evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

SEL 48 saat önce geliyorum diyecek
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 17 Kasım 2017 - 11:35:16
SEL 48 saat önce geliyorum diyecek

Uzunköprü belediyesinin “Sel Erken Uyarı Sistemi” isimli Proje toplantısı bugün AKM’de yapılacak.. Uzunköprü belediyesinin “Sel Erken Uyarı Sistemi” isimli proje hayata geçiyor. Uzunköprü Belediyesi ile Dimitrovgrad Belediyesi ortaklığında gerçekleşen projede Ergene Nehri ve Kırkavak Deresi üzerine kurulacak sistem ile 36-48 saat önceden sel uyarısı alınabilecek. Ekili alanların ve yerleşim alanlarının korunmasına yönelik hazırlanan projede, 36-48 […]

Uzunköprü belediyesinin “Sel Erken Uyarı Sistemi” isimli Proje toplantısı bugün AKM’de yapılacak..

Uzunköprü belediyesinin “Sel Erken Uyarı Sistemi” isimli proje hayata geçiyor. Uzunköprü Belediyesi ile Dimitrovgrad Belediyesi ortaklığında gerçekleşen projede Ergene Nehri ve Kırkavak Deresi üzerine kurulacak sistem ile 36-48 saat önceden sel uyarısı alınabilecek. Ekili alanların ve yerleşim alanlarının korunmasına yönelik hazırlanan projede, 36-48 saat öncesinden uyarı alınmasıyla acil önlemlerin daha hızlı alınması öngörülmekte. Proje tanıtım toplantısı, 17 Kasım 2017 Cuma günü (bugün) saat 15.00’te yapılacak.
“Acil olarak önlem alabileceğiz”
15 ay sürmesi planlanan toplam bütçesi 589 bin 529 Euro’luk projede doğal felaketlerin etkilerinin en aza indirgenmesi, ortak risklere karşı duyarlılığın arttırılması ve kapasite inşası gibi amaçlarının olduklarını belirten Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, “Sel Erken Uyarı Sistemi” isimli proje hayata geçiyor. Uzunköprü Belediyesi ile Dimitrovgrad Belediyesi ortaklığında gerçekleşen projede Ergene Nehri ve Kırkavak Deresi üzerine kurulacak sistem ile 36-48 saat önceden sel uyarısı alınabilecek. Ekili alanların ve yerleşim alanlarının korunmasına yönelik hazırlanan projede, 36-48 saat öncesinden uyarı alınmasıyla acil önlemlerin daha hızlı alınması öngörülmektedir.Projemiz, Ankara’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce takdirle karşılanarak, kurmuş oldukları akarsu debilerinin yer aldığı sisteme verilerimizin dahil edilmesi için ricada bulunulmuştur. Tarım ve yerleşim alanlarının güvenliği esas alınarak hazırlanan proje ve uygulamamız verileri ile büyük bir onurla DSİ ile paylaşılacaktır” ifadelerini kullandı.
Proje hakkında
Projenin ana amacı; orman yangınları, seller, atmosfer kirliliği, biyotik etmenler iklim değişikliklerinin etkileriyle direk olarak bağlantılı olan temel ve global problemler ile mücadele etmektir. Projenin başarılı bir şekilde uygulanması son yıllarda Bulgaristan ‘da ve Türkiye’de özellikle de komşu sınır ötesi bölgede yankı bulmaya başlayan Avrupa tarzı çevrenin karakter ve kullanım yönteminde meydana gelen değişikliklere bir cevap olacaktır.
Proje Faaliyetleri
Lider Ortak olan Dimitrovgrad Belediyesi’ne ait bir binada gerçekleştirilecek olan ve her iki proje ortağının yasal temsilcileri ile teknik ve mali uzmanlarının da katılacağı başlangıç toplantısında Dimitrovgrad ve Uzunköprü Belediye Başkanları tarafından bir Proje Ortaklık Anlaşması imzalanacaktır.
Orman yangınlarına çözüm: “Otomatik Gözlem Kulesi”
Proje ortakları, her iki belediyenin itfaiye teşkilatları ve sınırın her iki tarafındaki halkın korunmasından sorumlu olan teşkilatlar doğal ve insan kaynaklı meydana gelen felaketlerin önlenmesi ve minimizasyonu İçin yasal bir çalışma ağı oluşturacaklardır. Çalışma ağı; kapasite inşaası, önleme faaliyetleri ile ilgili bilinç oluşturma, ortak risk değerlendirme stratejileri geliştirme, iyileştirilmiş koordinasyon ile yeni yöntemlerin tanıtımı, deneyim transferi, teknik bilgi ve doğru uygulamayı da içeren ICT teknolojilerinin kullanımı üzerine eğitim verilmesi, çalışma ziyaretleri, yuvarlak masa toplantıları, konferanslar ve diğer konular üzerine çalışma yapacaktır. Projenin temel faaliyetleri; Lider Ortak adına kurulacak olan Otomatik Gözlem Kulesinin kurulumu için ekipman, işgücü ve denetim temini ile Proje Ortağı Uzunköprü’de kurulacak olan Sel Önleme Bilgi Sistemi için ekipman, işgücü ve denetim teminidir. Projenin devamlılığının garanti altına alınması doğrultusunda; Doğal ve İnsan Kaynaklı Felaketlerin önlenmesi ve Sınır Ötesi bölgede doğuracağı sonuçların en aza indirilmesi için titiz bir Ortak Strateji geliştirilecektir. Projeden elde edilecek sonuçların yaygınlaştırılması amacıyla “Doğal ve insan kaynaklı felaketlerin önlenmesi ve etkilerinin en aza indirilmesi” konulu bir tartışma forumu ile Açılış ve Nihai basın konferansları düzenlenecektir.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz