evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

SİYASET BÖYLE BİR ŞEY
 • AdnanKARAKAYA
  • Adnan KARAKAYA
  • adnan@yeniadaletgazetesi.com
  • 17 Kasım 2017 - 11:43:02

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan “hele bir yere aday olda gör” başlıklı yazıma epey bir beğeni ve yorum geldi. Gazeteyi okuyan arkadaşlar bizzat telefon ile beni aradılar. Siyaseti bırakma, senin fikirlerine ihtiyaç var dediler. Ama ben kararımı vermişim bir kere. Aktif siyaset yapmayacağım. Nedenleri ise bugün için bende saklı. Günü geldiğinde yine bu köşede sizlerle paylaşacağım.
Ben siyasete 1979 yılında Adalet Partisinde gençlik kollarında başkan yardımcısı olarak başladım. Daha sonra parti kapatıldı
ve adı Doğru yol partisi oldu. DYP’de uzun zaman emek verdim. Bana bu partide hiç yol vermediler. İleride ilçe başkanı, il genel meclis üyesi, belediye başkan adayı, milletvekili adayı olabilirim endişeleri vardı. Geçtiğimiz yıllarda sevgili ağabeyim Kutsi Özabacı ile eski günleri konuşurken “Adnan sen partide çalışırken senin iyi bir siyasetçi olduğunu gördük. Ama senin önünü kesebilmek için
çok mücadele verdik” dedi. Bende çok kısa bir cevap verdim.
Sizler böyle yaptıkça parti en sonunda barajı bile aşamadı siyaset arenasında kırmızı kart görüp sahalardan uzaklaştı. Kutsi ağabeyi çok severim. Sohbeti güzel, dolu bir insan. Benim için söylediği bu lafa ise hiç mi hiç kızmadım. İyiki öyle yapmışlar.
Ben böyle çok rahatım.
Neyse benim kendimi bir sözüm vardı. Bizim bu topraklardan bir lider çıksa da onunla siyaset yapayım diye düşünürdüm. Şansıma Genç Partinin lideri Cem Uzan çıktı. 2002, 2004, 2007 seçimlerinde Edirne ilinde hep ikinci parti oldu.
Edirne’de 2007 seçimlerine girerken bana gelip Edirne ilini yeniden örgütlememi istediler. Bende ilçeleri bitirdim ve Edirne il merkezini kurmak için mücadele veriyorum. Başkan bulamıyorum.
Cem Uzan’ın başına gelenlerden herkes korkuyor. Neyse bir kardeşimize işini bıraktırdık, il başkanı yaptık. Gün geldi ben milletvekili adayı olmak için Ankara’da genel merkez binasında görücüye çıktık. Yanımda da üç arkadaşımı vekil adayı olarak götürdüm. Genel başkandan, genel başkan yardımcılarına kadar hepsi ile çok iyi görüşüyorum. Sanki Uzunköprü’de 50 yıllık arkadaşlarım gibi. Ülkenin değişik illerinden gelen partili arkadaşlar iyi bir sıra alabilmek için benden torpil bile bekliyorlar. Fiyakam, cakam çok iyi. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Benim aday olmam için il başkanına seni sorucağız dediler. Hani kediye ciğer sever misin dediklerinde gülmekten cevap verememiş ya bende gülmekten cevap veremedim. Ama çok kızmıştım. Demek siyaset böyle bir şey diye. Neyse biz aday olduk ama kazanamadık. 2007 seçimlerine girerken Genç Parti Edirne merkez ve ilçelerinin tümünde 2. Parti idi. Bu seçimlerde sadece Uzunköprü ve Meriç’te 2. Parti kalabildi. Diğer ilçelerde 3 veya 4. oldu. Buda bana olan sevginin göstergesidir diye düşünüyorum. Bana o gün destek veren tüm seçmenlere her zaman minnet ve şükran duyuyorum.
Daha önce dediğim gibi ben politikacı olsaydım, gayet iyi başarılar elde ederdim. Siyaseti tercih ettiğim için sadece bu anlattıklarımla avunuyorum. Ben artık siyaseti torunlarımla yapacağım. Onları bu ülkenin geleceği için hazırlayacağım. Yaşça zamanımızın da giderek azaldığını düşünüyorum. Şunun şurasında en fazla 15 yıl faydalı bir insan olurum. Neyse gözlerim yaşlanmaya başladı. Bugünlük bu kadar. Sevgi ve saygıyla kalın.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz