evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

Sele erken uyarı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 29 Aralık 2017 - 12:22:55
Sele erken uyarı

Uzunköprü Belediyesi tarafından yürütülen AB destekli Prevent / Önleme isimli proje kapsamında Ergene Havzası’nda yapımına başlanan Sel Erken Uyarı Sistemi Mart 2018’de tamamlanacak.Uzunköprü Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sele erken uyarı sisteminin kurulumunun hız kazandığı belirtilerek şöyle denildi: “Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif çağrısı kapsamında Uzunköprü […]

Uzunköprü Belediyesi tarafından yürütülen AB destekli Prevent / Önleme isimli proje kapsamında
Ergene Havzası’nda yapımına başlanan Sel Erken Uyarı Sistemi Mart 2018’de tamamlanacak.Uzunköprü Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sele erken uyarı sisteminin kurulumunun hız kazandığı belirtilerek şöyle denildi:
“Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif çağrısı kapsamında Uzunköprü Belediyesi tarafından yürütülmekte olan Prevent / Önleme isimli ve CB005.1.11.165 no’lu proje kapsamında Ergene Havzasında Sel Erken Uyarı Sistemi kurulmaktadır.
Uzunköprü ilçesinde yapımı devam eden Sel Erken Uyarı Sistemin yazılımı ulusal düzeyde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce kullanılan sistemlere entegre olup, belediyede kurulacak olan sel uyarı merkezinden aynı anda verilerin ulusal merkezde de görülmesi sağlanacaktır.
Sel erken uyarı sistemiyle birkaç saniye arayla nehirlerin seviyesi konusunda bilgi akışı sağlanıp, ilçemiz için 36-48 saat önceden sel uyarısı alınabilecektir.
Bu sistemin bir parçası olan 4 adet Akım Gözetim istasyonların ve bir adet Metereoloji Gözetim istasyonun kurulumu 19 Aralık 2017 tarihinde Belediyemiz yetkili personeli tarafından onaylandı.
Bu modern radar sensörlü ölçüm istasyonları her 15 dakikada bir belediyede kurulacak olan gözetim merkezine nehrin su debi ve yağış miktarları konusunda bilgi aktarmaktadır. İstasyonların kurulacak ve ölçüm yapılacak noktaların bel-irlenmesinde belediye personeli Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğün uzmanlarıyla ortak çalışmalar yürütmüş ve takibi gerektiren istasyon noktalarını belirlemiştir.
Uzunköprü Belediyesi’nin yürütmekte olduğu önleme projesi çerçevesinde Mart 2018’in sonuna kadar Sel Erken Uyarı sisteminin tamamlanması planlanmıştır.
Tüm bu çalışmalar Avrupa Birliği destekli 15 aylık “Çevre İçin Risklerin Azaltılması ve Önlenmesi ve Yenilikçi Araç Gereçler İçin Vizyon / Önlemek projenin kapsamında yapılmaktadır. Toplam proje bütçesi 581 bin 483.41 Euro olup, Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı tarafından Uzunköprü ilçemize 316 bin 515,68 Euro mali desteğin sunulması planlanmıştır.”

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz