evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

SEÇİM BİTTİ
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 10 Nisan 2019 - 11:55:38

31 Mart 2019’da Türkiye genelinde mahalli seçimler yapıldı. Seçmenler sandık başına giderek kendilerini 5 yıl müddetle yönetecek olan mahalli yöneticilerini işbaşına getirecekler ve nitekim de kazasız belasız oda olur. Bugüne kadar Türkiye’de en çok katılımlı bir seçim oldu. %85 oranında.
İl ve ilçelerde göreve talip olanlar neler yapacaklarını anlattılar. Ne varki siyasi parti yetkilileri bilhassa meydan konuşmalarında. Vatandaşı tehdit edecek nitelikte konuşmalarda yapıldığına şahit olduk. Kutuplaşma ve ayrıştırma yapıldı. Başkan ırktan ve başka dinden insanlarmış gibi. Mesela İçişleri Bakanı “Bize oy vermez iseniz ileride daha kötü şeyler olur” ifadelerini kullandı. Bu tehdit edici konuşmalar bir zümre terörist ilan edildi. Savaşa gidecekmiş gibi bir tavır takıldı. Beka sorunu gündemin en ön plana çıkan konusu idi. Velhasıl bir korku imparatorluğu yaratılmak istendi. İktidarın söylemlerinde hiçbir surette ekonomiden çarşı ve pazardan bahsedilmedi.
Haddi zatında BEKA sorunu vatandaşın cebindeki para ile pazar arasında idi.
Seçim sonrası halka bir çok şey vaad edildi. Herşeyin düzeleceği vatandaşın huzur içinde yaşayacağı söylenirken altın ve yabancı para kurları artış gösterdi.
Damadımız Berat ALBAYRAK vatandaşa yeşil ışık yaktı. Herşeyin düzeleceği vaadinde bulundu. Ama ne yazık ki işler nafile.
Şunu da diyebilir.
Üç büyükşehiri kaybettik. Onun için şimdi ne olur bilemem.
Söyledikleri kalıplaşmış tek söz. Millet ittifakı HDP oyları ile besleniyor, ne yazık ki hem Cumhurbaşkanı ve hem de Binali Yıldırım. Bizde HDP’li kardeşlerimizin oylarına talibiz diyerek kürt kardeşlerine sesleniyor. İnsanın aklına şu gelmiyor mu?
“Hem Kürtlere PKK’lı diyeceksiniz ve sonra da onların oylarına talip olacaksınız böyle çifte standart nerede görülmüş.”
Bu seçimin kaybedeni yok deniyor ama Türkiye’nin en büyük şehirlerini kim kaybetti. Tabi ki Ak Parti.Hele hele bu kaybetme iktidar partisinde ise biraz düşünülür.
İstanbul’da hem Yüksek Seçim Kurulu Başkanı ve hem de Binali Yıldırım rakibinin yani İMAMOĞLU’nun önde gittiğini Televizyonlarda dile getirdiler. Bu söylemde sandıkların %90’ının fazlasının açılmasından sonra söylendi. Bakın görün şimdi neler oluyor.
Artık eskisi gibi Türkiye’nin her tarafı sarı değil, hissedilir derecede değişiklik var. Bu seçimlerde muhalefet, kavga ve gürültü etmeden, bağırmadan çağırmadan hiçbir polemiğe girmeden halkın anlayacağı dilden olan Türkçe’yi seçti. Ve bu söylev onlara puan kazandırdı.
İktidar partisi muhalefet adaylarına akla hayale gelmedik iftiralar atarak onları saf dışı bırakmak istedi. Ancak vatandaş bu söylemlere sandıkta cevap verdi.
Anadolu Ajansının seçim sonuçları verilerini uzun bir süre geçmesine rağmen televizyon ekranına yansıtmayışı tabi ki vatandaşta bu işte bir şaibe mi var anlayışını gözler önüne serdi.
Geneli şimdilik bir kenara koyup bizim mahalli yöremizdeki seçime geçelim.
Bu göreve talip olan adaylar kıyasıya yarıştı. Çünkü hepsinin gönlünde Uzunköprü’ye hizmet etmek sevdası yatmakta idi. Dilek ve temennileri beldemize bir çivi çakmak arzusuydu. Ne yazik ki bu görev için bir kişi seçilecekti. Seçim esnasında hiçbir surette nahoş bir hadisenin olmayışı takdire şayandı. Kaybedenler kazananları tebrik etti zaten böyle olması gerekli idi.
Uzunköprü’de sayamayacağım kadar seçim geçirdim ancak bu seçim gibi kötülükten ve kötülenmekten uzak durulan bir seçim görmedim.
Uzunköprü-Uzunköprü olalı tarihinde ilk defa kadın adayı kendilerine hizmet etmek için seçti Beldenin başına getirdi. Bu yarışta 2 kadın aday kendini gösterdi. Biri ÖZLEM BECAN diğeri AZBİYE ATAŞ ikisi de göreve talip olmak için canla başla çalıştı. Birbirlerine kötü kelam etmedi ve kem sözde bulunmadı. Daha doğrusu bundan sonra yapılacak olan seçim çalışmalarının ne şekilde olması hususunu partilere gösterdi. Velhasıl Uzunköprü halkı bu hareketlerinden dolayı onları bağırlarına bastı.
Siyasetin içine yeni girmelerine rağmen tutum ve davranışları harikulade idi. Bu tutum ve davranışlarından feyz aldık. Bizlere parmak ısırttılar böyle bir seçime ÖZLEM duymuştuk. Bu nedenledir ki her iki kadın adayın bizlere sundukları örnek davranışlarından dolayı seçimi kazanan ÖZLEM BECAN’ı bu büyük yarışı özveri ile sürdüren AZBİYE ATAŞ’ı tebrik ediyor ÖZLEM BECAN’a görevinde başarılar AZBİYE ATAŞ’a da normal hayatta sağlıklı ve neşeli günler diliyorum.
Tabi ki bundan sonra hizmet vakti. Vatandaş hizmetin takipçisi olacaktır. Zannediyorum Uzunköprü’yü bugünden daha güzel günler bekliyor. Neden bekliyor çünkü:
Başkan seçilen Özlem Becan Uzunköprü tarihine ilk defa Başkan olarak seçilen Şehremini oldu. Bu artık tarih sayfalarına geçti Özlem Becan’ın bu ağırlığı tabi ki hissetmesi lazımdır bu mealde.
AZBİYE ATAŞ seçimi kaybetmesine rağmen Uzunköprü’nün makuz tarihine yapacağı hizmetler için verdiği sözler klişeleşmiş olarak anılacak. Onun gösterdiği mücadele azmi hiçbir zaman unutulmayacaktır. Hatta ve hatta bundan sonra aday olacaklar ondan yeteri kadar örnek alacaklardır.
AZBİYE ATAŞ gönlünüz rahat olsun çünkü Başkanlık görevi yine bir hemcinsinize nasip oldu.
Kaybetmiş olsanız dahi bu hizmet aşkınız her zaman takdirle anılacaktır.
Bu her kesime vermiş olduğunuz hizmet aşkı aile efradınız tarafından da unutulmayacaktır. Ömür boyunca bir anı olarak kalacaktır. Bunları sizleri yakından tanıdığım için cesaretle yazdım.
Bir seçim daha bitti. Tabi ki sağ olacak olanlar daha çok seçim görecekler. Sandık görmek demokrasiyi görmektir. Devamlı görmek dileği ile.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz