evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

OTO TERMİNALİ
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 31 Mayıs 2019 - 13:32:16

Ne bir cerrahım,ne bir doktor ve ne de bir profesyonel gazeteciyim. Gerçeklerin ön planda tutulması ve Uzunköprü halkına da bu gerçekçiliği hissettirmek ve tattırmak için eski bir Belediye Başkanı olmam hasabiyle yerel basında Belediye ile ilgili gördüğüm bu mealdeki yazıların derinliğine inerek gerçekçilik payının ne olduğunu kamuoyuyla paylaşmayı kendim için bir görev addediyorum.
Bu sebepledir ki gazetenin bana ayrılan bu köşesinde bir nevi hakikatleri dile getirmek amacı ile doğru ne ise onu dile getireceğim.
1-Gazetenin bu köşesinde yazdığım bu yazıyı okuyan vatandaşlarıma bir sorayım. Bizim beldemiz Uzunköprü 40.000 kişiyi içine almaktadır. Sizce şuan gözler önünde bulunan ve benim tabirim ile köprü başındaki gecekondu oto terminali bizim Beldeye yakışır tarzda mıdır?
Mutlaka ve mutlaka mücavir (ETRAF) şehir ve kasabalara seyahat etmişsinizdir.
Hiç bu şekilde ve tarzda bir terminale rastladınız mı? Ben o kadar yer gezmeme rağmen hiçbir şehir ve kasabada böyle gecekondu bir terminale rastlamadım. Doğruyu söylemek gerekiyorsa beldemize yakışıyor mu?
1986-1987 yılında yapılan Keşan yolu üzerindeki garaj bundan 6-8 sene önce hangi esbabı-mucibeye dayanılarak yıkıldı. Hiçbir kimse bilmiyor. Bilen varsa söylesin yıkıldı da ne oldu? Yıkıldığı ile kaldı. Yenisi yapıldı mı? Yıkıldıktan sonra bir sürü edebiyat yapıldı. Ama daha modern tarzını yapacağız dediler Eeeee ne oldu.Tabiki biz ve bizim gibiler saftılar inandık.
Yıkıldıktan sonra yerel gazetelerde bir manşet gördünüz mü okudunuz mu okuyamazsınız. Çünkü…..
3-Yıkılan otopark terminalinin yerinin tayin ve tespiti bizim idaremiz yapmadı.İller Bankasından getirttiğimiz bilir kişiler tarafından tayin ve tespit edildi. Edilme gerekçesi de :
a) Yerin trafik akımına müsait olması.
b) Şehrin uç noktasında olması.
c) Çevre yoluna yakınlığı.
d) Sanayi Sitesinin karşısında olması.
Bu sebepler göz önüne alınarak otopark yerinin şehir imar planlarında gösterilmesi kararı alındı. Belediye Meclisi toplanarak alınan karar gereğince de bu yeri meclisçe de kabul edilerek planlara işlenmesi uygun görüldü.
4-Bu yerin otopark terminali için hayata geçirilmesi amacı ile kısa sürede kamulaştırma işlemlerini gerçekleştirdik. Daha sonra da terminalin yapımına geçtik.
Bu güzergahta ne benim, ne aile efradımın ve ne de hısım ve akrabamın yeri yoktur hiçbir surette mahalle ve güzergah ayırt etmedik. Doğru ve esas olan ne ise arkadaşlarımız ile birlikte karar verdik ve gerçekleştirdik.
5-Çok yakın zamanda mahalli gazetede gördüm. Kavak mahallesine yapılması düşünülen Otopark yeri Kamulaştırılmış, ancak kamulaştırma bedeli ödenmemiş. Şimdi sizlere sorayım iş mi bunlar istimlak lafları ile vatandaşın ağzı kapandı. Ne oldu yapılan bu tutarsızlık açığa çıkmadı mı? Bunları müsbet şekilde deşifre edenler halkın karşısına nasıl çıkacaklar diye merak ediyorum. Belediyecilikte bu sistem sökmez.
Özlem Becan’ın tasarrufa önem verdiğini duyuyorum. Ve doğrusunu da yapıyor. Yeni garaj yerinden ekonomik koşullar nedeni ile vazgeçiliyor dedikoduları ağızdan ağıza konuşuluyor.
6-Şimdi gerçekçi bir tavır takınmak gerekirse
Kavak ve Atatürk mahalleleri bizim mahallemiz. Mesçit, H.Hoca ve Cumhuriyet mahallesi de bizim mahallemiz değil mi?
Bu yakıştırmaları yapmak tamamen yanlış. Neden yanlış?
O mahalle bizim öteki mahalle bizim değil deyip ayırım yapmak tamamıyla yanlış.
Çünkü bu gibi hizmetlerde güzergah ve trafik yoğunluğunun ön planda tutulması gereklidir.
7-Yıkılan terminali biz yaptık. Ömer Kuldaşlı çalıştırdı. Ahmet İnceoğlu çalıştırdı. Ne var ki Ercan Çobanoğlu’nun başkanlığında terminal kapandı.Ve gecekondu
otoparkı kuruldu. Bakın aradan yıllar geçmesine rağmen bu sıkıntı halen hissedilir vaziyette.
8-Bu lazimeye en iyi kararı Yeni Başkan Özlem Becan ve Belediye Meclisindeki arkadaşları verecektir.
Belde için iyi bir şey olsun da vatandaşı memnun etsin.
Her hizmetin bir maddi karşılığı vardır. Hele hele hazır parayı harcamak o kadar kolaydır ki ama sonrası çok acıdır. Hiç kimse paran var mı yok mu demez herşeyi ister. Yapmaz isen sağda solda konuşmaya başlar. Tenkit eder. Bu tenkit ve dedikodular inanın ki en yakınınızdan gelir. Neden derseniz çünkü biz bunları yaşadık. Onun içindir ki:

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz