.Sanki bütün mallar Dolar ve Euro ile alınıyormuş çarşı pazar ateş pahası dar gelirli aileler alım gücünü kaybettikleri için ay sonunu getiremiyorlar.Bir bakıyorsunuz DOLAR ve EURO kuru düşmüş ancak fiyatlar aynı seviyede seyrediyor.Eski fiyat endeksi tutturulamıyor.Daha doğrusu herkes bildiğin okuyor.İşçi ve emekli memurların aldığı enflasyonun altında kalmış velhasıl makas açıldıkça açılmaya başlamış, bu makasın kapanmasına kim çare bulacak? Tabi ki siyasiler işçinin emeklinin ve memurun halinden tabi ki onlar anlayacak.Ancak bu dertten anlayacak siyasetçi ortaya çıkmıyor.Başlarındaki Genel Başkan ne derse o kaldır parmak indir parmak.Sonra sıkıştığımız zaman demokrasiden örnekler vermeye çalışıyoruz.Ne kadar tezat değil mi? Sanki bilmiyorlarmış gibi geliyor.Bence bilmiş olsalar kendi hür iradelerini kullanmış olurlar.
Onlar da sıkıntı içerisindeki vatandaşların durumlarını gördükçe yanlış yaptıklarını mutlaka anlıyorlardır.Acaba diyoruz bunlar geleceğe mi yatırım yapıyor.
Şimdi sizlere Türkiyemizde birçok kişinin sağlıklı olmadığına inandığı siyaset rejiminden bahsedeceğim.
Tabi ki ben değil sizlerde görsel basından seyrediyorsunuzdur.
Liderlerden halka inandırıcı sözler,insanları ayağa kaldıracak (uçaracak) sözler hatırlarsanız 24 Hazirandan sonra şunlara şunlara gerekli artışlar yapılacak dendi de ne oldu? Türkiye’yi uçuracağız bundan kimsenin şüphesi olmasın denmedi mi? Liderler sanki seçmeni bir malmış gibi görüyorlar.Şimdi de kalkmışlar biz şu parti ile ittifak yaptık seçimde oylarını ittifak yaptığımız partiye oyunuzu veriniz deme cesaretini gösterebiliyorlar.
Demek ki hala liderlik suntasını devam ettirme yetkisini kendilerinde bulabiliyorlar deyip seçmenini sanki çantada keklik gibi görüyorlar.
Bu ve buna benzer durumları gördükçe içimden diyorum ki.
“Bizler mi değiştik yoksa siyaset mi değişti”
Birde işin şu gerçeği var.
O partideki seçmenler demezler mi ki.
Ben partime gönül verdim.Neden bana ideolojimin dışında ve parti programı ayrı olan bir partiye oy ver diyorsun demezler mi?
İdeolojilerine aykırı olan partiye oy vermek insana tabi ki huzur vermez verirsen bile seni etrafın yargılar.
Ben şahsen öyle bir felsefeyi kabul etmem.Etmem çünkü ben satılmış bir partili değilim.Başka bir partiye oy atarak ideolojime ihanet etmem.Ve bu şekilde partime de ihanet etmemiş olurum.
Bu tutum ve davranış içerisinde olanlara parti liderleri ne der ki?

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz