evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

SAVAŞARAK ALAMADILAR AMA….
 • AdnanKARAKAYA
  • Adnan KARAKAYA
  • adnan@yeniadaletgazetesi.com
  • 19 Ekim 2017 - 11:46:02

Yıllar önce Trakya’nın “insan eksen insan çıkar” dediğimiz topraklarına sanayi geldi. Bende genç yaşımda bunu sormuştum NEDEN? diye. Bir büyüğüm bana aynen şöyle dedi “Adnan kardeşim. Dış güçlerin gözü hep ülkemizde. Trakya onlar için önemli bir yer. Savaşarak alamadıkları bu toprakları sanayileştirerek yok etmeye çalışıyorlar” dedi.
Bugün ne kadar haklı olduğunu hep beraber görüyoruz. Kırklareli’nde termik santraller, Keşan’da taş ocakları, Uzunköprü’de patlayıcı depoları. Tekirdağ ilinde ise tam bir katliam var. Bütün ilçeler sanayileşmiş durumdu. Bunların pislikleri de Uzunköprü’de geliyor. Emperyalist güçler dünyanın en verimli arazilerinden biri olan Ergene nehrini bu sanayileştirme sonucunda yok etmediler mi? Kısacası savaşarak alamadıkları toprakları böyle yok etmek istiyorlar. Bana yar olmayan Türk’e de yar olmasın mantığının ağır bastığını görüyoruz.
*****
Osmanlı imparatorluğunun çöküşünden sonra Atatürk önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti kendimi bildim bileli hep tehdit altında.
Emperyalist güçlerin BOB adı altında Güneydoğuda yapmak istedikleri artık aşikar oldu. Güçsüz bir Türkiye için elinden gelen bütün çirkeflikleri yapıyorlar. Amerikanın desteği ile bugünlere kadar gelen PKK’lar sınırımızın dibinde Apo posterli ve paçavraları ile poz verip gösteri yapıyorlar.
Daha öncede yazdığım gibi 2023 yılında Lozan anlaşmasının 100. yılı dolacak. Emparyalistler hesabını buna göre yapıp bölgemizde yeni bir harita hazırlığı içinde. Bölünmüş devletler, kendine bağlı idareler kurmak için var gücü ile savaşıyorlar. Bizim bugünlerde çok güçlü olmamız gerekiyor. Hesaplarımızı kin ve nefret üzerine yapmamalıyız. Bir olup kenetlenmeliyiz. Sizinde iyi bildiği gibi Türk’ün Türk’ten başka dostu yok…

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz